2017 m. gegužės 22 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8467894
Šiandien apsilankė: 4223
Dabar naršo: 55

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.05.22   - Vilniuje vyksta integruotų sienų valdymo mokymai (foto)

Pirmadienį Vilniuje 42 pareigūnai iš Europos Komisijos (EK), Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX ir Europos Sąjungos pasienio tarnybų susirinko į tarptautinius mokymus „Integruotų sienų valdymas“.


2017.05.22   - VSAT laivas „Aleksandras Barauskas“ dalyvavo Klaipėdos laivų parade (foto)

Savaitgalį vykusiame jau aštuntajame Klaipėdos laivų parade dalyvavo ir patrulinis pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“.


2017.05.22   - G. Žagunio atminimas pagerbtas pėsčiųjų žygiu (foto)

Į tradicinį žygį pėsčiomis, skirtą Gintarui Žaguniui atminti, susirinkę apie 300 ėjikų ne tik pagerbė pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio atminimą, bet ir grožėjosi Dieveniškių kilpos gamta, išbandė pramogas, ragavo pasienietiškos košės, stebėjo parodomąsias VSAT pareigūnų ir jų šunų programas.


2017.05.22   - Paminėtos pasieniečio G. Žagunio 26-osios žūties metinės (foto)
Penktadienį buvo paminėtos pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio 26-osios žūties metinės.

2017.05.22   - Tribonių pasieniečiai iš Šalčios ištraukė 2 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Tribonių užkardos pasieniečiai iš Šalčios upės, kuria eina siena su Baltarusija, ištraukė 2 tūkst. pakelių cigarečių.


2017.05.22   - Klastotėmis apsirūpinęs, įtariama, kazachas bandė apsimesti lietuviu

Patikrinę maršrutiniu autobusu vykusio keleivio dokumentus Kalvarijos užkardos pasieniečiai nustatė, kad jo pateikti Lietuvos pasas ir tapatybės kortelė yra visiškos klastotės. Lietuviškai vyras nesuprato nė žodžio. Vėliau jis prisistatė Kazachstano piliečiu.


2017.05.22   - Įtariama, muštynes sukėlęs neblaivus vairuotojas apvirto griovyje (foto)

Pasieniečiai ir policijos pareigūnai Vilniaus rajone ieškojo, įtariama, muštynes sukėlusio neblaivaus vairuotojo. Šis spruko „Chrysler Voyager“ automobiliu, apsivertė griovyje, iškrito iš mašinos ir buvo jos prispaustas. 


2017.05.22   - Plaškių pasieniečių radinius išminuotojai sunaikino vietoje (foto)

Patruliuodami prie Nemuno Plaškių užkardos pasieniečiai aptiko karo laikų granatą ir kelis šaudmenis. Radinius išminuotojai sunaikino vietoje.


2017.05.19   - Pasieniečiams įkliuvęs vyras kontrabandines cigaretes gabeno tarnybiniu automobiliu (foto)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Plungės rajone sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusį telšiškį. Neteisėtą krovinį vyras vežė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) tarnybiniu automobiliu.

2017.05.18   - A. Barausko užkardoje vyko pratybos masiniam užsieniečių antplūdžiui pasirengti (foto)

Trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardoje, saugančioje sieną su Baltarusija, vyko pratybos, skirtos pasirengti galimoms ekstremalioms situacijoms užsieniečių masinio antplūdžio metu.


2017.05.18   - Visureigį „Ssangyoung Rexton“ baltarusis pavertė slėptuve ant ratų (foto)

Visureigį kontrabandinių cigarečių slėptuve pavertusiam baltarusiui nepavyko pergudrauti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų. Dabar užsieniečiui gresia ne tik didelė piniginė bauda, bet ir visureigio „Ssangyoung Rexton“ konfiskavimas.


2017.05.18   - Minimos pasieniečio G. Žagunio 26-osios žūties metinės

Penktadienį bus minimos pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio 26-osios mirties metinės. Kaip ir kasmet gegužės 19-ąją Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) organizuoja renginius, skirtus šiai tragedijai prisiminti.


2017.05.17   - Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį vyrą

VSAT pareigūnai Kauno oro uoste sulaikė nemalonumų su teisėsauga užsienyje bei gimtinėje turėjusį lietuvį.


2017.05.16   - Aptartas pasieniečių bendradarbiavimas su Kretingos, Skuodo ir Mažeikių savivaldybėmis (foto)

Pirmadienį  VSAT  Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko tarnybos vado Renato Požėlos susitikimas su Kretingos ir Skuodo savivaldybių merais bei Mažeikių rajono savivaldybės vicemere.


2017.05.16   - Latvijos pilietis kyšį pasieniečiams įmetė pro tarnybinio visureigio langą

Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) pasieniečiai sulaikė jiems kyšius siūliusius ukmergiškį ir Latvijos pilietį. Lietuvis stengėsi „susitarti“, nes neturėjo automobilio techninės apžiūros dokumento. Užsienietis vairavo išregistruotą automobilį, o nemalonumų bandė išvengti pro pasieniečių tarnybinio visureigio langą įmesdamas eurų.


2017.05.16   - Ukrainos pasieniečiai Lietuvoje perima IT panaudojimo patirtį tikrinant dokumentus (foto)

Antradienį vizitą Lietuvoje pradėjo Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos delegacija, vadovaujama  Sienos apsaugos direktorato viršininko pavaduotojo Sienos kontrolės departamento vadovo generolo majoro Jurijaus Lysiuko   Šis visą savaitę truksiantis vizitas organizuotas pagal ES Dvynių programos projektą „Parama Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybai naudojant informacinių technologijų sprendimus kelionės dokumentų patikroje ir identifikuojant vogtas motorines transporto priemones“.


2017.05.16   - Paaiškėjo VSAT vyrų futbolo ir moterų paplūdimio tinklinio varžybų nugalėtojai (foto)

Juodkrantėje vykusiose VSAT vyrų  futbolo varžybose stipriausi buvo Vilniaus rinktinės sportininkai (nuotraukoje). Ten pat organizuotose moterų paplūdimio tinklinio  pirmenybėse lygių nebuvo Pagėgių rinktinės atstovėms. Iš viso dėl nugalėtojų titulo rungėsi 8 futbolo ir 6 tinklinio komandos.


2017.05.16   - Žemę aręs Vilkaviškio rajono gyventojas rado pavojingą sprogmenį (foto)

Prie sienos su Rusija ardamas žemę Vilkaviškio rajono gyventojas rado karo laikų minosvaidžio miną. Kol atvyko išminuotojai, jos apsauga rūpinosi pasieniečiai. Pavojingas sprogmuo sunaikintas vietoje.


2017.05.15   - Cigaretes baltarusė į Lietuvą vežė dujų balione (foto)

Rakų punkte pasieniečiai sulaikė baltarusės vairuotą automobilį „Nissan Primera“, kurio dujų balione įrengtoje slėptuvėje buvo beveik pusė tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.05.15   - Lietuvos pasieniečių kinologų ekipa triumfavo tarptautinėse varžybose Latvijoje (foto)

Lietuvos pasieniečių kinologų komanda buvo nepralenkiama 20-ajame tarptautiniame tarnybinių šunų meistriškumo čempionate Latvijoje.


2017.05.12   - Švenčionių rajono miške pasieniečiai pričiupo rūkalų kontrabandininkus (foto)

Ignalinos rinktinės pasieniečiams su įkalčiais įkliuvo du kontrabandinių rūkalų nešikai, kurie su bendrininkais į Lietuvą gabeno daugiau kaip 12 tūkstančių pakelių neteisėtų rūkalų.


2017.05.12   - Iš Minsko atvykusio traukinio tualete buvo slepiamos kontrabandinės cigaretės (foto)

Iš Minsko į Vilnių atvykusio keleivinio traukinio tualete buvo paslėpta pusketvirto šimto pakelių cigarečių. Rūkalai buvo sukišti sienoje esančioje pertvaroje.


2017.05.12   - Kelias dienas pasaloje pasieniečiai laukė ne be reikalo (foto)

Pagėgių pasieniečiams piliečio suteikta informacija padėjo sulaikyti 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių bei pričiupti Tauragės bei Druskininkų savivaldybių gyventojus, užsiimančius neteisėta veikla. Tiesa, tam pasieniečiams pasaloje Tauragės rajone teko pralaukti nemažai laiko.


2017.05.11   - Neteisėtus migrantus gabenusiam gruzinui kelią žvalgė čečėnas (foto)

Kalvarijos pasieniečiams sustabdžius automobilį vairavusį čečėnų tautybės Rusijos pilietį, pradėjo aiškėti, kad jis, įtariama, žvalgė kelią iš paskos važiavusiam gruzinų tautybės Rusijos piliečiui. Šis į Vakarų Europą gabeno du neteisėtus migrantus iš Vietnamo. Pastarieji buvo apsirūpinę klastotomis Šengeno vizomis.


2017.05.10   - Kenoje vyko pasieniečių organizuota tradicinė atvirų durų diena (foto)

Trečiadienį Vilniaus rinktinės Kenos užkardoje vyko šio VSAT padalinio organizuota tradicinė atvirų durų diena.


2017.05.10   - Degalų bake įrengtoje slėptuvėje baltarusis gabeno kontrabandines cigaretes (foto)
Kenos užkardos pasieniečiams įkliuvo Baltarusijos pilietis, mašinosdegalų bake įrengtoje slėptuvėje gabenęs neteisėtą cigarečių krovinį. Rūkalų kontrabandininką patikros metu išdavė jaudulys.

2017.05.10   - Lietuvos pasienyje su Rusija bus pradėta statyti apsauginė tvora

Pagal pasieniečių ir Vilkaviškyje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės „Gintrėja“ sutartį artimiausiu metu 44,6 km ruože prie sienos su Rusija bus pradėta statyti apsauginė tvora.


2017.05.09   - Lavoriškių punkte sulaikytas Lenkijoje vogtas vilkikas (foto)

Lavoriškių punkte Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė Lenkijos teisėsaugininkų ieškotą vogtą vilkiką „Mercedes Benz Actros“ , kurį iš Baltarusijos į Lietuvą vairavo Baltarusijos pilietis.


2017.05.09   - Kenos užkardos pasieniečiai kviečia į atvirų durų dieną

Trečiadienį Vilniaus rinktinės Kenos užkardoje vyks šio VSAT padalinio organizuojama tradicinė atvirų durų diena. Nuo 10 val. čia maloniai kviečiami visi besidomintys karjera pasienio tarnyboje.


2017.05.08   - Keleivius katerio vairininkas į marias išplukdė būdamas girtas (foto)

Kateriu iš Nidos uosto išplaukusių pramogautojų kelionę nutraukė Kuršių mariose juos pasiviję pajūrio pasieniečiai. Katerio vairininkui Šilutės rajono gyventojui nustatytas 2 prom. girtumas. Už tai jam gresia bauda ir teisės vairuoti vidaus vandenų transporto priemones praradimas.


2017.05.08   - Lietuvoje nepageidaujamą tadžiką pasieniečiai sulaikė automobilių servise (foto)

Į servisą Kaune suremontuoto automobilio atvykęs pasiimti tadžikas buvo sulaikytas pasieniečių. Šis užsienietis prieš tris savaites buvo paskelbtas nepageidaujamu Lietuvoje. Jo pase buvo suklastoti spaudai, o vyro nuomojamose patalpose pasieniečiai rado padirbtus Rusijos ir Čekijos valstybių sienos kirtimų spaudus.


2017.05.08   - Kontrabandininkus išbaidę Tribonių pasieniečiai sulaikė 2 tūkst. pakelių rūkalų (foto)

Šalčininkų rajone prie pat valstybės sienos su Baltarusija linijos Tribonių užkardos pareigūnai aptiko 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.05.08   - Pasienyje su Rusija VSAT pareigūnai aptiko du karo laikų sprogmenis (foto)

Pasienyje su Rusija VSAT pareigūnai aptiko karo laikų minosvaidžio miną ir rankinę granatą. Išminuotojai pavojingus sprogmenis sunaikino.


2017.05.08   - Kaimo parduotuvėje siautėjusį girtą vyrą pasieniečiai tramdė jėga ir antrankiais (foto)

Pasieniečiai tramdė girtą ir jiems pasipriešinusį Šalčininkų rajono gyventoją, kuris grasino Poškonių kaime veikiančios parduotuvės darbuotojai.


2017.05.08   - Medininkų punkte sulaikytas Čekijoje pavogtas automobilis „Audi Q7“ (foto)
Medininkų kontrolės punkte Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė Čekijos teisėsaugininkų ieškotą vogtą visureigį „Audi Q7“, kuriuo iš Baltarusijos į Lietuvą vyko Rusijos pilietis.

2017.05.08   - Vilnietis lagaminuose į Lenkiją vežė daugiau kaip 1600 pakelių cigarečių (foto)

Maršrutiniu autobusu į Lenkiją vykęs vilnietis vežėsi du lagaminus, kuriuose buvo daugiau kaip 1600 pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.05.08   - Latvijos piliečiui Panemunės punkte teko nusiplėšti lipdukus su sovietine simbolika (foto)

Iš Lietuvos į Kaliningrado sritį vykusiam Latvijos piliečiui teko įvykdyti pasieniečių reikalavimus nuo automobilio nusiplėšti lipdukus, kuriuose buvo vaizduojama sovietinė simbolika. Vyrui dar gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų.


2017.05.05   - Pasieniečių mokykloje surengta atvirų durų diena (foto)

VSAT Pasieniečių mokykla Medininkuose, Vilniaus rajone, penktadienį surengta atvirų durų diena, kurios metu besidomintieji pasieniečio profesija sužinojo apie galimybes ją įgyti bei pamatė daug įdomių dalykų. Iš viso atvyko apie 300 svečių.


2017.05.05   - Cigarečių krovinio "iškylautojas" pasiimti ėjo nešinas radijo ryšio stotele (foto)

Šalčininkų rajone pasieniečių sulaikytas vyras bandė teisintis į mišką išėjęs tik pasivaikščioti, tačiau tikrą jo iškylos tikslą atskleidė netoliese rastas cigarečių krovinys.


2017.05.04   - Adutiškio užkardos vadu paskirtas L. Lukauskas (foto)
Sieną su Baltarusija saugančios VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos vadu paskirtas 42-ejų pulkininkas Leonardas Lukauskas. Iki šiol jis užėmė Ignalinos rinktinės vado pavaduotojo pareigas. 

2017.05.04   - VSAT stalo teniso varžybose geriausiai sekėsi pagėgiškiams (foto)

VSAT stalo teniso varžybų nugalėtojais tapo Karolina Andrukonis iš Varėnos rinktinės ir Vygandas Zobėla iš Pagėgių. Komandinėje įskaitoje triumfavo Pagėgių rinktinės pasieniečiai (titulinėje nuotraukoje).


2017.05.04   - Kontrabandininką baltarusį išdavė automobilio ardymo žymės (foto)

Zarasuose sustabdytame baltarusio automobilyje pasieniečiai aptiko beveik 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Jų slėptuvę išdavė transporto priemonės ardymo žymės.


2017.05.04   - Sieną pažeidę kontrabandininkai užfiksuoti stebėjimo sistema (foto)

Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė tris Vilniaus ir Trakų rajonų gyventojus, kurie neteisėtai įžengė į Baltarusijos teritoriją, ten per tvorą gavo 1000 pakelių cigarečių ir bandė jas gabenti į Lietuvos gilumą. Sulaukę informacijos iš Lietuvos kolegų Baltarusijos pareigūnai savo teritorijoje sulaikė dar du asmenis.


2017.05.04   - Pasieniečių laimikis - kontrabandinės cigaretės, du jų krovikai ir pora nesąžiningų kolegų (foto)

Sėkmingos pasieniečių operacijos metu Ignalinos rajone su įkalčiais sulaikyti du kontrabandininkai ir pusaštunto tūkstančio pakelių cigarečių. Tyrimą vykdantys pasieniečiai sulaikė ir du nesąžiningus kolegas, įtariama, talkinusius kontrabandininkams. Abu pareigūnai, kuriems pareikšti įtarimai, įteikė prašymus atleisti iš tarnybos.


2017.05.03   - Neteisėti migrantai ir prieglobsčio prašytojai noriai tvarkė URC teritoriją (foto)

VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje gyvenantys neteisėti migrantai ir prieglobsčio prašytojai trečiadienį dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje. Tvarkyti daugiau kaip 8 ha užimančią centro teritoriją neatsisakė nė vienas iš 130 šiuo metu centre gyvenančių užsieniečių.


2017.05.03   - Pasieniečių mokykla kviečia dalyvauti atvirų durų renginyje

VSAT Pasieniečių mokykla Medininkuose, Vilniaus rajone, penktadienį visus besidominčiuosius pasieniečio profesija kviečia į atvirų durų dieną. Renginio atidarymas - 10 val. mokyklos amfiteatrinėje salėje. Bus pristatoma pasieniečio profesija, bendri priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimai, koncertuos mokyklos kursantai ir vyks kitų įdomių dalykų.


2017.05.03   - Vilniaus ir Kauno oro uostuose sulaikyti du jauni lietuviai

Vilniaus ir Kauno oro uostuose pasieniečiai sulaikė iš Anglijos ir Škotijos atskridusius du jaunus lietuvius. Lietuvoje 21-erių vilnietė buvo ieškoma už nusikaltimo padarymą, o 19-metis Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lietuvis – už baudžiamąjį nusižengimą.


2017.05.02   - Ne tarnybos metu buvęs pasienietis sulaikė girtutėlį vairuotoją (foto)

Laisvu nuo tarnybos metu Raseinių rajone Pagėgių rinktinės pasienietis sustabdė pavojingai manevravusį automobilį „Audi 100“. Juo važiavo konfliktiška, įtariama, girta penkių žmonių kompanija, kurią pasieniečiui pavyko suvaldyti. 34-erių vairuotojas Raseinių rajono gyventojas buvo girtutėlis – jam nustatytas 2,70 prom. girtumas.


2017.05.02   - Ratuotą cigarečių kontrabandininkę išdavė avarija (foto)

Šalčininkų rajone pagalbą į avariją patekusiai moteriai teikę pasieniečiai automobilyje aptiko kontrabandinių cigarečių.


2017.05.02   - Pasieniečiams įkliuvo triratę "Audi" vairavęs girtutėlis vilnietis (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Šalčininkų rajone sulaikė vairuotoją, važiavusį automobiliu be priekinio rato. Vyrui nustatytas sunkus girtumas.


2017.05.02   - Kontrabandą gabenęs mažeikiškis turi nemalonių žinių savo uošvei (foto)

Mažeikiuose sustabdytame automobilyje „Peugeot 607“ pasieniečiai aptiko 1350 pakelių kontrabandinių rūkalų. Pažeidėjui mažeikiškiui už tai gresia tūkstantinė bauda, o teismas dar gali konfiskuoti vyro uošvei priklausančią mašiną.


2017.05.02   - Varėnos pasieniečiai surengė tradicinį dviračių žygį (foto)
Šeštadienį VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai suorganizvo tradicinį turistinį dviračių žygį, skirtą paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 13-ąsias metines ir Europos dieną. Renginys sutraukė beveik 400 dalyvių.

2017.05.02   - Prie sienos su Baltarusija ir Rusija vyksta pratybos „Žaibo kirtis 2017“ (foto)

VSAT pareigūnai dalyvauja didžiausiose nacionalinėse pratybose „Žaibo kirtis 2017“, kurių tikslas - treniruoti nacionalines pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijos padaliniais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinių grėsmių atveju.


2017.05.02   - Lietuvos pasieniečių vadas Vietname aptars neteisėtos migracijos klausimus

Lietuvos pasieniečių vadovas Renatas Požėla vizito Vietname metu su šios šalies pareigūnais aptars dvišalį bendradarbiavimą kovoje su neteisėta migracija.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.