2020 m. gegužės 26 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Į pasieniečių pasalą pateko du kontrabandininkai iš Šalčininkų rajono (foto)
2020-04-06

Prie sienos su Baltarusija į VSAT pareigūnų pasalą pateko du Šalčininkų rajono gyventojai, gabenę 4500 pakelių kontrabandinių cigarečių. Šį miške užmaskuotą krovinį surado vienas geriausių pasieniečių tarnybinių šunų belgų aviganis Grikis.


 

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai, tarp kurių buvo kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Grikiu, patikrino vietovę ties Varėnos rajono Paąžuolės kaimu. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – maždaug 3 kilometrai. Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.

Vietovę tikrinęs penkerių metų Grikis savo šeimininką ir A. Barausko užkardos pasieniečius mišku atvedė į vietą, kur buvo sukrauta eglišakių krūva. Po ja buvo paslėptos 9 polietileno plėvele apvyniotos dėžės.

Pasieniečiai liko pasaloje. Po kelių valandų jie pastebėjo artėjančius du vyrus. Nieko neįtardami jie nuklojo eglišakes, čiupo ryšulius ir ėmė juos nešti mišku į Lietuvos gilumą. Tuomet iš tolėliau surengtos pasalos pasirodė VSAT pareigūnai. Jie nešikus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai - Šalčininkų rajono gyventojai, abu 22-ejų.

Jie gabeno 4500 pakelių cigarečių „Fest“, paženklintų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Grikis vėl gavo komandą patikrinti vietovę, tačiau daugiau nieko įtartino nebuvo aptikta.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai kontrabandininkams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Sulaikytuosius VSAT pareigūnai buvo uždarę į areštinę. Vėliau teismas vieną nešiką leido suimti 10 parų. Kitas Šalčininkų rajono gyventojas buvo paleistas jam skyrus rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Kontrabandinis krovinys saugomas Varėnos rinktinėje.

Belgų aviganis Grikis yra laikomas vienu geriausių tarnybinių šunų, kurių VSAT tarnauja apie 130. Jis nekart yra pasižymėjęs sulaikant kontrabandininkus bei įvairius pažeidėjus.

Būdamas vos metų ir dviejų mėnesių Grikis gavo pačią aukščiausią tarnybiniams pasieniečių šunims suteikiamą kvalifikacinę kategoriją. Tai labai retas atvejis. Turėdamas vos pusantrų metų šis belgų aviganis 2016 m. tarptautiniame VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionate jau buvo trečias. 2017 m. Grikis nugalėjo tarptautiniame tarnybinių šunų meistriškumo čempionate Latvijoje. Tais pačiais metais Grikis tapo VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtoju, o 2018 m. ir pernai šiose prestižinėse varžybose šis belgų aviganis buvo antras.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.