2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Į Lietuvą neįleistas diplomatu apsimetęs ukrainietis
2020-09-11

Šalčininkų punkte pasieniečiai neleido į Lietuvą atvykti Ukrainos piliečiui, bandžiusiam apsimesti savo šalies diplomatu. Manoma, kad nieko draudžiamo negabenęs užsienietis tiesiog tikrino VSAT pareigūnų budrumą. Šį vyrą 2020-ųjų pradžioje buvo sulaikiusi Ukrainos saugumo tarnyba, kai prisidengdamas išgalvotu diplomatiniu imunitetu jis gabeno didelę cigarečių kontrabandą.


Ketvirtadienį popiet VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos įvažiuojantį mikroautobusą „Citroen Jumper“. Jį vairavęs vyras pasirinko eismo juostą, kuri skirta diplomatiniu imunitetu besinaudojantiems asmenims.

34 metų vyras tikrinimą vykdžiusiai pasienietei pateikė neva Ukrainos užsienio reikalų ministerijos išduotą diplomatinę kortelę ir automobilio registracijos sertifikatą kaip jos priedą. Pats „Citroen Jumper“ buvo paženklintas diplomatiniais ukrainietiškais registracijos numeriais. Ant automobilio buvo priklijuoti ovalo formos lipdukai su raidėmis CD – tokiais paprastai žymimas diplomatinis transportas.

Pasieniečiams pateikti dokumentai ir ukrainiečio vykimo aplinkybės pasirodė įtartini.

VSAT pareigūnai netrukus gavo žinių, kad į Lietuvą vykęs vyras Baltarusijos pasieniečiams pateikė tik biometrinį savo šalies pasą. Ukrainos ambasada Lietuvoje Lietuvos pasieniečiams pranešė, kad neturi jokių žinių apie šį „diplomatą“.

Taip pat paaiškėjo, kad šių metų pradžioje šis vyras įkliuvo Ukrainos saugumo tarnybai, kai iš savo šalies į Lenkiją mėgino išvežti 150 tūkstančių pakelių cigarečių. Jos, manoma, būtų skirtos Vakarų Europos rinkai. Beje, tuomet vyras naudojosi tuo pačiu mikroautobusu, kuriuo dabar vyko į Lietuvą.

VSAT pareigūnai įtaria, kad šįkart nieko draudžiamo negabenęs vairuotojas tiesiog atliko bandomąjį važiavimą ir mėgino patikrinti Lietuvos pasieniečių budrumą.

„Diplomato“ turėtas klastotes pasieniečiai konfiskavo, o ukrainiečiui surašė atsisakymą leisti vykti per valstybės sieną. Jis tą pačią dieną, ketvirtadienį, grąžintas į Baltarusiją.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.