2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Dažniausiai užduodami klausimai karantino metu

1. Per kuriuos pasienio kontrolės punktus karantino metu leidžiama vykti asmenims ir jų asmeninėms lengvosioms transporto priemonėms?

Nuo balandžio 3 d. 00.00 val. asmenų ir (ar) jų asmeninės paskirties lengvųjų automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją leidžiamas tik per pasienyje su Lenkija veikiantį Kalvarijos–Budzisko bei pasienyje su Latvija veikiantį Saločių–Grenstalės automobilių kelių punktus.

Išimtiniais atvejais, gavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado ar jo įgalioto asmens leidimą, asmenys ir (ar) jų lengvieji asmeninės paskirties automobiliai į Lietuvos Respubliką gali atvykti ir pasienio kontrolės punktus, išvardintus 2-ame DUK skyrelio klausime.

Per visus kitus automobilių kelių punktus vykti į Lietuvą negalima. Ši nuostata galioja tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, tiek asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje.

Diplomatiniam transportui leidžiama vykti per visus automobilių kelių punktus.

2. Per kuriuos pasienio kontrolės punktus karantino metu leidžiama vykti krovinius gabenantiems vairuotojams ir jų transporto priemonėms?

Ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, ir toliau galės vykti per šiuos tarptautinius automobilių kelių sienos kontrolės punktus: pasienyje su Lenkija Kalvarijos–Budzisko ir Lazdijų–Aradninkų, pasienyje su Latvija Būtingės–Rucavos, Saločių–GrenstalėsSmėlynės–Medumi, pasienyje su Baltarusija Medininkų–Kamenyj Log, Šalčininkų–Benekainių ir Raigardo–Privalkos, pasienyje su Rusija Kybartų–Černiševskojės ir Panemunės–Sovetsko.

Kas yra krovinių vežimas, skaitykite čia: https://www.verslilietuva.lt/verslo-atmintines/kroviniu-vezimas/

3. Ar galima į Lietuvą vykti ar iš jos išvykti keleiviniais keltais?

Nuo balandžio 4 d. 00:00 val. draudžiama keltais į Lietuvą vežti keleivius ir (ar) gabenti jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius. Išimtis taikoma tik keltui, kurio maršrutas yra Kylis – Klaipėda – Kylis, arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.

4. Kaip organizuojami keleivius gabenančių lėktuvų reisai?

Nuo balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus gali būti organizuojami tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.

5. Kokiais atvejais yra leidžiama išvykti iš Lietuvos karantino laikotarpiu?

Išvykti leidžiama tik tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie dirba užsienyje ar pateikia dokumentus apie užsienio šalyje deklaruotą gyvenamąją vietą.

Ypatingais ir išimtiniais atvejais (pvz. numatyta ir tikrai įvyksianti operacija užsienyje, kitas būtinas gydymas, artimojo laidotuvės ir pan.) gali būti suteikiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado ar jo įgalioto asmens leidimas. Tada su argumentuotu prašymu reiktų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt ir pateikti visus situaciją pagrindžiančius dokumentus. Gautą ir išsaugotą atsakymą reikia pareigūnams pateikti pasienio kontrolės punkte.

6. Kokius papildomus dokumentus šiuo metu reikia pateikti išvykstant iš šalies ar kertant valstybės sieną tiems, kurie turi nuolatinį darbą ar gyvena užsienio šalyje?

Jums reikia turėti ir pasienio tikrinimo metu pateikti dokumentus, įrodančius, kad Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra užsienyje, arba į užsienio valstybę vykstama dirbti, t. y. tokiu atveju pateikiama užsienio valstybės išduota pažyma apie gyvenamosios vietos registraciją, darbo sutartis, komandiruotės įsakymas ir pan. Šiuos dokumentus reikia turėti su savimi ir pateikti tikrinimo metu.

Jokiu būdu nesiųskite šių dokumentų socialiniais tinklais. Jei nuolat gyvenate arba dirbate užsienyje ir turite minėtus įrodymus, kreiptis papildomai elektroniniu paštu Jums nereikia.

7. Kada reikia rašyti Valstybės sienos apsaugos tarnybai el. paštu ir prašyti leidimo išvykti iš Lietuvos?

El. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt reikia kreiptis tik tada, jei negalite įrodyti savo nuolatinės gyvenamosios vietos užsienyje, nedirbate ten, tačiau išvykimas yra būtinas ir neatidėliotinas, pvz. – artimo žmogaus mirtis, jums paskirtas privalomas gydymas užsienyje, numatyta operacija ir pan. Tokiu atveju el. paštu privalėsite pateikti ir tai įrodančius dokumentus, taip pat reiks nurodyti pasienio kontrolės punktą, per kurį ketinate išvykti iš Lietuvos.

8. Ar vairuotojas, vežantis tarptautinius krovinius, iš Lietuvos nugabenęs krovinį iki Vokietijos ir grįžęs su kitu kroviniu atgal į Lietuvą, privalo karantinuotis 2 savaites?

Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privaloma izoliacija nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose organizuoja visų asmenų, grįžusių ar atvykusių iš užsienio valstybių, tikrinimą dėl COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

9. Pervežu prekes. Kertant sieną ir išvykstant iš Lietuvos į Lenkiją privaloma užpildyti anketas. Ar galima jas atsispausdinti iš anksto?

Taip, tai rekomenduotina, nes, Lietuvos Respublikos pasieniečių duomenimis, patikros vietą pasiekusiems vilkikų vairuotojams šio dokumento pildymas vietoje užtrunka, o dėl to lėtėja eismas.

Anketų, kurias galima pildyti lenkų, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis, pavyzdžiai skelbiami čia: https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach/

10. Ką daryti, jei gyvenamosios vietos deklaravimas užsienio valstybėje yra pradėtas, bet dar nebaigtas?

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams galite pateikti ir kitus įrodymus apie deklaravimo procesą, t. y. prašymo, darbo sutarties kopijas ir pan.

11. Ar tikrai uždraustas išvykimas ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio piliečių atvykimas šalį?

Taip, nuo 2020 m. kovo 16 d. 24 val. iki 2020 m. balandžio 13 d. 24 val. yra uždrausta užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir (ar) tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.

12. Vykstu iš Estijos į Lenkiją. Ar galėsiu grįžti į savo šalį, ar man bus galima kirsti Lietuvos sieną?

Taip. Iki 2020 m. balandžio 13 d. 24 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo., suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus.

Po 2020 m. balandžio 13 d. 24 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų.

13. Kokie apribojimai karantino metu yra taikomi mėgėjiškai žūklei teritorinėje jūroje ir pasienio vidaus vandenyse?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai yra draudžiami.

Minėtas nutarimas taip pat įpareigoja asmenis parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus. Taip pat yra privaloma laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

Atsižvelgiant į tai, kad teritorinė jūra yra Lietuvos Respublikos dalis bei atvira vieša vieta, į kurią gali patekti bet kuris asmuo, minėtos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo nuostatos yra taikomos ir galioja ir Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje.

Tai reiškia, kad  išplaukiant į teritorinę jūrą pramoginei žvejybai plaukiojimo priemonėje gali būti ne daugiau kaip 2 asmenys, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus. Visi jie privalo paisyti saugaus kontakto reikalavimų, t.y. išlaikyti 2 metrų atstumą ir vengti ilgesnio nei 15 minučių kontakto.

Minėto Vyriausybės nutarimo nuostatų kontrolę užtikrina kiekviena instituciją savo kompetencijos ribose.

Ribojimas netaikomas komercinę žvejybą vykdančioms įmonėms, tačiau jos negali vežti keleivių.

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.