2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2021   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2021-09-24   - „Norfa“ pasieniečiams padovanojo 100 tūkst. eurų (foto)

Penktadienį „Norfos“ labdaros ir paramos fondas pasirašė paramos sutartį su Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir skyrė pasieniečiams 100 tūkst. eurų paramos.


2021-09-23   - Į Lietuvą plukdytus rūkalus kontrabandininkai užmaskavo žolėmis ir purvu (foto)

Druskininkų užkardos pasieniečiai iš Nemuno ištraukė baltarusiškų cigarečių krovinį, kuris maskuotas žolėmis ir purvu. Manoma, kad rūkalus plukdę asmenys tikėjosi, jog taip paslėptą kontrabandą VSAT pareigūnai tiesiog ignoruos palaikę ją srovės nešama dirvos atplaiša ar nulūžusio medžio gabalu.


2021-09-23   - Iš Dublino skridęs girtas keleivis siautėjo lėktuve

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė lėktuvu iš Airijos atvykusį ir chuliganiškai besielgusį lietuvį. Neblaivus vyras skrydžio metu necenzūriniais žodžiais išplūdo orlaivio įgulą, triukšmavo.


2021-09-21   - „EPSO-G“ baigia rinkos konsultacijas dėl fizinio barjero antrojo etapo įrengimo, kitą savaitę bus skelbiamas viešasis pirkimas

Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija įrengimo projektą įgyvendinančiai bendrovei „EPSO-G“ paskelbus rinkos konsultaciją dėl jo antrojo etapo įrengimo, 34 bendrovės išreiškė norą susipažinti su pirkimų dokumentais.


2021-09-20   - VSAT vadas dalyvaus FRONTEX Valdančiosios tarybos posėdyje Slovėnijoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Rustamas Liubajevas antradienį ir trečiadienį dalyvaus Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX Valdančiosios tarybos posėdyje.


2021-09-20   - Link Lenkijos vykęs vilnietis slėptuvėse vežė cigaretes (foto)

Lazdijų rajone Kalvarijos pasieniečiai vilniečio vairuotame automobilyje „Volvo XC90“ aptiko beveik pusketvirto tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių. Rūkalai buvo galinėse automobilio durelėse ir po priekinėmis sėdynėmis įrengtose slėptuvėse.


2021-09-20   - Rokiškio rajone įkliuvo 4 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų gabenęs vilnietis (foto)

Puškų užkardos pasieniečiams Rokiškio rajone įkliuvo vilnietis, automobiliu gabenęs 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2021-09-20   - Zarasų rajono gyventojas apsirūpino, įtariama, suklastotu lenkišku dokumentu

Visagino savivaldybėje pasieniečiai sulaikė Zarasų rajono gyventoją, kuris jiems pateikė galimai suklastotą Lenkijos vairuotojo pažymėjimą.


2021-09-17   - Pasieniečių mokykla skelbia įvadinio mokymo kursų atrankos rezultatus

Penktadienį Vilniaus rajone esančioje Pasieniečių mokykloje baigėsi dvi dienas trukusi atranka į Specializuotus įvadinio mokymo kursus „Sienos stebėjimas“.


2021-09-16   - Švendubrėje veikusi palapinių stovykla liko tuščia – migrantai iškelti į stacionarias patalpas (foto)

Druskininkų savivaldybėje, Švendubrės upių pasienio kontrolės punkte (PKP), veikusi neteisėtų migrantų apgyvendinimo stovykla liko tuščia – visi užsieniečiai iš palapinių iškeldinti į stacionarias apgyvendinimo vietas.


2021-09-16   - VSAT kviečia rinktis įvadinio mokymo kursus - pasieniečiu galima tapti per 4 savaites

Vilniaus rajone esančioje VSAT Pasieniečių mokykloje kiekvieną mėnesį organizuojami Specializuoti įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos mokymo kursus ir per 4 savaites tapti pasieniečiais.


2021-09-15   - Vilniaus oro uoste sulaikyti du teisėsaugos ieškoti vyrai

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę asmenys – Panevėžio ir Kauno gyventojai.


2021-09-14   - Šiluvoje melstasi už valstybę saugančius teisėsaugos darbuotojus (foto)

Pirmadienį Šiluvoje, Raseinių rajone, vykstančiuose Šilinių atlaiduose buvo meldžiamasi už pasieniečius, policininkus, ugniagesius, kitus teisėsaugininkus ir jų šeimas – buvo paskelbta visuomenės ir valstybės apsaugos darbuotojų diena.


2021-09-13   - Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija pirmąjį etapą įrengs grupės „EPSO-G“ įmonė „Tetas“

Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas. Įgyvendinant projekto pirmąjį etapą, svarbiausiuose ir didžiausią grėsmę dėl neteisėtų migrantų keliančiuose Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų ruožuose darbus „Tetas“ ketina pradėti rugsėjo antroje pusėje.


2021-09-13   - Druskininkų užkardoje tarnaujantis belgų aviganis Goras surado dingusį aštuonmetį

Druskininkų užkardoje tarnaujantis belgų aviganis Goras Varėnos rajone surado netikėtai dingusį aštuonerių berniuką. Vaikas, kurio ieškojo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnio įgula, aptiktas Ūlos upės pakrantėje, brendantis seklioje vietoje.


2021-09-10   - Pasieniečių sraigtasparnio įgula naktį Zarasų rajone surado dingusią senolę

Pasieniečių sraigtasparnio įgula Zarasų rajone naktį surado 87-erių senolę, pasiklydusią miške.


2021-09-09   - Iš Lenkijos atvyko trečioji humanitarinė siunta (foto)

Ketvirtadienį Lietuva gavo humanitarinės pagalbos siuntą iš Lenkijos – lovų, palapinių ir pagalvių. Tai trečioji siunta iš kaimyninės šalies, pirmosios dvi buvo atsiųstos liepos mėnesį.


2021-09-08   - Pasieniečiams su įkalčiais įkliuvo už kontrabandą jau baustas panevėžietis (foto)

Greitkelyje Vilnius – Panevėžys pasieniečiai sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį Panevėžio rajono gyventoją. Jis pernai jau buvo baustas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis.


2021-09-07   - Švenčionių pasieniečiai sulaikė vietinių kontrabandininkų trijulę (foto)

Švenčionių užkardos pasieniečiai sulaikė iš Baltarusijos į Lietuvą per tvorą permestą kontrabandinių rūkalų krovinį ir jo pasiimti atėjusius tris vietinius gyventojus.


2021-09-06   - Vilniaus oro uoste sulaikyti du teisėsaugos ieškoti tauragiškiai

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę asmenys, Tauragės miesto ir rajono gyventojai.


2021-09-04   - Projekto priežiūros komisija patvirtino fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto eigą

Daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 kilometrų ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus šio projekto įgyvendinimo etapus ir sutarties su projekto vykdytoju esmines sąlygas.


2021-09-03   - Tarėsi Baltijos šalių policijos ir pasienio apsaugos vadovai, Estijos pareigūnų misija Lietuvoje pratęsta dar mėnesiui (foto)

Ketvirtadienį ir penktadienį Klaipėdoje organizuotas Lietuvos, Latvijos ir Estijos policijos ir sienos apsaugos tarnybų vadovų susitikimas.


2021-09-02   - Rugsėjį laikinai neveiks 5 kontrolės punktai prie sienos su Rusija

Dėl Kaliningrado srityje planuojamų vykdyti elektros tinklų priežiūros darbų bus laikinai sustabdytas eismas penkiuose   kontrolės punktuose pasienyje su Lietuva. Tokius darbus Rusija atlieka kasmet rugsėjo mėnesiais.


2021-09-01   - Jonavos rajone Pagėgių pasieniečiai aptiko daugiau kaip 4 tūkst. pakelių rūkalų (foto)

Jonavos rajone pasieniečiai aptiko daugiau kaip 4 tūkst. pakelių cigarečių. Sodybos, kurioje aptikta kontrabanda, savininkui jonaviškiui gresia bauda arba nelaisvė iki 8 metų.


2021-09-01   - Grybauti išėjusią ir pasiklydusią senolę pasieniečiai rado panaudoję droną (foto)

Ignalinos rajone pasiklydusią 81-erių moterį pasieniečiai surado panaudoję tarnybinį droną. Į mišką grybauti išėjusi senolė naktį praleido po medžiais, kur slėpėsi nuo darganos.


2021-09-01   - Šaulietis neteisėtai gabeno kontrabandines cigaretes ir kaitinamąjį tabaką (foto)

Klaipėdos rajone pasieniečiams įkliuvo šiaulietis, kuris automobiliu „VW Jetta“ gabeno beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir 552 pakelius kaitinamojo tabako. 


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.