2018 m. vasario 19 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Kontrabandininkai cigaretėms Nerimi plukdyti panaudojo medicininę marlę ir šaligatvio trinkeles (foto)
2018.02.09

Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai niekais pavertė du bandymus Nerimi į Lietuvą atplukdyti nelegalių rūkalų. Kontrabandininkų fantazija ir toliau stebina: vienas krovinys maskuotas medicininine tvarsliava, prie kito buvo pritvirtintos šaligatvio trinkelės.


 

Trečiadienį naktį Ignalinos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai, stebėdami savo atsakomybės ruožą prie sienos su Baltarusija, Neryje ties Švenčionių rajono Molių kaimu užfiksavo plaukiantį įtartiną objektą. Upėje jis priminė paprastą ledo lytį, o jų šiuo metu Nerimi plaukia itin daug.

Taisyklingos formos objektą VSAT pareigūnai kurį laiką sekė, o į krantą ištraukė ties Švenčionių Kūniškės kaimu, kur į vandenį buvo nuleista tarnybinė valtis.

Paaiškėjo, jog kontrabandininkai du tarpusavyje surištus cigarečių ryšulius sujungė į savotišką plaustą. Rūkalai buvo sandariai supakuoti į vakuuminius maišus, aptraukti polietileno plėvele ir apvynioti sušalusiomis medicininės marlės atraižomis. Neabejojama, kad šitaip kontrabandininkai pabandė imituoti neva natūraliai atskilusį tikrovišką ledo luitą.

Paaiškėjo, kad ryšulyje buvo 1260 pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“ be banderolių.

Dar vieną cigarečių krovinį Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai ketvirtadienio naktį iš Neries ištraukė ties Švenčionių rajono Balingrado kaimu.

Šįkart kontrabandininkai sandariai supakuotus tris rūkalų ryšulius buvo panardinę į vandenį, o tam panaudojo apačioje pritvirtintas šaligatvio trinkeles. Šitaip nugramzdintos cigaretės iš viršaus buvo apmėtytos sniegu ir išties priminė ledo lytis.

Trijuose tokiuose „luituose“ pasieniečiai rado 1500 pakelių „NZ Gold“ markės rūkalų be banderolių.

Abiem atvejais dėl akcizais neapmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Pavoverės pasieniečiai pradėjo administracines teisenas. Cigaretės laikinai saugomos užkardoje.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.