2018 m. kovo 18 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.03.16   - Apdovanoti geriausi VSAT sportininkai, atnaujinta sutartis su LAA (foto)

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo apdovanoti geriausi ir aktyviausi VSAT sportininkai bei sportinių renginių organizatoriai. Renginio metu taip pat atnaujinta pasieniečių bendradarbiavimo sutartis su Lengvosios atletikos asociacija (LAA).


2018.03.16   - Rusas į Lietuvą atvežė ir akmens vatos, ir kontrabandinių cigarečių (foto)

Vilkaviškio rajone pasieniečiai sulaikė rusą krovininio automobilio vairuotoją, gabenusį akmens vatos krovinį. Vairuotojas į Lietuvą kartu įvežė ir pusę tūkstančio cigarečių pakelių.


2018.03.16   - Šalčininkietis cigarečių pakelius sugrūdo į mašinos kondicionieriaus ertmę (foto)

Iš Baltarusijos grįžtančio Šalčininkų rajono gyventojo automobilyje „Audi A6“ vietoje kondicionieriaus buvo prikišta kontrabandinių cigarečių.


2018.03.15   - Baltarusis kontrabandinius rūkalus slėpė įvairiausiose „Škoda Superb“ vietose (foto)

Pasieniečiai pričiupo Baltarusijos pilietį, lengvuoju automobiliu iš savo šalies į Lietuvą gabenusį pustrečio tūkstančio pakelių cigarečių. Juos užsienietis iškaišiojo kone visose įmanomose automobilio „Škoda Superb“ ertmėse.


2018.03.14   - Sulaikyti bausmes vengę atlikti panevėžietis ir pagėgiškė

Pasienyje su Lenkija ir Palangos oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė panevėžietį ir pagėgiškę, kurie buvo nuteisti arešto bausmėmis ir vengė jas atlikti. Vyras įkliuvo, kai pėsčiomis ėjo į Lietuvą, o moteris sulaikyta parskridusi iš Londono.


2018.03.13   - Pagėgių pasienietis skynė laurus Europos veteranų čempionate (foto)

Švedijoje vykusiame Europos veteranų klasikinės jėgos trikovės čempionate Pagėgių rinktinės pasienietis Tadas Gečas (nuotraukoje ant nugalėtojų pakylos trečios vietos laiptelio) iškovojo bronzos medalį.


2018.03.13   - Teisingumo vengęs Estijos gyventojas naudojosi latviška klastote (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį Estijos gyventoją, kuris patikrinimo metu pateikė suklastotą latvišką pasą. Užsienietis uždarytas į areštinę.


2018.03.12   - VSAT centrinėje įstaigoje - tradicinė kraujo donorystės akcija (foto)

VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje pirmadienį surengtoje akcijoje kraujo davė 24 pareigūnai ir darbuotojai. Tokia Nacionalinio kraujo centro organizuojama akcija čia vyksta keturioliktus metus iš eilės.


2018.03.09   - Lenkas gabeno Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusią nepilnametę vietnamietę (foto)

Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė šios šalies pilietį, vienatūriu nelegaliai gabenusį dokumentų neturėjusią migrantę. Ji gulėjo tarp sėdynių ir dengėsi pledu. Ši Vietnamo pilietė yra pasiprašiusi prieglobsčio Latvijoje.


2018.03.09   - Lenkijos pilietis iš Lietuvos vežėsi beveik 2 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Lenkijos pilietį, kuris į savo šalį iš Lietuvos automobiliu gabeno beveik 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Dabar jam gresia tūkstantinė bauda, taip pat gali būti konfiskuotas kitam asmeniui priklausantis "Audi A4".


2018.03.08   - Mažėjant kontrabandos atvejų sienos su Baltarusija ruožas tebelieka problematiškiausias

Pastaruosius penkerius metus nustatytų kontrabandos ir neteisėto prekių gabenimo atvejų skaičius tolygiai mažėja, pastebi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tiesa, pasieniečių sulaikytų rūkalų pakelių skaičius pernai buvo apie 5 proc. didesnis nei 2016 m. Problematiškiausias ir toliau yra sienos su Baltarusija ruožas.


2018.03.07   - Veiklos 10-mečius paminėjo sieną su Rusija saugančios Šilgalių ir Rociškių užkardos (foto)

VSAT  Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių ir Rociškių užkardos paminėjo savo veiklos 10 metų jubiliejus. Dešimtmetis praėjo ir nuo tos dienos, kai abiejų užkardų kolektyvai pradėjo dirbti naujuose už ES lėšas pastatytuose užkardų pastatuose, iškilusiuose pasienyje su Rusija.


2018.03.07   - Tūkstantį pakelių cigarečių vairuotojas slėpė įvairiose „Audi A8“ vietose (foto)

Eišiškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris grįždamas iš Baltarusijos automobilio slėptuvėse vežė daugiau kaip tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.


2018.03.06   - Stojančiųjų į Pasieniečių mokyklą laukia kelios naujovės

Keičiasi dokumentų pateikimo į VSAT Pasieniečių mokyklą tvarka ir pretendentų atrankos organizavimo procesas. Nuo šiol siuntimą norintiems gauti jaunuoliams nebereikės vykti į pasienio rinktines, o atrankos metu galutiniam balui daugiau įtakos turės anglų kalbos žinios.


2018.03.06   - Į Kaliningrado sritį rusas vyko Vokietijoje pavogtu visureigiu „BMW X5“ (foto, papildytas pranešimas)

Papildytas pranešimas - nurodytos kardomosios priemonės Rusijos piliečiams.

Kybartų pasieniečių sulaikytą Rusijos pilietį, į Kaliningrado sritį iš Lietuvos bandžiusį išvykti Vokietijoje pavogtu visureigiu „BMW X5“, teismas leido suimti mėnesiui. Kartu su juo vykęs tautietis po 2 areštinėje praleistų parų paleistas už užstatą. Automobilio paieška oficialiai buvo paskelbta tą pačią dieną.   


2018.03.05   - Kauno rajone pasieniečiai sulaikė kontrabandinių rūkalų už daugiau kaip pusę milijono eurų (foto)

Kauno rajone pasieniečiai sulaikė beveik 185 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė - daugiau kaip pusė milijono eurų. Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) taip pat įkliuvo jas krovę keturi Kauno savivaldybės gyventojai.


2018.03.02   - Identifikacinių automobilių numerių klastotojams – Pagėgių pasieniečių smūgis (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, tęsdami anksčiau pradėtą tyrimą, atliko kratą vienoje Marijampolėje veikiančioje prekybos ir reklamos paslaugas teikiančioje įmonėje. Čia į pasieniečių rankas pateko automobilių identifikaciniams numeriams klastoti skirta įranga ir jau pagaminti padirbiniai.


2018.03.01   - Jordanijos pareigūnams perduodama Lietuvos bei Suomijos atstovų patirtis mokymų srityje

Dvynių programos projektą įgyvendinantys Lietuvos bei Suomijos atstovai surengė mokomąjį seminarą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento pareigūnams.


2018.03.01   - Iš Lietuvos vykusi baltarusė Medininkuose pasieniečiams pateikė klastotę

Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė iš Lietuvos vykusią Baltarusijos pilietę, kurios pase aptikti, įtariama, suklastoti sienos kirtimo spaudai. Moteris uždaryta į areštinę.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.