2018 m. lapkričio 19 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.11.19   - Kontrabandines cigaretes į Lietuvą vežęs rusas gali netekti ir vilkiko (foto)

Kybartų punkte pasieniečiai bei muitininkai iš Rusijos atvykusiame krovininiame automobilyje su puspriekabe aptiko beveik tūkstantį pakelių kontrabandinių rūkalų. Cigaretes vežusiam rusui gresia bauda ir transporto priemonės konfiskavimas.


2018.11.19   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Vokietijos teisėsaugos ieškotus automobilius (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė Vokietijos teisėsaugininkų ieškotus du „BMW“ automobilius. Pirminiais duomenimis, abi šios transporto priemonės pavogtos vos prieš dvi paras. Jas vairavę lietuviai uždaryti į areštinę.


2018.11.16   - Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė du teisingumo vengusius lietuvius

Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę asmenys. Pirmasis įtariamas nusikaltimo padarymu. Antrąjį už įstatymų pažeidimus išsiuntė Vokietija, o Lietuvoje jis yra ieškomas, kaip asmuo, vengiantis atlikti arešto bausmę.


2018.11.15   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė suklastotą dokumentą pateikusį vyrą

Kalvarijos pasienio užkardos pasieniečiai sulaikė vyriškį, kuris dokumentų kontrolės metu jiems pateikė suklastotą lietuvišką asmens tapatybės kortelę. Kiek anksčiau už vogto automobilio vairavimą iš vyriškio dokumentai buvo atimti.


2018.11.14   - Dviejų baltarusių ir vilniečio kelionę į Lietuvą paženklino du incidentai

Dviejų baltarusių ir Vilniaus gyventojo kelionė automobiliu ,,VW Passat” į Lietuvą buvo pažymėta dviem incidentais. Iš pradžių kontrolės punkte chuliganiškai besielgiantis girtas vilnietis padarė keturis administracinius nusižengimus. Vėliau pasiekusi Šumsko miestelį trijulė susipyko, o vietoje blaivaus vairavusio baltarusio vairuoti mašiną perėmė girtas jo tautietis.


2018.11.14   - Vileikių pasienio užkardos vadu paskirtas I. Mačiulaitis (foto)

Sienos ruožą su Rusija saugančios Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos vadu tapo majoras Irenijus Mačiulaitis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado generolo Renato Požėlos įsakymu darbą naujose pareigose jis pradės nuo ketvirtadienio, lapkričio 15-osios.


2018.11.13   - Prie geležinkelio bėgių aptiktas cigarečių krovinys (foto)

Prie geležinkelio pasienyje su Baltarusija Kenos užkardos pareigūnai aptiko tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių. Įtariama, kad jos iš Baltarusijos atgabentos traukiniu.


2018.11.13   - Lenkija beveik mėnesiui atnaujins savo vidaus sienų kontrolę

Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo lapkričio 22 d. laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų, taip pat ir su Lietuva.


2018.11.12   - 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių į Lietuvą buvo įmesti iš Baltarusijos (foto)

Naudodamiesi vaizdo stebėjimo sistema Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai susekė, kaip į Lietuvos teritoriją Švenčionių rajone pateko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Pasieniečiai sulaikė du juos pasiimti atėjusius vyrus.


2018.11.12   - Rūkalus iš Baltarusijos Vilniaus rajono gyventoja vežė automobilio dugne (foto)

Savaitgalį Šumsko punkte pasieniečiai bei muitininkai sulaikė Vilniaus rajono gyventoją, lengvuoju automobiliu “Hyundai Matrix” iš Baltarusijos mėginusią atgabenti kontrabandinių cigarečių už daugiau kaip 4 tūkst. eurų.


2018.11.12   - Švenčionių rajone į Baltarusiją išėjo aštuonios avys (foto)

Sieną su Baltarusija vaizdo stebėjimo sistemomis kontroliuojantys Švenčionių užkardos pasieniečiai užfiksavo, kaip aštuonios avys iš Lietuvos pusės perėjo į kaimyninę valstybę. Pasieniečių surasta avių savininkė pareiškė palikusi avis likimo valiai.


2018.11.12   - Kelionės dokumento neturėjęs latvis į Lietuvą gabeno nelegalų alkoholį (foto)

Pasienyje su Latvija patikrinti sustabdytame automobilyje „VW Passat“ VSAT pareigūnai aptiko nelegalų krovinį – 100 puslitrinių butelių su užrašais „Khortytsa Platinum Vodka“ ir „Khortytsa ICE Vodka“.  Be to, vairuotojas, Latvijos pilietis, neturėjo galiojančio kelionės dokumento.


2018.11.09   - Kontrabandininkai liko ir be rūkalų, ir be automobilio (foto)

Varėnos rinktinės pasieniečiai Šalčininkų rajone užkardė bandymą į Lietuvą atgabenti nelegalių rūkalų. Sulaikyta puspenkto tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių ir kontrabandininkų automobilis.


2018.11.09   - Kauno rajone pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 7 tonas nelegalaus alkoholio (foto)

Pagėgių pasieniečiai Kauno rajone esančiuose garažuose ir iš jų išvažiavusiame mikroautobuse  aptiko daugiau kaip 7 tūkst. litrų nelegalaus alkoholio. Į areštinę uždaryti keturi, įtariama, su šiuo kroviniu susiję vyrai.


2018.11.09   - Vertintas Lietuvos sausumos, oro ir jūros sienų apsaugos atitikimas Šengeno reikalavimams (foto)

Penktadienį darbą baigė Europos Komisijos mandatą turinčių ekspertų grupė, nuo pirmadienio vertinusi Lietuvos sausumos, oro ir jūros sienų apsaugos atitikimą Šengeno reikalavimams. Vienuolika tarptautinių ekspertų analizavo ir su tuo susijusią Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padalinių veiklą.


2018.11.09   - Tranzitu per Lietuvą vykstančius traukinius pasieniečiai kontroliuos nauja įranga

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įsigijo specialios įrangos, padėsiančios užtikrinti tinkamą per Lietuvą tranzitu vykstančių traukinių stebėjimą bei kontrolę.


2018.11.08   - Lavoriškių pasieniečiai išaiškino dvi mikroautobusų dokumentų klastotes (foto)

Lavoriškių punkte (nuotraukoje) pasieniečiai išaiškino du, įtariama, suklastotų dokumentų atvejus. Į Baltarusiją vykę vilnietis ir Rusijos pilietis pateikė, įtariama, suklastotus mikroautobusų registracijos liudijimus.


2018.11.08   - Netikėto patikrinimo metu URC gyvenantys migrantai neteko telefono ir kitų draudžiamų daiktų (foto)

Surengę netikėtą patikrinimą Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintų migrantų kambariuose, pasieniečiai aptiko draudžiamų daiktų. Buvo rastas mobilaus ryšio telefonas, trys savadarbiai peiliai ir atsuktuvas.


2018.11.07   - Į tinklus jūroje įsipainiojusius žvejus gelbėjo pasieniečiai

Antradienio vakarą pasieniečių katerio „Boomeranger“  įgula Baltijos jūroje skubėjo pagalbon dviem klaipėdiečiams, įstrigusiems žvejų tinkluose. VSAT pareigūnai nelaimėlių katerį saugiai partempė į krantą.


2018.11.07   - Pasieniečių keturkojo uoslė neapvylė – pėdsakais atsekė cigarečių kontrabandininką (foto)

Šakių rajone pasieniečiams sulaikant kontrabandinių rūkalų krovinį puikius pėdsekystės sugebėjimus pademonstravo Rociškių užkardoje tarnaujantis belgų aviganis Džinas. Jis nuo aptiktų kontrabandinių cigarečių krovinio pasieniečius atvedė iki sprukusio pažeidėjo.


2018.11.07   - Rūkalus iš Baltarusijos vilnietė vežė automobilio dugne (foto)

Šumsko punkte pasieniečiai bei muitininkai sulaikė vilnietę, kuri į Lietuvą automobilio dugne įrengtoje slėptuvėje bandė įvežti daugiau kaip 2 tūkst. pakelių cigarečių.


2018.11.06   - Iš Baltarusijos traukiniu gabentos ir trąšos, ir kontrabandinės cigaretės (foto)
Iš Baltarusijos atvykusį traukinį Radviliškio rajone patikrinę pasieniečiai, talkinami geležinkelininkų, jame aptiko 22 dėžes kontrabandinių cigarečių. Trąšas gabenusiame sąstate iš viso buvo paslėpta 11 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė – daugiau kaip 31 tūkst. eurų.

2018.11.05   - Prie Jurgionių tvenkinio kontrabandininkai neteko 3 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Tribonių užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone esančio tvenkinio pakrantėje aptiko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2018.11.02   - Klaipėdoje sulaikytas rusas kontrabandą slėpė automobilio dugne (foto)

Pasieniečiai Klaipėdoje sulaikė Rusijos piliečio vairuotą automobilį „Opel Insignia“, kurio slėptuvėse buvo daugiau kaip pustrečio tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių. Užsienietis jas, įtariama, į Lietuvą įvežė per Nidos punktą.


2018.11.02   - Vėl įkliuvo baudų nemokantis Dieveniškių gyventojas (foto)

Sieną su Baltarusija saugantiems Gintaro Žagunio užkardos pareigūnams įkliuvo automobilio „Audi A6“ slėptuvėse kontrabandines cigaretes vežęs Dieveniškių miestelio gyventojas. Šis vyras su nelegaliais rūkalais prieš tai jau buvo pagautas 5 kartus, tačiau jam skirtų baudų nemoka.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.