2017 m. balandžio 24 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8318058
Šiandien apsilankė: 416
Dabar naršo: 50

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Ignalinos pasieniečiai mokinėms surengė įspūdingą ekskursiją po savo padalinius (foto)
2017.04.12

Ignalinos rinktinė, atsiliepdama į Lietuvos moksleivių sąjungos kvietimą dalyvauti „Karjeros savaitėje‘17“, prisidėjo prie šios iniciatyvos ir į svečius pasikvietė Ignalinos savivaldybės moksleivius.


Antradienį į rinktinę atvyko devynios Ignalinos gimnazijos ir Česlovo Kudabos progimnazijos auklėtinės, lydimos Lietuvos moksleivių sąjungos Ignalinos rajono mokinių asociacijos globėjos Tatjanos Leškevičienės. 8–12 klasių mokinėms Ignalinos rinktinės vadas Saulius Tamulevičius pristatė rinktinės veiklą. Bendruomenės pareigūnė Jolanta Vaickuvienė pademonstravo filmus apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir Jaunojo pasieniečio būrelio veiklą bei išsamiau papasakojo apie Ignalinos rinktinės saugomą ruožą, jos struktūrą, užkardų darbą bei vykdomas funkcijas, kinologinę veiklą, tarpžinybinį ir tarptautinį bendradarbiavimą. Renginio viešnioms buvo pravesta ekskursija po rinktinės administracinį pastatą ir teritoriją.

                              

Po pažinties rinktinėje mokyklinis autobusas su mokinėmis, jų globėja ir bendruomenės pareigūne pajudėjo Tverčiaus užkardos link. Čia jas pasitiko užkardos vadas Rimas Stundžėnas ir jo pavaduotojas Gintautas Sapiega. Pasieniečiai pristatė savo padalinio veiklą. Merginoms buvo parodyta budėtojų dalis, papasakota, kokias funkcijas atlieka užkardos pareigūnai, pademonstruota turima ginkluotė.

                   

Užkardos vadas pasiūlė viešnioms pakilti į 17 metrų aukščio apžvalgos bokštą ir su žiūronais pasižvalgyti po apylinkes, taip pat papasakojo apie pasienio ruožą ir valstybės sienos ženklus.

Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Arūnas Gibler su savo keturkoje tarnybos drauge vokiečių avigane Senta Bett-Silver pademonstravo parodomąją programą, kurioje dalyvauti galimybę turėjo ir mokinės. Taip pat Arūnas papasakojo apie keturračių motociklų panaudojimo galimybes saugant sieną.

Pavaišintos arbata, sausainiais ir saldainiais bei pasidžiaugusios gautomis dovanomis už dalyvavimą bendruomenės pareigūnės organizuotoje viktorinoje, merginos išvyko į Tverečiaus pasienio kontrolės punktą. Ten dirbę VSAT pareigūnai papasakojo apie punkto paskirtį, pademonstravo priverstinio stabdymo įrangą, aprodė šiuolaikiškai įrengtus kabinetus.

Į Ignaliną mokinės sugrįžo kupinos įspūdžių ir pažadėjo dar kartą apsilankyti rinktinėje, kad galėtų susipažinti ir su kitais jos padaliniais. Beje, vienai iš jų ši „Karjeros savaitė‘17“ padėjo galutinai apsispręsti, kokiu keliu ji pasuks baigusi gimnaziją - sieks būti pasieniete. Dar dvi ekskursijoje dalyvavusios merginos irgi rimtai svarsto, ar nevertėtų rinktis pasieniečių karjeros. 

VSAT Ignalinos rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.