2019 m. kovo 19 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Būsimieji pasieniečiai susipažino su Pabradės URC veikla (foto)
2019-03-14

Ketvirtadienį VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje lankėsi 13 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos (VSA) Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos trečio kurso studentų.


 

Į šį VSAT padalinį būsimuosius pasieniečius atlydėjo Kaune įsikūrusios akademijos Valstybės sienos apsaugos katedros dėstytojas Vladimiras Andrejevas. Apsilankymo tikslas – susipažinti su pasieniečių darbo specifika ir tarnybos organizavimu URC, prieglobsčio prašytojų bei nelegalių migrantų laikymo sąlygomis.

Pirmiausiai studentai buvo pakviesti į mokymo klasę, kur URC pareigūnai pristatė šios įstaigos uždavinius, nuveiktus darbus ir perspektyvas, atsakė į studentų klausimus. Vėliau trečiakursiai apžiūrėjo visus centre esančius objektus ir susipažino, kaip praktiškai vyksta darbas šioje srityje.

Po vizito jį surengęs dėstytojas V. Andrejevas pažymėjo, kad tokios fakulteto auklėtinių išvykos į VSAT padalinius yra labai naudingos. Jaunuoliai gauna būtinų žinių apie pasieniečių darbą, sužino, kokia yra tokios veiklos specifika, pabendrauja su būsimais kolegomis. Toks ir buvo vienas svarbiausių studentų apsilankymo URC tikslų.

Tokius VSF besimokančių Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos studentų apsilankymus VSAT padaliniuose akademijos dėstytojai organizuoja nuolat. Būsimieji pasieniečiai lankosi prie sienos su Baltarusija ar Rusija, oro uostuose, užkardose, kontrolės punktuose ir kitur.

Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos. Šiuo metu čia yra apgyvendinti 97 užsieniečiai, iš kurių prieglobsčio prašytojų yra 75, o neteisėtų migrantų - 12.

URC apsilankiusių pasienietiškus mokslus kremtančių studentų, būsimųjų bakalaurų, studijos trunka 3,5 metų. Mokslus jie baigs 2020 m. sausį ir tuomet taps VSAT pareigūnais.

M. Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijoje Teisės ir valstybės sienos apsaugos bakalauro studijų programa yra skirta asmenims, siekiantiems tapti A lygio valstybės tarnautojais valstybės sienos apsaugos padaliniuose, kituose Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose bei institucijose, veikiančiose nacionalinio saugumo srityje. Pagal šią programą galima mokytis ir dieninėse studijose, ir neakivaizdiniu būdu.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.