2017 m. vasario 27 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8109401
Šiandien apsilankė: 169
Dabar naršo: 13

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Dvišalis bendradarbiavimas

Su kaimyninių valstybių sienos apsaugos tarnybomis:

- su Baltarusijos Respublikos pasienio tarnybos įstaigomis
Siekiant operatyviai spręsti klausimus, susijusius su valstybės sienos teisinio režimo užtikrinimu, ir sureguliuoti pasienio incidentus, pagal Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos 2009 m. rugsėjo 16 d. sutartį dėl Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos teisinio režimo abejose šalyse įsteigta valstybės sienos įgaliotinių institucija. Praktinį bendradarbiavimą centriniu lygiu organizuoja ir įgyvendina VSAT ir Baltarusijos Respublikos valstybinis pasienio komitetas, regioniniu lygiu – VSAT rinktinės ir Baltarusijos Respublikos pasienio tarnybos įstaigų pasienio grupės ir pasienio būriai.

- su Lenkijos Respublikos sienos apsauga
Siekiant įgyvendinti užduotis, susijusias su bendra valstybės siena, pagal Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos 1996 m. kovo 5 d. sutartį dėl bendros valstybės sienos, su ja susijusių teisinių santykių, taip pat dėl bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos šioje srityje  įsteigta sienos įgaliotinių institucija. Praktinį bendradarbiavimą centriniu lygiu organizuoja ir įgyvendina VSAT ir Lenkijos Respublikos sienos apsauga, regioniniu lygiu – VSAT ir Lenkijos Respublikos sienos apsaugos rinktinės.

VSAT ir Lenkijos Respublikos sienos apsaugos pareigūnai kartu dirba 2002 m. kovą atidarytame Budzisko kontaktiniame punkte, kuriame, naudodamiesi savo šalies duomenų bazėmis, turi galimybę keistis informacija vietoje.

- su Latvijos Respublikos valstybine sienos apsauga
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Latvijos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 1 d. susitarimu dėl valstybės sienos įgaliotinių veiklos kiekvienoje valstybėje paskirti valstybės sienos įgaliotiniai. Be to, siekiant plėtoti abipusiai naudingą bendradarbiavimą 2000 m. balandžio 28 d. pasirašytas Pasienio policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (nuo 2001 m. – VSAT) ir Latvijos Respublikos valstybinės sienos apsaugos tarnybos bendradarbiavimo protokolas. Praktinis bendradarbiavimas centriniu lygiu paprastai organizuojamas ir įgyvendinamas Baltijos Ministrų Tarybos Vidaus reikalų vyresniųjų pareigūnų komiteto Sienos apsaugos pakomitečio veiklos kontekste, regioniniu lygiu – VSAT rinktinių ir Latvijos Respublikos valstybinės sienos apsaugos valdybų lygiu, taip pat Baltijos jūros regiono valstybių sienos apsaugos tarnybų bendradarbiavimo (BSRBCC) priemonių kontekste.

VSAT ir Latvijos Respublikos valstybinės sienos apsaugos pareigūnai kartu dirba 2006 m. birželio 7 d. įsteigtame kontaktiniame punkte, kuriame, naudodamiesi savo šalies duomenų bazėmis, turi galimybę keistis informacija vietoje.

- su Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos pasienio įstaigomis
Praktinį bendradarbiavimą centriniu lygiu  organizuoja ir įgyvendina VSAT ir Rusijos Federacijos  federalinės saugumo tarnybos Pasienio tarnyba, regioniniu lygiu – VSAT rinktinės ir  Rusijos Federacijos  federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio įstaigos.

Įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės 2011 m. rugpjūčio 16 d. susitarimui dėl valstybės sienos įgaliotinių veiklos kiekvienoje valstybėje paskirti valstybės sienos įgaliotiniai.

  

Su kitų ES valstybių narių ir trečiųjų valstybių sienos apsaugos tarnybomis bendradarbiavimo priemonės rengiamos pagal poreikį.

  

Valstybės sienos apsaugos tarnyba įdiegė naujų pasienio tikrinimo priemonių

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Baltarusijos Respublikos valstybiniu pasienio komitetu baigė įgyvendinti veik dvejus metus trukusį 5 milijonų 600 tūkstančių litų vertės projektą „Saugumo stiprinimas ir tarpvalstybinės sanglaudos skatinimas Lietuvos ir Baltarusijos sienos perėjimo punktuose tobulinant atvykimo / išvykimo infrastruktūrą“, kurio metu valstybės sienos perėjimo punktuose buvo įdiegtos šiuolaikiškos pasienio tikrinimo priemonės.

Bendras finansavimas joms įsigyti suteiktas pagal 2007–2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą.  

Projekto metu Valstybės sienos apsaugos tarnyba įsigijo kompiuterių su skaitytuvais, skirtais nuskaityti biometrinius ir kitus kelionės dokumentuose saugomus duomenis ir pirštų antspaudus. Nešiojama įranga patogu naudotis, ji atspari smūgiams ir ekstremalioms oro sąlygoms. 

Įranga per keliolika sekundžių nuskaito duomenis ir pirštų antspaudus ir pasienio tikrinimą atliekančiam pareigūnui kompiuterio ekrane pateikia išsamią informaciją apie tai, ar asmuo turi teisę vykti per sieną, ar nėra pažeistos teisėto buvimo ES valstybių narių teritorijoje sąlygos. Iki šiol kai kuriems pasienio tikrinimo veiksmams atlikti nebuvo kompiuterizuotos pagalbos priemonių. 

Projekto užsakovų manymu, naujoji įranga turėtų tiek pagerinti per sieną vykstančių asmenų tikrinimo kokybę, tiek palengvinti pasieniečių darbą – suteikti jiems daugiau laiko bendrauti su keleiviais, patikrinti, ar jie atitinka buvimo ES valstybių narių teritorijoje sąlygas. Tai gali duoti ir netiesioginės ekonominės naudos, visų pirma dėl to, kad bus pažaboti šešėliniai santykiai, užkirstas kelias neteisėtai prekybai per sieną.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos patirtis diegiant automatizuotas pasienio tikrinimo priemones, sukaupta projekto metu, buvo pristatyta Baltarusijos Respublikos pasienio tarnybos įstaigų atstovams 2013 m. birželio 13–14 d. Minske ir spalio 17–18 d. Vilniuje vykusių seminarų metu.


Su ES valstybių sienos apsaugos tarnybomis:

- su Suomijos sienos apsaugos tarnyba
Bendradarbiavimo pagrindas - Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Suomijos Respublikos pasienio apsaugos tarnybos bendradarbiavimo protokolas – 2002 m. lapkričio 29 d.
1999-2000 m. kartu su Suomijos pasieniečiais įvykdytas pareigūnų mokymo projektas “Dvyniai” (Twinning), kurio metu Lietuvos pasieniečiams buvo suteikata informacija apie Europos sąjungos ir Šengeno teisyną. 2000-2002 m. VSAT kartu su kitomis institucijomis dalyvavo panašiame Lietuvos ir Suomijos vidaus reikalų ministerijų “Dvynių” projekte.

- su Švedijos pakrančių apsauga
Bendradarbiavimo pagrindas - Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Švedijos Karalystės pakrančių apsaugos bendradarbiavimo susitarimas – 2001 m. birželio 14 d. Su Švedijos pakrančių apsauga praktinį bendradarbiavimą vykdo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė.

- su Vokietijos federaline policija
Bendradarbiavimo priemones rengia, koordinuoja ir įgyvendina VSAT centrinės įstaigos atstovai ir Vokietijos federalinės policijos ryšio pareigūnas, reziduojantis Vilniuje.

Su kitų valstybių sienos apsaugos tarnybomis:

- su Azerbaidžano Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnyba
Bendradarbiavimo pagrindas – 2007 m. rugsėjo 26 d. pasirašytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Azerbaidžano Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos susitarimas dėl bendradarbiavimo sienos apsaugos srityje.

- su Gruzijos pasienio policija
Bendradarbiavimo pagrindas – 2006 m. spalio 2 d. pasirašytas Gruzijos pasienio policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo deklaracija.

- su Moldovos sienos apsaugos tarnyba
Bendradarbiavimo pagrindas – 2007 m. spalio 19 d. pasirašytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Moldovos Respublikos pasienio tarnybos bendradarbiavimo protokolas.

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.