English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2018 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2016   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2016.12.30   - Klaipėdos uoste pasieniečiai sulaikė už nusikaltimą ieškotą vilkaviškietį

Klaipėdos uoste pasieniečiai sulaikė iš Švedijos atplaukusį vilkaviškietį, kuris yra nuteistas už nusikaltimą ir kuris daugiau kaip dvejus metus slėpėsi nuo bausmės.


2016.12.30   - Automobilio slėptuvėse baltarusis į Lietuvą vežė daugiau kaip 2 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Raigardo punkte pasieniečiai ir muitininkai demaskavo baltarusį, į Lietuvą automobilio slėptuvėse bandžiusį įvežti daugiau kaip 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2016.12.29   - Kontrabandines cigaretes gabenusiam klaipėdiečiui išsisukti nepavyko (papildyta nuotraukomis)

Baltarusiškas kontrabandines cigaretes gabenusiam ir Šilalės rajono apylinkės teismo išteisintam klaipėdiečiui sausam iš balos išlipti nepavyko. Jį sulaikę pasieniečiai apylinkės teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Šis rūkalų gabentojui skyrė tūkstantinę baudą bei konfiskavo rūkalus ir automobilį, kuriuo jie vežti.


2016.12.28   - Baltarusiškus rūkalus pasieniečiai pastebėjo pro kontrabandininko automobilio langą (foto)

Vilniaus rajono Kalvelių kaime pasieniečiai sulaikė 9500 pakelių kontrabandinių rūkalų ir, įtariama, juos gabenusį vietinį gyventoją. Rūkalai buvo vežami automobiliu, pro kurio langus pasieniečiai ir pastebėjo kontrabandą.


2016.12.28   - Užsieniečiams neteisėtai užsibūti Lietuvoje padėjo ir pareigūnai (foto)

Po pusmetį trukusio tyrimo Pagėgių rinktinės pasieniečiai demaskavo nusikalstamą  trečiųjų užsienio šalių ir Lietuvos piliečių grupuotę, kuri vykdė ilgalaikę neteisėtą veiklą Lietuvoje. Joje ilgiau nei leistina užsibūti užsieniečiams padėjo, įtariama, ir trys pareigūnai, o įtarimai iš viso pareikšti 18-ai asmenų.


2016.12.28   - Kėdainių rajone dingusį senolį pasieniečių pilotai surado per 10 minučių

Apie vidurnaktį iš antradienio į trečiadienį pasieniečių sraigtasparnio pilotai surado dingusį Kėdainių rajono gyventoją. Sušalęs, tačiau sąmonės nepraradęs 83-ejų vyras surastas naudojant sraigtasparnyje sumontuotą termovizorinę įrangą. Tam, kad surastų pradingėlį, pasieniečiams teprireikė 10 minučių.


2016.12.27   - Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnai aptiko baltarusiškų cigarečių krovinį (foto)

Ant Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, kranto VSAT pareigūnai aptiko baltarusiškų kontrabandinių cigarečių krovinį.


2016.12.27   - Sulaikyti teisėsaugos ieškomi du panevėžiečiai ir vilkaviškietis

Pasienyje su Lenkija ir Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė du Panevėžio gyventojus ir vilkaviškietį, kurių ieškojo teisėsauga.


2016.12.25   - Pasieniečiai išgelbėjo Kūčių vakarą į Šešupę norėjusį nušokti vyrą

Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai vėlyvą Kūčių vakarą išgelbėjo, įtariama, žūti galėjusį jauną vyrą. Jį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sugriebė, kai žmogus buvo benušokantis nuo tilto į Šešupę.


2016.12.25   - Pasieniečiai neįsileido Prancūzijos policininkų į Vilnių atskraidinto vyro

Pasieniečiai į Lietuvą neįsileido dviejų Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro. Prancūzijoje jis naudojosi suklastota lietuviška tapatybės kortele. Sekmadienį kartu su palyda šis asmuo bus grąžintas į Prancūziją.


2016.12.23   - VSAT vado sveikinimas pasieniečiams
Didžiųjų švenčių išvakarėse Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla pasveikino visus pasieniečius.

2016.12.23   - Prie sienos su Rusija sulaikyti du jaunuoliai ir 3 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Vilkaviškio rajone pasieniečiai sulaikė du vietinius gyventojus ir 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Prie sienos su Rusija įkliuvę 17-metis ir 19-metis buvo sušlapę, sušalę ir išsigandę.


2016.12.23   - Rusas vairavo Ispanijoje pavogtą automobilį, baltarusis – Italijoje (foto)

Pasienyje su Rusija ir Baltarusija VSAT pareigūnai sulaikė Ispanijoje ir Italijoje, įtariama, vogtus automobilius. „Honda CR-V“ vairavo Rusijos pilietis, „BMW 730“ – baltarusis.


2016.12.22   - Netikėto patikrinimo metu URC gyvenantys migrantai neteko trijų telefonų

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre (URC) apgyvendintų sulaikytų užsieniečių bendrabutyje atliktas netikėtas patikrinimas. Jo metu pasieniečiai rado ir paėmė draudžiamų turėti daiktų.


2016.12.22   - Klastotę turėjusiam baltarusiui nepavyko įvažiuoti į Lietuvą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai į Lietuvą neįleido iš Kaliningrado srities vykusio baltarusio. Paaiškėjo, kad užsienietis turėjo ir kontrolei pateikė suklastotą rusišką automobilio techninės apžiūros taloną.


2016.12.21   - Paramos lėšas pasieniečiai panaudos kinologijai vystyti

Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir UAB „Philip Morris Baltic“ pasirašytą paramos sutartį pasieniečių kinologinei veiklai vystyti skirta 65 tūkst. eurų.


2016.12.20   - Pasieniečių vadovai kalbėjo apie bendradarbiavimą ir naujos užkardos steigimą

Lenkijoje įsikūrusiame Budzisko bendradarbiavimo centre pirmadienį susitikę Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių vadovai Renatas Požėla ir Marekas Lapinskis kalbėjo apie aktualiausius abiejų žinybų veiklos klausimus ir bendros užkardos steigimą.


2016.12.20   - Už kontrabandą bausti vyrai naktį Nemune plaukė pripučiamu čiužiniu (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai Nemuno aukštupyje sulaikė du Kazlų Rūdos gyventojus. Neturėdami privalomų leidimų jie vėlyvą vakarą pripučiamu čiužiniu plaukė upe, kurios viduriu čia eina siena su Baltarusija. Abu sulaikytieji šiemet jau buvo įkliuvę dėl kontrabandinių rūkalų gabenimo.


2016.12.19   - Už pažeidimus iš užsienio grąžinti trys kauniečiai Lietuvoje buvo ieškomi dėl nusikaltimų

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė tris kauniečius, kurie už įstatymų pažeidimus buvo išsiųsti iš Šveicarijos, Anglijos ir Belgijos. Nepilnametis ir moteris Lietuvoje buvo ieškomi kaip įtariamieji nusikaltimais. Dar vienas vyras Lietuvoje buvo nuteistas už nusikaltimo padarymą.


2016.12.19   - Mariose dėl neatsargumo sieną pažeidusiems rusams skirtos 36 eurų baudos

Kuršių mariose pasieniečiai sulaikė du Rusijos piliečius, kurie dėl neatsargumo pažeidė sieną ir kateriu įplaukė į Lietuvos vandenis. Už šį pažeidimą jiems skirtos administracinės baudos po 36 eurus.


2016.12.16   - Iš tarnybos atleisti kolegų demaskuoti pareigūnai

Darbo neteko cigarečių kontrabandininkams talkinę ir už tai nuteisti du Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai. Kolegų demaskuoti vyrai atleisti iš vidaus tarnybos. Buvusiems pasieniečiams teismas yra skyręs tūkstantines baudas.


2016.12.15   - Aptariamos bendros patruliavimo programos su Latvija

Ketvirtadienį VSAT Pasieniečių mokykloje prasidėjo tarptautiniai mokymai „Bendro patruliavimo programos rengimas bei mokymų vykdymas“.


2016.12.15   - 5 kilometrus automobilio vėžėmis sekę pasieniečiai aptiko kontrabandos sandėlį (foto)

Aptikę įtartinų pėdsakų pasieniečiai jais sekė apie 5 kilometrus, kol pasiekė sodybą Šalčininkų rajono Žižmų kaime. Joje atlikus kratą buvo rasta pusaštunto tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių.


2016.12.14   - Į Lietuvą du vokiečiai važiavo savo šalyje pavogtu automobiliu (foto)

Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai sulaikė Vokietijoje pavogtą automobilį "Ford Kuga". Prie jo vairo buvo Vokietijos pilietis, kuris niekada neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Kartu vykusio kito Vokietijos piliečio tapatybės kortelė buvo negaliojanti. 


2016.12.14   - Pasieniečiai iš Šalčykščios upės išraukė baltarusiškų cigarečių krovinį (foto)

Varėnos rinktinės pasieniečiai iš prie pat sienos su Baltarusija tekančios Šalčykščios upės ištraukė 4 tūkst. pakelių cigarečių.


2016.12.14   - Rusas vairuotojas areštinėje atsidūrė dėl suklastotų dokumentų

Pasieniečiai Lavoriškių kontrolės punkte sulaikė klastotus transporto priemonių dokumentus pateikusį Rusijos pilietį. Jis uždarytas į areštinę.


2016.12.13   - Ukrainietis neteisėtai gabeno Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius tadžikus ir afganistaniečius (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė ukrainietį, neteisėtai iš Lietuvos bandžiusį išvežti Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius keturis Tadžikistano ir tris Afganistano piliečius.


2016.12.12   - Ruso vairuoto automobilio registracijos liudijimas – klastotė

Kybartų  punkte pasieniečiai sulaikė  Rusijos piliečio vairuotą automobilį  „Lexus  470“. Įtariama, kad suklastotas šio automobilio registracijos  liudijimas.


2016.12.10   - Gelbėjimo operacija Klaipėdos rajone – pasieniečiai iš sraigtasparnio aptiko dingusį 94-erių senolį

Šeštadienio naktį Klaipėdos rajone pasieniečių sraigtasparnio pilotai iš oro surado dingusį 94-erių vyrą. Jis aptiktas naudojant termovizorinę kamerą. Senolis buvo parkritęs miške už mažiau nei puskilometrio nuo namų.


2016.12.09   - Paskatinti kovoje su korupcija pasižymėję pasieniečiai (papildyta nuotraukomis)

Penktadienį Vyriausybės rūmuose bei VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje vyko Tarptautinei antikorupcijos dienai skirti renginiai. Juose buvo pagerbti pasieniečiai, parodę didžiausią iniciatyvą korupcijos prevencijos srityje, taip pat svariai prisidėję prie korupcinių nusikalstamų veikų išaiškinimo. Jie buvo apdovanoti pasižymėjimo ženklais, vardinėmis dovanomis, padėkomis.


2016.12.09   - Lietuviškas plikledis pridarė bėdų „Lexus ES 350“ vairavusiam baltarusiui (foto)
Per plikledį nuo kelio Švenčionių nuslydęs Baltarusijos piliečio vairuotas automobilis „Lexus ES 350“ trenkėsi į elektros stulpą, kuris griūdamas apgadino Prienų pasienio kontrolės punkto tvorą.

2016.12.09   - Iš Vokietijos grąžintas Klaipėdos rajono gyventojas turėjo suklastotus dokumentus

Vilniaus oro uosto pasieniečiai nustatė, kad Į Lietuvą iš Vokietijos dėl įstatymų pažeidimų gražintas lietuvis turėjo suklastotus dokumentus.


2016.12.09   - Kyšiai pasieniečiams - ir 500 eurų, ir atlantinė silkė

Šiemet dokumentuose įdėtus pinigus pasieniečiams bandė perduoti 190 asmenų. Nustačius aiškius papirkimo požymius, pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai. Dauguma piniginę su pasu painiojančių sienos kirtėjų – vilkikų vairuotojai. Dažniausiai dokumentuose jie „pamiršta“ nuo 5 iki 10 eurų.


2016.12.09   - Pasieniečiai keliautojams dalina nepakantumą korupcijai skatinančius atvirlaiškius (foto)

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga prie sienos su Baltarusija ir Vilniaus oro uoste veikiančiuose kontrolės punktuose pasieniečiai penktadienį keliautojams įteikia atvirlaiškius. Juose primenama - "Vokelis ne kyšiams, o Jūsų šventiniams linkėjimams".


2016.12.08   - Vyriausybėje – Tarptautinei antikorupcijos dienai skirtas renginys

Penktadienį Vyriausybės rūmuose vyks Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti ir imuniteto tarnyboms pagerbti skirtas renginys. Jame dalyvaus ir VSAT atstovai. Be kitų žinybų pareigūnų, bus apdovanoti ir pasižymėję pasieniečių imuniteto padalinių tarnautojai.


2016.12.08   - Braslave susitiko Baltarusijos ir Lietuvos sienos įgaliotiniai (foto)

Antradienį Braslavo mieste Baltarusijoje vyko šios šalies ir Lietuvos valstybės sienos įgaliotinių susitikimas. Jame dalyvavo Baltarusijos valstybės sienos įgaliotinis Polocko būrio saugomame valstybės sienos ruože Vladislavas Brujevas (apatinėje nuotraukoje kairėje) ir Lietuvos valstybės sienos įgaliotinis Ignalinos rinktinės saugomame valstybės sienos ruože su Saulius Tamulevičius.


2016.12.08   - Ant Nemuno kranto žvejas rado pavojingą granatą (foto)

Ant Nemuno kranto žvejo aptiktą granatą teko saugoti pasieniečiams, kol atvyko išminuotojai. Pavojingas sprogmuo sunaikintas vietoje.


2016.12.07   - Dingusio Šakių rajono gyventojo pasieniečiai ieškojo termovizoriumi

Pareigūnai išgelbėjo pradingusį neblaivų Šakių rajono gyventoją, kuris prarado orientaciją ir prigulė laukuose už 2 kilometrų nuo namų. Spaudžiant 7 laipsnių šalčiui pasieniečiai jo ieškojo termovizoriumi ir naktinio matymo prietaisu.


2016.12.07   - Į Lietuvą vykęs keleivis turėjo suklastotą prancūzišką tapatybės kortelę

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė autobusu į Lietuvą vykusį vyrą, kuris dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą Prancūzijos tapatybės kortelę. Jo tapatybė kol kas nėra žinoma.


2016.12.07   - Susitiko Lietuvos ir Latvijos sienos įgaliotiniai (foto)

Klaipėdoje vyko Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos įgaliotinių susitikimas. Jame dalyvavo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) vadas Donatas Lengvinas ir Rygos valdybos viršininkas Vidmants Rinkuns. Kartu su įgaliotiniais posėdžiavo abiejų šalių pareigūnų delegacijos.


2016.12.07   - Geriausia 2016-ųjų VSAT užkarda - Padvarionių

Geriausia pasieniečių užkarda šiemet išrinkta Vilniaus rinktinės Padvarionių užkarda, sauganti sieną su Baltarusija Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose.


2016.12.05   - Kontrabandinį gintarą klaipėdietis gabeno galinėje automobilio sėdynėje (papildyta nuotraukomis)

Pasieniečiai sulaikė klaipėdietį, kuris automobilio slėptuvėje į Lietuvą per Nidos kontrolės punktą bandė įvežti beveik 5 kilogramus gintaro žaliavos.


2016.12.05   - Lietuvos ir Rusijos pareigūnai kalbėjo apie bendros sienos apsaugą (foto)

Sieną su Rusija saugančių VSAT rinktinių vadovai bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus aptarė su kolegomis iš Rusijos Kaliningrado srities.


2016.12.05   - Druskininkų savivaldybės gyventojas įkliuvo su 3500 pakelių rūkalų (foto)

Varėnos rinktinės pareigūnams įkliuvo Druskininkų savivaldybės gyventojas, automobilyje gabenęs pusketvirto tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių.


2016.12.05   - Londono pareigūnai be reikalo į Lietuvą atskraidino nenustatytos tapatybės vyrą

Į Palangos oro uostą Jungtinės Karalystės pareigūnų atlydėto vyro pasieniečiai neįsileido į Lietuvą. Iš pradžių jis prisistatinėjo lietuviu, vėliau teigė esąs rusas, tačiau jo tapatybė taip ir nebuvo nustatyta.


2016.12.05   - Į Lenkiją latvis keliavo su suklastotu Ukrainos vairuotojo pažymėjimu

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, dokumentų kontrolės metu pateikusį suklastotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. Teisės vairuoti šis vyras niekada neturėjo.


2016.12.05   - Pasieniečiui kyšį siūlęs vilkiko vairuotojas baltarusis atsidūrė areštinėje

Medininkų kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, kuris dėl negaliojančių vilkiko puspriekabės numerių nuo atsakomybės bandė išsisukti siūlydamas 20 eurų kyšį.


2016.12.01   - Naujam Ignalinos rinktinės vadui S. Tamulevičiui perduota padalinio vėliava (foto)

Ketvirtadienį VSAT Ignalinos rinktinėje vyko iškilminga rinktinės vėliavos perdavimo ceremonija ir naujai paskirto rinktinės vado Sauliaus Tamulevičiaus pristatymas.


2016.12.01   - Žvejas ant Nemuno kranto aptiko karo laikų artilerijos sviedinį (foto)

Ant Nemuno kranto žvejo aptiktą karo laikų artilerijos sviedinį pasieniečiai saugojo tol, kol atvyko išminuotojai. Sprogmenį jie išgabeno sunaikinti  į žvyro karjerą.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.