2017 m. balandžio 24 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8318030
Šiandien apsilankė: 388
Dabar naršo: 24

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.04.21   - Garaže ir turimo sodyboje pasieniečiai aptiko nelegalių rūkalų ir alkoholio (foto)

Pasieniečiai Kaune sulaikė vietinį gyventoją ir du Baltarusijos  piliečius, kurie iš baltarusiškais numeriais paženklinto automobilio krovė apie 1700 pakelių kontrabandinių cigarečių. Ten pat rasta ir nelegalaus alkoholio.


2017.04.21   - Paminėtos 5-osios Branduolinio saugumo kompetencijos centro veiklos metinės
VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centras (BSKC) penktadienį organizavo tarptautinę konferenciją, skirtą savo kūrimo 5-osioms metinėms paminėti. 

2017.04.21   - Nuteistas ir iš tarnybos atleistas dokumentus klastojęs pasienietis

Įsiteisėjus teismo nuosprendžiui iš tarnybos atleistas dokumentus klastojęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pasienietis R. V. Nesąžiningą pareigūną demaskavo ir sulaikė jo kolegos iš Imuniteto bei Kriminalinės žvalgybos skyrių.


2017.04.21   - Persekiojant kontrabandininkus panaudoti ir tarnybinis šuo, ir tarnybinis ginklas (foto)

Po kontrabandininkų persekiojimo Šalčininkų rajone vokiečių aviganis Kentas padėjo sulaikyti du vietinius gyventojus ir 2 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Kento šeimininkas pasienietis kinologas vieną bėglių stabdė panaudodamas tarnybinį ginklą.


2017.04.20   - Klaipėdoje susitiko Lietuvos ir Rusijos sienos įgaliotinių pavaduotojai (foto)

Ketvirtadienį Klaipėdoje įvykusiame Lietuvos ir Rusijos  valstybės sienos įgaliotinių pavaduotojų susitikime kalbėta apie bendros sienos apsaugą, keitimąsi informacija apie mažuosius laivus (jachtas) ir Nidos – Morskojės punkto veiklą.


2017.04.20   - BSKC įkūrimo 5-osioms metinėms organizuojama tarptautinė konferencija

VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Branduolinio saugumo kompetencijos centras (BSKC) penktadienį organizuoja tarptautinę konferenciją, skirtą BSKC įkūrimo 5-osioms metinėms paminėti. 


2017.04.20   - Pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas karo laikų sprogmuo (foto)

Ant Nemuno kranto prie sienos su Rusija priešpėstinę miną aptikęs žvejys apie tai pranešė pasieniečiams. Šie pasirūpino pavojingo karo laikų sprogmens apsauga, kol išminuotojai jį sunaikino vietoje.


2017.04.19   - JAV Gynybos departamento atstovai veda mokymus krizių valdymo klausimais (foto)

VSAT Pasieniečių mokykloje nuo trečiadienio vyksta dviejų dienų mokymai „Krizių valdymas“, kurių tikslas – gerinti VSAT pareigūnų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, dalyvaujančių krizių valdyme, vadovavimo, sprendimų priėmimo ir tarpusavio komunikavimo įgūdžius kilus krizinėms situacijoms.


2017.04.19   - Seminare kalbama apie informacinius ir hibridinius karus (foto)

VSAT Pasieniečių mokykloje trečiadienį prasidėjo vienos dienos seminaras „Informaciniai ir hibridiniai karai“. Mokymuose dalyvauja apie dvi dešimtis  VSAT padalinių tarnautojų. Seminaras transliuojamas nuotoliniu būdu, jo klausosi apie 80 pareigūnų iš VSAT centrinės įstaigos, Pakrančių apsaugos, Ignalinos, Varėnos ir Pagėgių rinktinių.


2017.04.18   - Cigaretes vilnietis slėpė automobilio stoge (foto)

Šalčininkų rajone pasieniečiams įkliuvo vilnietis, automobilio „VW Passat“ stoge gabenęs kontrabandinius rūkalus. Mašiną buvo nuspręsta patikrinti po to, kai vairuotojas negalėjo paaiškinti savo apsilankymo pasienio su Baltarusija ruože tikslo.


2017.04.18   - Prie sienos su Rusija aptikta pavojinga karo laikų mina (foto)

Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnai aptiko pavojingą karo laikų priešpėstinę miną. Pavojingas radinys sunaikintas vietoje.


2017.04.18   - Prie sienos su Baltarusija aptikti beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai netoli sienos su Baltarusija aptiko beveik 4 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.04.18   - Danijoje vogtą „Audi Q7“ vairavęs Estijos pilietis turėjo ir klastočių, ir narkotikų (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Estijos pilietį, vairavusį Danijoje pavogtą automobilį „Audi Q7“. Užsienietis turėjo du suklastotus vairuotojo pažymėjimus – ukrainietišką ir lietuvišką. Maža to, pasieniečių šuo Pantera automobilyje aptiko, įtariama, narkotikų. Daugiau kaip 4 tūkst. eurų vairuotojas laikė vienkartiniame kavos puodelyje.


2017.04.14   - Didelis rūkalų krovinys ir trys vyrai sulaikyti po persekiojimo žemėje ir iš oro (foto)

Po gaudynių Šalčininkų rajono miške pasieniečiai sulaikė 3 vyrus, įtariamus 30 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių gabenimu. Krovinio vertė viršija 86 tūkst. eurų. Kontrabandininkams persekioti buvo pasitelktas tarnybinis šuo bei pakeltas pasieniečių sraigtasparnis.


2017.04.13   - Kontrabandą gabenusį baltarusį išdavė keistas kelionės maršrutas (foto)

Kenos užkardos pasieniečiai į Lietuvą vykusio baltarusio automobilyje įrengtose slėptuvėse rado daugiau kaip 500 pakelių kontrabandinių rūkalų. Detaliai patikrinti „VW Golf“ VSAT pareigūnai nusprendė, kai jiems įtarimų sukėlė vairuotojo nupasakotas kelionės maršrutas.


2017.04.13   - Girtas vairuotojas pasieniečiams žadėjo atvežti tūkstantį eurų

Smarkiai apgirtęs ir prie vairo sėdęs vilnietis iš pradžių bandė likti nepastebėtas pasieniečių, o vėliau jiems įkyriai siūlė kyšį. 


2017.04.12   - Įvairiais nusikaltimais kaltinamas alytiškis į užsienį spruko su svetimu pasu

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Alytaus gyventoją, dokumentų kontrolės metu pateikusį svetimą pasą. Tokio elgesio priežastis - ne vienu nusikaltimu kaltinamam vyrui jau buvo skirta kardomoji priemonė dokumentų paėmimas.


2017.04.12   - Ignalinos pasieniečiai mokinėms surengė įspūdingą ekskursiją po savo padalinius (foto)

Ignalinos rinktinė, atsiliepdama į Lietuvos moksleivių sąjungos kvietimą dalyvauti „Karjeros savaitėje‘17“, prisidėjo prie šios iniciatyvos ir į svečius pasikvietė Ignalinos savivaldybės moksleivius.


2017.04.12   - Cigarečių gabentojui koją pakišo jaudulys (foto)

Pasienio su Baltarusija ruože dokumentų patikrai sustabdytas Šalčininkų rajono gyventojas taip jaudinosi, kad Gintaro Žagunio užkardos pareigūnams kilo įtarimų, ar jis negabena draudžiamų daiktų. Paaiškėjo, kad vyro vairuoto „Volvo S80“ sėdynėse prikišta cigarečių.


2017.04.12   - Latvijos pilietis į Vakarų Europą nelegaliai gabeno du sirus (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, automobiliu nelegaliai į Vakarų Europą gabenusį Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius tėvą ir sūnų sirus. Vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė, o Sirijos piliečiai bus grąžinti Latvijai.


2017.04.11   - Baltosios Ančios tvenkiniu plukdytas baltarusiškų rūkalų krovinys (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai sulaikė tris Druskininkų savivaldybės gyventojus, du iš kurių valtimi Baltosios Ančios hidroelektrinės tvenkiniu plukdė pusšešto tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių. Trečias sulaikytasis, įtariama, irgi yra susijęs su šiuo kroviniu.


2017.04.11   - Pratybose mokytasi neutralizuoti nekonvencines grėsmes (foto)

Antradienį pasieniečiai dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pratybose „Atsakas į nekonvencines grėsmes“, kurių metu, be kitų veiksmų, buvo mokytasi neutralizuoti bandymus užimti vieną iš VSAT užkardų.


2017.04.11   - Pasieniečių mokykla kviečia dalyvauti atvirų durų renginyje

Renginio atidarymas 10 val. mokyklos amfiteatrinėje salėje. Bus pristatoma pasieniečio profesija, bendri priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimai. Koncertuos mokyklos kursantai.


2017.04.10   - Pagėgių pasieniečiai sulaikė daugiau nei dešimtmetį ieškotą visureigį "BMW X5" (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė iš Lietuvos vykusį visureigį. Paaiškėjo, kad šio automobilio daugiau kaip dešimtmetį ieškojo Rusijos teisėsaugininkai.


2017.04.10   - Klastotėmis apsirūpinusio gruzino kelionė baigėsi vos įvažiavus į Lietuvą

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė autobusu iš Lietuvos vykusį gruziną, turėjusį du suklastotus dokumentus – latvišką asmens tapatybės kortelę bei vairuotojo pažymėjimą.


2017.04.10   - Baltijos pakrantėje pasieniečiai rado, manoma, mokomąją torpedą (foto)
Baltijos jūros pakrantėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko bangų išmestą cilindro formos daiktą. Pirminiais duomenimis, tai – mokomoji rusiška torpeda.

2017.04.07   - VSAT pareigūnai niekais pavertė kontrabandininkų grupės kėslus atsigabenti pigesnių rūkalų (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams Varėnos rajone įkliuvo grupė kontrabandininkų, ketinusių į Lietuvos gilumą gabenti upe atplukdytą rūkalų krovinį. Nuo pasieniečių slėptis bandžiusius pažeidėjus susekti padėjo ir tarnybinis šuo. 


2017.04.06   - Druskininkų pasieniečiai sulaikė Vokietijos ieškomą graiką

Raigardo punkte Druskininkų užkardos pasieniečiai sulaikė į Baltarusiją beišvykstantį Graikijos pilietį, kuriam Europos arešto orderį yra išdavusi Vokietija. Graikas ieškotas dėl nusikaltimo.


2017.04.06   - Teisę vairuoti praradęs lenkas apsirūpino suklastotu pažymėjimu (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė vilkiką vairavusį lenką, turėjusį suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Tikrą tokį dokumentą iš jo yra atėmusi Lenkijos policija dėl sukelto eismo įvykio.


2017.04.05   - Baltarusiški rūkalai buvo slepiami automobilio duslintuve ir kondicionieriaus radiatoriuje (foto)

Per Eišiškių punktą iš Baltarusijos grįžtantis Varėnos rajono gyventojas bandė automobilio „Audi A6 Avant“ duslintuvo kontrukcijoje ir kondicionieriaus radiatoriuje atgabenti į Lietuvą kontrabandinių cigarečių.


2017.04.04   - Studentams pristatyta Pakrančių apsaugos rinktinės veikla (foto)

Antradienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje lankėsi ir pasieniečių darbu domėjosi Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 3 kurso studentai.


2017.04.04   - Prie Merkinės įkliuvo cigaretes gabenęs Varėnos rajono gyventojas (foto)

Netoli Merkinės pasieniečiams įkliuvo Varėnos rajono gyventojas, automobilyje gabenęs daugiau kaip 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.04.04   - Belgų aviganis Gizas padėjo sulaikyti 13 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Pasitelkę belgų aviganį Gizą Švenčionių užkardos pasieniečiai aptiko 13 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.04.04   - Prie Nemuno palikto krovinio kontrabandininkai neberas (foto)

Prie Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, Bardinų užkardos pareigūnai aptiko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Dalis jų yra su baltarusiškomis banderolėmis.


2017.04.04   - A. Barausko užkardai vadovaus R. Vigraitis (foto)

Sieną su Baltarusija saugančiai Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardai vadovaus majoras Rimas Vigraitis. 37-erių R. Vigraitis šias pareigas pradės eiti nuo trečiadienio, balandžio 5 d. Iki šiol jis užėmė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos (SPU) vado pareigas.


2017.04.03   - Utenoje su įkalčiais įkliuvo du rūkalų gabentojai (foto)

Utenoje pasieniečiams įkliuvo su švenčioniškiai, automobiliu gabenę 7 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.04.03   - Baltarusiškame šilumvežyje pasieniečiai aptiko daugiau kaip 10 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Kenos pasieniečiai iš Baltarusijos įvažiavusio krovininio sąstato šilumvežyje aptiko daugiau kaip 10 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, kurių vertė yra daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Du šilumvežio mašinistai baltarusiai suimti mėnesiui.


2017.04.03   - Sambo kovose Lietuvoje VSAT pareigūnas nenugalimas trečius metus iš eilės (foto)

VSAT Vilniaus rinktinėje tarnaujantis Eimantas Vaikasas (nuotraukoje raudona apranga) Lietuvoje ir toliau neturi sau lygių sambo kovose.


2017.04.03   - Padvarionių užkardai vadovaus G. Krilavičius (foto)

Sieną su Baltarusija saugančiai Padvarionių užkardai vadovaus majoras Giedrius Krilavičius. 38-erių G. Krilavičius šias pareigas pradės eiti nuo antradienio, balandžio 4 d. Iki šiol jis užėmė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Sienos kontrolės organizavimo valdybos (SKOV) Pasienio kontrolės punktų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.