2020 m. gegužės 26 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Bendradarbiavimas su ES žinybomis

VSAT atstovai  dalyvauja šiose Europos Sąjungos Tarybos darbo grupėse:

- Imigracijos, sienų ir prieglobsčio strateginis komitetas (SCIFA);
- Sienų darbo grupė (FRONTIERS);
- Sienų darbo grupės suklastotų dokumentų pogrupis (FRONTIERS / FALSE DOCUMENTS).

VSAT atstovai taip pat aktyviai dalyvauja Europos Komisijos komitetų ir darbo grupių veikloje.

Vykdant 2005 m. kovo 16 d. Tarybos sprendimo 2005/267/EB, įsteigiančio saugų žiniatinkliu pagrįstą informacijos ir koordinavimo tinklą, skirtą valstybių narių migracijos valdymo tarnyboms, nuostatas buvo priimtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas. Šiuo nutarimu VSAT yra paskirta Lietuvos Respublikos nacionaliniu ryšių palaikymo punktu, skirtu keistis aktualia informacija tarp Europos Sąjungos valstybių narių migracijos valdymo tarnybų, atliekančių kovos su nelegalia migracija funkcijas, taip pat Lietuvos Respublikos užsieniečių grąžinimo ir išsiuntimo koordinavimo centru ir Lietuvos Respublikos imigracijos ryšių palaikymo pareigūnų koordinavimo centru.

Įgyvendinant 1998 m. gruodžio 3 d. Bendruosius veiksmus 98/700/TVR, Tarybos priimtų remiantis Europos Sąjungos sutarties K.3 straipsniu dėl Europos dokumentų archyvavimo sistemos (FADO) sukūrimo, buvo priimtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas. Šiuo nutarimu nuo 2008 m. sausio 30 d. VSAT yra paskirta Europos dokumentų archyvavimo sistemos (FADO – suklastotų ir autentiškų dokumentų informacinė sistema) nacionaline centrine tarnyba, administruojančia Europos dokumentų archyvavimo sistemos (FADO) nacionalinio posistemio (N.FADO) veiklą Lietuvos Respublikoje.

FRONTEX

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX oficialiai pradėjo veikti 2016 m. spalio 6 d. Tai yra vienas iš kertinių elementų, kuriuo ES siekiama sustiprinti išorės sienų kontrolę. Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgos sukurtos remiantis integruoto sienų valdymo koncepcija bei principais ir pagal pasidalijamosios atsakomybės principą sutelkiant pajėgią Europos sienų apsaugos agentūrą ir valstybių narių sienų apsaugos institucijas, įskaitant pakrančių apsaugos tarnybas tiek, kiek jos vykdo sienų kontrolės užduotis.

2009 m. rugsėjo 8 d. pasirašytas VSAT ir FRONTEX partnerystės pagrindų susitarimas. 2006 m. gegužės 12 d. sudaryta partnerystės deklaracija tarp FRONEX ir VSAT Pasieniečių mokyklos. Daugiau informacijos apie dalyvavimą partnerystės akademijų tinklo veikloje galima rasti VSAT Pasieniečių mokyklos tinklapyje (www.pasienietis.lt).

Viena pagrindinių FRONTEX užduočių yra padėti valstybėms narėms aplinkybėmis, kai prie išorės sienų reikia didesnės techninės ir operatyvinės pagalbos, koordinuojant ir organizuojant bendras operacijas. VSAT aktyviai prisideda prie šios užduoties vykdymo savo žmogiškaisiais ir techniniais resursais. VSAT bendradarbiauja su kitomis LR institucijomis (Policija, Viešojo saugumo tarnyba) dėl LR pareigūnų skyrimo bendroms operacijoms. FRONTEX taip pat atsakinga už skubios pagalbos rezervo, kurį sudaro virš 1500 ES valstybių sienos apsaugos pareigūnų ir į kurį skiria savo atstovus VSAT, sudarymą.

Keliuose pasienio kontrolės punktuose VSAT yra įsteigusi FRONTEX tikslinės paramos biurus (Focal Point Offices), kuriuose tarnybą gali vykdyti kitų ES valstybių narių pasieniečiai. VSAT pareigūnai taip pat vyksta į kitų valstybių tikslinės paramos biurus.

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.