2017 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.09.22   - Į pasieniečių pasalą pateko cigarečių vežikas iš Baltarusijos (foto)

Ignalinos rajone į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų pasalą pateko kontrabandinių rūkalų pasiimti atvažiavęs baltarusis. Su įkalčiais įkliuvusiam vyrui gresia tūkstantinė bauda.


2017.09.22   - Palangos oro uoste neblaivų triukšmadarį VSAT pareigūnai tramdė antrankiais

Iš Palangos į Glazgą ketinęs skristi neblaivus vyras triukšmavo ir griuvinėjo išvykimo salėje, todėl nukeliavo ne į orlaivio saloną, o tarnybines pasieniečių patalpas. Čia agresyviai besielgusiam chuliganui sutramdyti prireikė antrankių.


2017.09.22   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė įtartiną puspriekabę (foto)

Prie sienos su Lenkija VSAT pareigūnai sulaikė krovininį automobilį su puspriekabe, kuri buvo paženklinta, įtariama, klastotais lietuviškais registracijos numeriais. Be to, mašiną vairavęs Azerbaidžano pilietis pasieniečiams pateikė suklastotą dokumentą.


2017.09.21   - Europos bendradarbiavimo dienos renginyje – Ignalinos pasieniečių delegacija (foto)

Visą rugsėjį Senojo kontinento valstybės mini Europos bendradarbiavimo dieną. Įvairių renginių metu vietiniams gyventojams bei svečiams siekiama pristatyti kaimyninių šalių bendradarbiavimo pasiekimus.


2017.09.21   - Vilnietis gabeno pusę tūkstančio pakelių nelegalių rūkalų (foto)

Pasieniečiai Vilniuje sulaikė sostinės gyventoją, kuris automobiliu gabeno daugiau nei pusę tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.09.20   - Norvegijoje problemų su teisėsauga turėjęs vyras jų neišvengs ir Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė nemalonumų su teisėsauga užsienyje turėjusį vyrą. Tarp jo dokumentų aptiktas suklastotas lietuviškas vairuotojo pažymėjimas.


2017.09.20   - Pasieniečiams įkliuvę kontrabandininkai rūkalus slėpė mašinų stoguose (foto)

Purvėnų užkardos pasieniečiai pričiupo du Šalčininkų rajono gyventojus, per Eišiškių punktą lengvaisiais automobiliais vykusius iš Baltarusijos. Abiejų transporto priemonių stoguose VSAT pareigūnai aptiko kontrabandinių cigarečių.


2017.09.18   - Palangos ir Vilniaus oro uostuose pasieniečiai sulaikė du triukšmadarius

Palangos oro uoste pasieniečiams teko antrankiais tramdyti chuliganiškai besielgusį neblaivų vyrą. Tuo tarpu skrydžio iš Dublino į Vilnių metu orlaivyje rūkęs kaišiadorietis sulaikytas dėl įtarimų nusikaltimo padarymu.


2017.09.15   - Baltarusis kontrabandinius rūkalus gabeno dvigubame automobilio dugne (foto)

Adutiškyje pasieniečiams įkliuvo Baltarusijos pilietis, automobilyje įrengtose slėptuvėse gabenęs beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.09.15   - Kalvarijos pasieniečiai išaiškino tris dokumentų klastotes

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė marijampolietį ir, įtariama, ukrainietį. Pirmasis pateikė suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą, antrasis – slovakiškas tapatybės kortelės ir vairuotojo pažymėjimo klastotes.


2017.09.15   - Sieną su Baltarusija saugančiai Purvėnų užkardai vadovaus D. Bakša (foto)
Sieną su Baltarusija saugančiai Varėnos rinktinės Purvėnų užkardai vadovaus 41-erių majoras Donatas Bakša. Iki šiol jis užėmė tos pačios rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas.

2017.09.15   - Kontrabandininką išdavė sėdynės varžtai (foto)

Iš Dieveniškių kilpos važiavusio Vilniaus rajono gyventojo mikroautobuso dvigubame dugne pasieniečiai aptiko beveik 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.09.14   - VSAT pareigūnams vėl įkliuvo suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs latvis

Kalvarijos užkardos pasieniečiams vėl įkliuvo suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs Latvijos pilietis. Šįkart iš Lenkijos vykęs užsienietis pateikė neva Švedijoje išduotą dokumentą. Prieš tai sulaikytas jo tautietis VSAT pareigūnus pamėgino apgauti pateikdamas lietuviško pažymėjimo klastotę.


2017.09.13   - Seimo NSGK domėjosi pasieniečių veikla ir jų naudojama infastruktūra (foto, papildyta)

iSeimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį lankėsi VSAT padaliniuose prie sienos su Baltarusija ir Rusija.


2017.09.13   - Pasieniečiams įkliuvo kontrabandą gabenusi marijampolietė (foto)

Antradienį  VSAT Pagėgių rinktinės  Specialiosios paskirties  komandos pasieniečiai Marijampolėje sustabdė automobilį „Kia Sorento“. Transporto priemonę  vairavo 43-ejų  moteris. VSAT pareigūnai jau turėjo žinių, kad šia transporto priemone gali būti bandoma neteisėtai gabenti cigaretes, tad automobilis buvo iškart patikrintas.


2017.09.13   - Klastotę pasieniečiams pateikęs latvis nukeliavo į areštinę

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė latvį, kuris dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad šis užsienietis niekada nėra turėjęs teisės sėsti prie vairo.


2017.09.12   - 20-metis rūkalų gabentojas priešinosi pasieniečiams (foto)

Adutiškyje pasieniečiai sulaikė 4 tūkst. pakelių cigarečių gabenusį Švenčionių rajono gyventoją. Jis priešinosi pasieniečiams, todėl pastarieji panaudojo jėgą ir antrankius.


2017.09.12   - Šiluvos atlaiduose melstasi už vidaus reikalų sistemos pareigūnus (fotoreportažas)

Pirmadienį Šiluvoje, Raseinių rajone, vykstančiuose atlaiduose buvo meldžiamasi už pasieniečius, ugniagesius, policininkus ir jų šeimas.


2017.09.11   - Vyksta tarptautinis FRONTEX vertėjų seminaras

Rugsėjo 11-15 d. Vilniuje, 24 atsakingi pareigūnai iš Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) ir Europos Sąjungos (ES) pasienio tarnybų susirinko į tarptautinį vienos savaitės trukmės vertėjų seminarą „Europos Sąjungos pasieniečio pirminio profesinio rengimo bendrosios pagrindinės mokymo programos (angl. The Common Core Curriculum for Border and Coast Guard Basic Training in the EU – CCC) įgyvendinimas“.


2017.09.11   - Pasieniečiams įkliuvo nelegaliai savo tautietę gabenęs vietnamietis

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Vietnamo pilietį, gyvenantį Čekijoje, kuris automobiliu nelegaliai į Vakarų Europą gabeno Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusią savo tautietę. Vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė, o Vietnamo pilietė bus grąžinta Latvijai.


2017.09.11   - Pasieniečiai sulaikė Italijoje vogtą „Mercedes Benz 212 E“

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai kelyje Marijampolė - Suvalkai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilvežį „Mercedes Benz“ su priekaba „Kaessbohrer“.


2017.09.08   - Tarnybą pasienyje pradeda belgų aviganė Delta ir vokiečių aviganis Malu (foto)

Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė belgų aviganė Delta ir vokiečių aviganis Malu. Penktadienį jie Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)  centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo perduoti naujiems šeimininkams, pasieniečiams kinologams.


2017.09.08   - Pasieniečių pilotai ir kinologai turi patarimų grybautojams

Grybavimo sezonui pasiekus piką, kasmet pasitaiko atvejų, kai žmonės pasiklysta miškuose. Kai būna išnaudotos visos paieškos priemonės, kaip paskutinę viltį bandoma pasitelkti pasieniečius kinologus su tarnybiniais šunimis ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnius.


2017.09.08   - Pasieniečių mokyklos kursantai prisiekė mokyklai (foto)

Penktadienį Pasieniečių mokyklos rikiuotės aikštėje aštuonios dešimtys naujai priimtų 33 laidos kursantų prisiekė mokyklai.


2017.09.07   - Patvirtinta sienos apsaugos sistemos plėtotės programa

VSAT vadas Renatas Požėla patvirtino darbo grupės parengtą Valstybės sienos apsaugos plėtotės sistemos 2017–2025 m. programą. Ji parengta siekiant ilgesniam laikotarpiui apibrėžti valstybės sienos apsaugos sistemos plėtros kryptis, užtikrinti kryptingą, nuoseklią ir kompleksišką tarnybos veiklą bei racionalų ir planingą VSAT skiriamų lėšų panaudojimą.


2017.09.07   - Kontrabandininkus pasieniečiai stabdė šūviais iš tarnybinių ginklų ir dujomis (foto)

Vilniaus rajone pasieniečiai persekiojo bei šūviais iš tarnybinių ginklų stabdė du kontrabandininkų automobilius. Po gaudynių areštinėje atsidūrė trys pažeidėjai, o į pasieniečių rankas pateko 12 tūkst. pakelių rūkalų krovinys.


2017.09.06   - Nuo pasieniečių sprukę kontrabandininkai taranavo VSAT visureigį (foto)

Adutiškyje pasieniečių stabdytas kontrabandininkų automobilis taranavo tarnybinį visureigį. Sulaikymo metu vienas kontrabandininkas pasipriešino pasieniečiams, todėl jam tramdyti buvo panaudota jėga ir ašarinės dujos.


2017.09.06   - Pasieniečių budrumą tikrinusiam bulgarui gresia iki 4 metų nelaisvės

Iš Lenkijos į Lietuvą vykęs bulgaras, automobilio „BMW X5“ vairuotojas, norėjo pasipuikuoti prieš Kalvarijos pasieniečius ir patikrinti jų budrumą, todėl pateikė Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad šis dokumentas yra suklastotas. Bulgaras turėjo ir savo šalies galiojantį vairuotojo pažymėjimą. 


2017.09.05   - Jordanijos pareigūnai susipažįsta su Lietuvos pasieniečių veikla (foto)

Lietuvoje viešintys Jordanijos Karalystės sienos ir migracijos departamento atstovai susipažįsta su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veikla, struktūra bei darbo organizavimu.


2017.09.05   - Keturi kontrolės punktai laikinai neveiks dėl techninių darbų Rusijos pusėje

Dėl Kaliningrado srityje planuojamų vykdyti elektros tinklų priežiūros darbų bus laikinai sustabdytas eismas keturiuose kontrolės punktuose pasienyje su Lietuva.


2017.09.05   - Pasieniečių mokykloje vyko mokslo metų atidarymo šventė (foto)

Pirmadienį VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyko naujų mokslo metų pradžiai skirtas iškilmingas renginys.


2017.09.05   - Teises Estijoje praradęs vairuotojas apsirūpino lietuviška klastote (foto)

Teisę vairuoti praradęs Estijoje gyvenantis vyras apsirūpino, įtariama, suklastotu lietuvišku vairuotojo pažymėjimu. Išnuomotu automobiliu „BMW X5“ važiavusį užsienietį pasienyje su Lenkija sulaikė Kalvarijos užkardos pareigūnai.


2017.09.04   - Ant Kamojos kranto kontrabandininkai neteko 7 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Švenčionių rajone Adutiškio užkardos pasieniečiai sulaikė 7 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Jos gulėjo ant Kamojos upės, kuria eina siena su Baltarusija, kranto.


2017.09.04   - Šalčininkų rajono gyventojai įkliuvo su 12 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių (foto)

Šalčininkų rajono miške Purvėnų užkardos pasieniečiai sulaikė 3 vyrus, įtariamus 12 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių gabenimu. Sulaikymo metu pasižymėjo belgų aviganis Elas.


2017.09.04   - Neblaivūs keleiviai problemų kėlė ir Vilniaus, ir Kauno oro uostuose

Savaitgalį Vilniaus ir Kauno oro uostuose pasieniečiai turėjo reikalų su neblaiviais keleiviais. Iš Belfasto į Vilnių skridusi Lietuvos piliečių pora orlaivyje triukšmavo ir nevykdė įgulos reikalavimų, o dviem, įtariama, neblaivioms baltarusėms iš Kauno nebuvo leista išskristi į Neapolį.


2017.09.04   - Teisės vairuoti vilkiką neturėjęs latvis pasieniečiams siūlė 50 eurų kyšį

Reikalingos kategorijos, kad galėtų vairuoti vilkiką, neturėjęs latvis pasieniečiams bandė įsiūlyti 50 eurų kyšį.


2017.09.01   - Keturi Vilniaus rajono gyventojai gabeno 8 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų (foto)

Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė 4 vietinius gyventojus, įtariama, gabenusius 8 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Vokiečių aviganė Daja miške aptiko ir automobilį, kuriuo manoma, turėjo būti gabenamas nelegalus krovinys. 


2017.09.01   - Už PMIF lėšas grąžinamiems užsieniečiams teikiamos įvairios paslaugos

Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF) programos projektui Nr. PMIF-3.1.2-V-01-002 „Paslaugų teikimas grąžinamiems trečiųjų šalių piliečiams“ skirta 162,5 tūkst. Eur. Šio projekto tikslas – teikti tinkamas paslaugas grąžinamiems trečiųjų šalių piliečiams, siekiant pagerinti jų gyvenimo sąlygas Lietuvoje bei užtikrinti tinkamą grąžinamų trečiųjų šalių piliečių asmenybės indentifikavimą.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.