2018 m. rugsėjo 24 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.09.21   - Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė rūkalus gabenusią sutuoktinių porą (foto)

Pasieniečiai Lazdijų rajone sulaikė vietinės moters vairuotu automobiliu „Audi A6“ gabentą kontrabandinių cigarečių krovinį, daugiau kaip 3 tūkst. pakelių. Rūkalų savininku prisistačiusiam jos sutuoktiniui gresia tūkstantinė bauda.


2018.09.20   - Aktyviausiai prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ prisijungę pasieniečiai keliaus į Suomiją (FOTO)

Trečius metus iš eilės pasieniečiai aktyviai prisidėjo prie Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kuri suteikia mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. Pasieniečių įdirbis neliko nepastebėtas – Varėnos, Ignalinos ir Pagėgių pasienio rinktinių darbuotojai kartu su kitų įstaigų atstovais apdovanojami pažintine kelione į Suomiją.


2018.09.19   - VSAT posėdžiavo Seimo kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija (foto)

Trečiadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje vyko Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos išvažiuojamasis posėdis.


2018.09.19   - Gaisrą Rūdninkų girioje pasieniečiai užgesino iš sraigtasparnio (foto ir video)

Skrisdami virš Rūdninkų girios Šalčininkų rajone pasieniečių sraigtasparnio pilotai pastebėjo gaisrą, apėmusį daugiau kaip hektarą miško. VSAT pareigūnai neapsiribojo pranešimais žemėje dirbančioms tarnyboms, o patys iš oro ėmė gesinti gaisrą tonomis vandens. Po dvi valandas trukusios operacijos ugnis buvo sutramdyta.


2018.09.18   - Pasieniečių mokykloje bus organizuojami įvadinio mokymo kursai

Nuo gruodžio 10 d. VSAT Pasieniečių mokykloje organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Juos pasirinkę aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą turintys ir nepriekaištingos reputacijos asmenys per 14 savaičių taps pasieniečiais.


2018.09.17   - Sienos įgaliotiniai Augustave kalbėjo apie bendradarbiavimą ir kovą su nelegalia migracija (foto)

Augustave vykusiame susitikime Lietuvos ir Lenkijos valstybės sienos įgaliotiniai Vytautas Ižganaitis ir Gžegožas Biziukas aptarė aktualiausius abiejų šalių pasieniečių veiklos klausimus. Be to, ypatingo Lenkijos sienos apsaugos įvertinimo sulaukė VSAT pareigūnas Rimas Jarmala.


2018.09.17   - Savaitgalis Kabelių užkardos ruože: sulaikyti trys kontrabandininkai ir tūkstančiai pakelių rūkalų (foto)

Savaitgalį darbo netrūko Kabelių užkardos pasieniečiams, Varėnos rajone gaudžiusiems kontrabandinių cigarečių gabentojus. Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 6 tūkst. pakelių rūkalų, sulaikyti ir trys nešikai.


2018.09.17   - Šalčininkų punkte sulaikytas Rumunijoje ieškotas vilkikas (foto)

Šalčininkų kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė uzbeko vairuotą vilkiką, kurio paiešką yra paskelbusi Rumunijos teisėsauga.


2018.09.14   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė naują, įtariama, Ispanijoje vogtą „Mercedes-Benz“ (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė šiemet pagamintą prabangų automobilį „Mercedes-Benz Daimler AG E200“, kuris, įtariama, liepos pabaigoje buvo pavogtas Ispanijoje.


2018.09.13   - Pasieniečių mokykloje vyksta tarptautiniai rizikos analizės mokymai (foto)

VSAT Pasieniečių mokykloje šią savaitę vyksta tarptautiniai mokymai Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) ir Europos Sąjungos (ES) pasienio tarnybų pareigūnams.


2018.09.13   - Kontrabandą baltarusis vežė automobilio akumuliatoriuje ir kitose slėptuvėse (foto)

Šumsko punkte pasieniečiai ir muitininkai sulaikė į Lietuvą vykusį Baltarusijos pilietį, automobilio „Mercedes-Benz S320“ slėptuvėse gabenusį nelegalių rūkalų už daugiau kaip 7 tūkst. eurų.


2018.09.11   - ES šalių diplomatams pristatyta sienos su Rusija apsauga (foto)

Lietuvoje reziduojantiems ES šalių diplomatams pristatyta sienos su Rusija apsauga ir VSAT veikla. Į sieną su Rusija saugančios VSAT Pagėgių pasienio rinktinės padalinius antradienį atvyko Lietuvoje reziduojančių ES šalių ambasadoriai ar ambasadų atstovai. Juos lydėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, kiti Vyriausybės ir VRM pareigūnai, VSAT vado pavaduotojas Vidas Mačaitis.


2018.09.11   - Vėl įkliuvo kontrabandininkų kelią pasirinkę druskininkiečiai (foto)

Lazdijų rajone, už puskilometrio nuo sienos su Baltarusija, VSAT pareigūnai sulaikė du Druskininkų savivaldybės gyventojus. Jie nešė pusketvirto tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių. Abu asmenys su nelegaliais rūkalais jau buvo įkliuvę ir anksčiau.


2018.09.10   - Šiluvos atlaiduose melstasi už valstybę saugančius darbuotojus (foto)

Pirmadienį Šiluvoje, Raseinių rajone, vykstančiuose atlaiduose buvo meldžiamasi už pasieniečius, ugniagesius, policininkus, kitus teisėsaugininkus ir jų šeimas – buvo paskelbta visuomenės ir valstybės apsaugos darbuotojų diena.


2018.09.10   - Vykdami į tarnybą Druskininkų pasieniečiai išgelbėjo dvi gyvybes

Sekmadienį Druskininkų pasieniečiai Veisiejuose išgelbėjo gyvybes dviems vyrams. Į tarnybą asmeniniu automobiliu vykę Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėjo rūkstančią mašiną ir iš jos ištraukė du vyriškius.


2018.09.06   - Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo klastotę pateikęs ukrainietis (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė Ukrainos pilietį, pateikusį suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.


2018.09.06   - Dėl techninių darbų Rusijos pusėje laikinai neveiks keturi kontrolės punktai (foto)

Dėl Kaliningrado srityje planuojamų vykdyti elektros tinklų priežiūros darbų bus laikinai sustabdytas eismas keturiuose kontrolės punktuose pasienyje su Lietuva.


2018.09.06   - Prie sienos su Baltarusija sulaikyti į automobilio slėptuvę rūkalus krovę vilniečiai (foto)

Varėnos rajone, prie pat sienos su Baltarusija esančioje sodyboje, pasieniečiai sulaikė du vilniečius. Jie į automobilio slėptuvę iš sodybos krovė kontrabandinius rūkalus. Iš viso sulaikyta daugiau kaip 8 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, vertų apie 25 tūkst. eurų.


2018.09.06   - Rizikos analizės ir integruoto sienų valdymo patirtį VSAT perduos Turkijos pareigūnams

VSAT vadas Renatas Požėla penktadienį Turkijos sostinėje Ankaroje dalyvaus įžanginiame Dvynių projekto „Nacionalinio koordinavimo ir bendro rizikos analizės centro bei integruoto sienų valdymo integruotos duomenų bazės kūrimas Turkijoje“ posėdyje.


2018.09.05   - Vilniuje baigėsi XXI-oji vyriausiųjų Lietuvos ir Lenkijos sienos įgaliotinių konferencija (foto)

Trečiadienį Vilniuje baigėsi XXI-oji Lietuvos ir Lenkijos vyriausiųjų sienos įgaliotinių konferencija. Jos metu Lietuvos sienos su Lenkija vyriausiasis įgaliotinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Renatas Požėla aktualiausius klausimus aptarė su Lenkijos vyriausiuoju sienos su Lietuva įgaliotiniu Sienos apsaugos tarnybos brigados generolu Tomašu Praga (Tomasz Praga).


2018.09.05   - Kontrabandą į Lietuvą baltarusiai gabeno „pasipuošę“ nardymo kostiumais (foto)

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė nardymo kostiumus dėvėjusius du baltarusius ir 12 tūkst. pakelių cigarečių. Aptikti kontrabandininkus ir rūkalus padėjo tarnybinis vokiečių aviganis Hello.


2018.09.04   - Trijose Varėnos rajono sodybose pasieniečiai aptiko 23 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Varėnos rajone po kontrabandininkų automobilio persekiojimo ir trijose sodybose atliktų kratų pasieniečiai sulaikė beveik 23 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Į areštinę uždaryti du Lietuvos ir vienas Baltarusijos piliečiai.


2018.09.03   - Mokslo metus pasieniečiai pradėjo ir Medininkuose, ir Kaune (foto)

Pirmadienį VSAT Pasieniečių mokykloje (PM) Medininkuose ir Kaune įsikūrusioje Viešojo saugumo akademijoje įvyko mokslo metų atidarymo šventės.


2018.09.03   - Jordanijos atstovai semiasi Lietuvos VSAT ir policijos patirties

Vizito Lietuvoje metu aukštiems Jordanijos pareigūnams pristatoma geriausia pasieniečių ir policijos patirtis šių struktūrų valdymo ir administravimo srityse bei naujausios mokymo programos.


2018.09.03   - Adutiškio pasieniečiai aptiko kontrabandininkų paslėptas cigaretes (foto)

Adutiškio pasieniečiai Švenčionių rajone aptiko 2 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Kontrabandininkai  jas buvo paslėpę pakelės krūmuose.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.