2018 m. gruodžio 18 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.12.19   - Tribonių užkardai vadovaus M. Palevičius (foto)

Sienos ruožą su Baltarusija saugančios Tribonių pasienio užkardos vadu paskirtas majoras Mantvydas Palevičius. Darbą naujose pareigose VSAT vado generolo Renato Požėlos įsakymu jis pradeda nuo trečiadienio, gruodžio 19 d.


2018.12.18   - Rizikos profiliavimo patirtį VSAT perduoda Ukrainos pasieniečiams (foto)

Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos pasieniečiai Lietuvoje semiasi gerosios patirties rizikos profiliavimo automatizavimo klausimais. Šis vizitas organizuotas pagal Europos bendradarbiavimo ir saugumo organizacijos (ESBO) projektą.


2018.12.18   - Prie sienos su Lenkija vyks sienos kontrolės atnaujinimo pratybos

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai prie sienos su Lenkija surengs sienos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas bus atliekama buvusių Kalvarijos ir Lazdijų kontrolės punktų teritorijose.


2018.12.17   - Su įkalčiais vėl įkliuvęs cigarečių gabentojas turės sumokėti tūkstantinę baudą (foto)

Uostamiestyje sustabdytame automobilyje pasieniečiai aptiko 1000  pakelių kontrabandinių cigarečių. Paaiškėjo, jog prie vairo sėdėjęs Klaipėdos gyventojas kovą jau buvo baustas už panašų pažeidimą, tad dabar piniginę paploninti turės dar labiau.


2018.12.17   - Iš Baltarusijos įvažiavusiame traukinyje su trąšomis pasieniečiai vėl aptiko kontrabandos (foto)

Pasieniečiai užkardė dar vieną kontrabandininkų mėginimą į Lietuvą traukiniu iš Baltarusijos atgabenti nelegalių rūkalų. Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas šįkart pateko 17,5 tūkst. pakelių cigarečių, sukrautų į trąšų vagoną. Tai trečias toks atvejis per pastaruosius porą mėnesių.


2018.12.17   - Prie sienos su Latvija vyks jos kontrolės atnaujinimo pratybos

Prie dviejų kelių, jungiančių Lietuvą ir Latviją, VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai surengs sienos kontrolės atnaujinimo pratybas.


2018.12.14   - Šilutiškiai į Kaliningrado sritį gabeno įtartiną turistinį namelį (foto)

Panemunės punkte pasieniečiai sulaikė įtartiną turistinį namelį ant ratų, iš Lietuvos gabentą į Kaliningrado sritį. Į areštinę uždaryti du šilutiškiai.


2018.12.14   - Girtas vairuotojas parduotuvės nepasiekė

Bendras Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių patrulis sulaikė Kalvarijos savivaldybės gyventoją, vairavusį „Audi A6“.  Girtas vyras teigė važiuojantis į parduotuvę.


2018.12.14   - Klaipėdos uoste sulaikytas nusikaltimu įtariamas lietuvis

Klaipėdos uoste Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė iš Švedijos atplaukusį gyvenamosios vietos nedeklaravusį lietuvį, kuris yra įtariamas nusikaltimu.


2018.12.13   - Iš Rusijos cigaretes kontrabandininkai atsiplukdė Vištyčio ežeru (foto)

Vilkaviškio rajone pasieniečiai sulaikė 15 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių krovinį ir su jo gabenimu siejamus penkis vyrus. Įtariama, kad nelegalius rūkalus siauriausioje Vištyčio ežero vietoje iš Rusijos pusės penkiukė į Lietuvą atsiplukdė prie pakuočių pririšta virve.


2018.12.13   - VSAT vadas dalyvaus naujo Vokietijos policijos laivo krikštynose

VSAT vadas Renatas Požėla Vokietijoje penktadienį dalyvaus naujo šios šalies federalinės policijos laivo krikštijimo ir pristatymo ceremonijoje.


2018.12.12   - Nidoje bendradarbiavimą aptarė Lietuvos ir Rusijos pasieniečiai (foto)

Sieną su Rusija saugančių  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)  pasienio rinktinių vadovai bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus aptarė su kolegomis iš Rusijos Kaliningrado srities.


2018.12.11   - Keturi VSAT kinologai patirties sėmėsi saugodami Estijos sieną (foto)

Dalyvaudami tarptautiniame projekte VSAT kinologai su šunimis Estijoje patruliavo prie išorės sienų, sėmėsi patirties bei ja dalinosi su kolegomis. Nuotraukoje - VSAT Ignalinos pasienio rinktinės kinologas Algirdas Zinkevičius ir jo tarnybinis vokiečių aviganis Brio Brentas. Beje, vieni projektų dalyvių - VSAT Pagėgių pasienio rinktinės kinologas Liudas Balčiūnas bei jo belgų aviganis Koksas - Estijos pasienyje su Rusija surado pasiklydusią moterį.


2018.12.10   - Prie vidaus sienų dirbantiems pasieniečiams išnuomoti 6 automobiliai „Škoda“ (foto)

Prie sienos su Lenkija ir Latvija veikiančios VSAT užkardos gauna 6 naujus automobilius „Škoda Octavia Scout“. Šios naujos mašinos išnuomotos 4 metams siekant atnaujinti pasieniečių tarnybinio transporto parką.


2018.12.10   - Geriausia 2018-ųjų pasienio užkarda - Druskininkų

Geriausios pasieniečių užkardos rinkimuose šiemet nugalėtoja pripažinta Druskininkų pasienio užkarda. Toks konkursas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) vyko jau septintą kartą.


2018.12.10   - Pasienyje su Rusija modernizuota Plaškių užkardos sienos stebėjimo sistema

Pagėgių rajone, Plaškių užkardos atsakomybės ruože, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) galės dar efektyviau užkirsti kelią nelegaliam sienos kirtimui bei vykdyti kontrabandos prevenciją.


2018.12.10   - Prevencinės priemonės metu įkliuvęs baltarusis cigaretes vežė degalų bake (foto)

Varėnos rajone sulaikytas baltarusis automobilio „Opel Omega“ degalų bake įrengtoje slėptuvėje vežęs daugiau kaip tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių. Jis įkliuvo pasieniečių ir policijos surengtos prevencinės priemonės metu.


2018.12.07   - VSAT gretose - nauji pareigūnai (foto)

Penktadienį su Pasieniečių mokykla atsisveikino 19 jos kursantų, sėkmingai įvykdžiusių tęstinio profesinio įvadinio mokymo kurso programą. Pasieniečiais jie tapo per 14 savaičių.


2018.12.07   - Vagone su trąšomis sulaikyti ir įtariami kontrabandininkai, ir cigaretės (foto)

Pasieniečiai Šiaulių rajone sulaikė krovininiu traukiniu iš Baltarusijos įvežtą kontrabandinių cigarečių krovinį. 61 tūkst. pakelių buvo vagone su trąšomis. Sulaikyti ir du šiuo sąstatu vykę įtariamieji, Vilniaus ir Kauno gyventojai. Prieš mėnesį pasieniečiai irgi buvo sulaikę kontrabandos krovinį, iš Baltarusijos atgabentą sąstatu su trąšomis.


2018.12.07   - Pasieniečiai įsigijo naujų priemonių Kaliningrado tranzitui kontroliuoti

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) atnaujino įvairią techninę įrangą, kurią naudodami pasieniečiai galės geriau kontroliuoti Kaliningrado tranzitu besinaudojančius ir per Lietuvą vykstančius asmenis.


2018.12.07   - Atnaujinta tranzitinius traukinius stebėti padėsianti sistema

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įvykdė Specialios tranzito schemos lėšomis finansuojamą projektą  „Tranzitinių traukinių stebėjimo techninės ir programinės įrangos pakeitimas“ ir atnaujins per Lietuvą tranzitu vykstančių traukinių stebėjimo sistemą.


2018.12.06   - Lietuvos pasieniečiai domėjosi sienų kontrolę atnaujinusios Lenkijos patirtimi (foto)

Lietuvos pasieniečių grupė apsilankė Lenkijoje ir pasidomėjo, kaip šios šalies pasieniečiams sekasi dirbti atnaujinus vidaus sienų kontrolę. Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo lapkričio 22 d. laikinai atnaujino pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų, taip pat ir su Lietuva.


2018.12.06   - Cigaretes jurbarkiškis iš Rusijos atvežė garso kolonėlėje (foto)

Iš Kaliningrado srities mikroautobusu grįžtantis Jurbarko gyventojas į Lietuvą atvežė kontrabandinių rūkalų. Pagėgių pasieniečiai juos aptiko salono sienelės ertmėse ir garso kolonėlėje.


2018.12.06   - Atnaujinta įranga, padėsianti tobulinti pasieniečių darbą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) modernizavo ir atnaujino įrangą, padėsiančią pagerinti tarnybos organizavimą ir pajėgų planavimą bei valdymą.


2018.12.05   - Lietuvoje viešėjo Turkijos ekspertų delegacija (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba kartu su Centrine projektų valdymo agentūra 2018–2019 m. vykdo pirmąjį savarankišką trumpalaikį Europos Sąjungos koordinuojamą dvynių projektą „Nacionalinio koordinavimo ir bendro rizikos analizės centro bei integruoto sienų valdymo integruotos duomenų bazės kūrimas Turkijoje“ (angl. Establishment of a National Coordiantion & Joint Risk Analysis Center (NACORAC) and an Integrated Border Management Integrated Database).


2018.12.05   - Ignalinos pasienio rinktinėje vyko civilinės saugos pratybos (foto)

Antradienį vienas Ignalinos pasienio rinktinės darbuotojas kabinete prarado sąmonę, dar vienai darbuotojai labai pablogėjo sveikatos būklė. Prie pirmojo nukentėjusiojo buvo aptikta neaiškios kilmės biri medžiaga. Apie įvykį informuotas rinktinės budėtojas.


2018.12.04   - Pasieniečiai įgijo įgūdžių panaudojant šunis objektų paieškoje

Už ES lėšas surengtuose mokymuose, kuriuos pravedė instruktoriai iš Estijos, Lietuvos pasieniečiai įgijo įgūdžių panaudojant šunis objektų paieškoje bei organizuojant mokymus kinologams.


2018.12.03   - Kaune Pagėgių pasieniečiai sulaikė keturis, įtariama, vogtus automobilius „BMW“ (foto)

Pagėgių rinktinės pasieniečiai Kaune sulaikė keturis „BMW“ automobilius, kurie, įtariama, yra vogti Vokietijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Pasieniečiams įkliuvo ir keturi kauniečiai, siejami su transporto priemonių vagystėmis ir jų legalizavimu Lietuvoje. Du sulaikytuosius teismas leido suimti mėnesiui.


2018.12.03   - Klaipėdietis į Lietuvą parsigabeno, įtariama, Vokietijoje vogtą mikroautobusą (foto)

Klaipėdos uoste pasieniečiai sulaikė galimai vogtą keltu iš Vokietijos atplukdytą mikroautobusą „Ford Transit“. Jį vairavęs uostamiesčio gyventojas teigė transporto priemonę įsigijęs Vokietijoje ir nė nenutuokęs, kokių bėdų dėl jos turėsiąs.


2018.12.03   - Jordanijoje atliekamas ES Dvynių projekto ekspertinis vertinimas (foto)

Šią savaitę VSAT vadas Renatas Požėla ir jo pavaduotojas Antanas Montvydas vieši Jordanijoje, kur atliekamas vykdomo Europos Sąjungos Dvynių projekto ekspertinis vertinimas.


2018.12.03   - Pietų Lietuvos aktualijomis domėjęsis premjeras lankėsi ir pas pasieniečius (foto)

Lapkričio 30 d. Alytaus, Lazdijų ir Kalvarijos rajonų savivaldybėse lankęsis premjeras Saulius Skvernelis domėjosi regiono aktualijomis.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.