English
Į Pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
2019 m. sausio 22 d., antradienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.03.30   - Per mėnesį Eišiškių punkte sulaikyta jau šešta rūkalų slėptuvė ant ratų (foto)

Varėnos pasieniečiai Eišiškių punkte sulaikė vietinę gyventoją, kuri automobilio „Volvo S80“ iš Baltarusijos vežė daugiau kaip 1800 pakelių kontrabandinių cigarečių. Šį mėnesį tai jau šešta iš Baltarusijos važiavusi slėptuvė ant ratų, kuria per Eišiškių punktą buvo gabenamos nelegalios cigaretės.


2018.03.30   - Prieš 10 metų Lietuva žengė paskutinį žingsnį įsiliedama į Šengeno erdvę

Sukanka 10 metų, kai Lietuva žengė paskutinį žingsnį galutinai įsiliedama į Šengeno erdvę – nuo 2008 m. kovo 30-osios oro uostuose panaikinta į Šengeno šalis skrendančių ar iš jų atvykstančių keleivių kontrolė. VSAT siūlo prisiminti, kaip šis įvykis tą dieną buvo paminėtas Vilniaus oro uoste.

 


2018.03.30   - Šengeno privalumus prieš dešimtmetį pajuto ir Palangos oro uosto keleiviai

Prieš dešimtmetį, 2008-ųjų kovo 30 d., Palangos oro uoste iškilmingai pasitikti pirmieji keleiviai, atvykę Lietuvai panaikinus dokumentų kontrolę Šengeno vidaus reisais vykstantiems keleiviams. Iš Kopenhagos atvykusius keleivius pasitiko ir sveikino vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas, VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) vadas pulkininkas Vainius Butinas, kiti svečiai.


2018.03.29   - Du marijampoliečiai į Vokietiją išsiruošė su cigarečių prikimštais lagaminais (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo du Marijampolės gyventojai. Maršrutiniu autobusu į Vokietiją vykusių vyrų lagaminuose aptikta kontrabandinių cigarečių.


2018.03.28   - Cigaretes baltarusis slėpė automobilio dugne ir slenksčiuose (foto)

Eišiškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, į Lietuvą automobilio slėptuvėse vežusį beveik 3 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų. Jie buvo sukišti į mašinos dugną ir slenksčius. Šį mėnesį Eišiškių punkte tai jau penktas panašus pasieniečių atskleistas atvejis.


2018.03.27   - Girtas vairuotojas neturėjo jokių motorolerio dokumentų

Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnai pasienyje su Rusija sulaikė neblaivų Šakių rajono gyventoją, kuris vairavo motorolerį neturėdamas nei jo techninės apžiūros dokumento, nei draudimo, nei registracijos liudijimo.


2018.03.26   - Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs ukrainietis atsidūrė areštinėje

Kalvarijos pasieniečiams suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs krovininio automobilio vairuotojas iš Ukrainos atsidūrė areštinėje.


2018.03.26   - Kontrabanda buvo slepiama dvigubame „Opel Zafira“ dugne ir stoge (foto)

Varėnos pasieniečiai Eišiškėse sulaikė Šalčininkų rajono gyventojo vairuotą automobilį „Opel Zafira“, kurio slėptuvėse buvo daugiau kaip 2 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Vairuotojui gresia bauda iki 6 tūkst. eurų, o teismas dar gali konfiskuoti kitam asmeniui priklausantį vienatūrį.


2018.03.26   - Lenkas pasieniečius bandė apgauti pateikdamas svetimą vairuotojo pažymėjimą

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė automobilį „BMW 525“ vairavusį Lenkijos pilietį, kuris tikrinimo metu pateikė tautiečiui išduotą vairuotojo pažymėjimą.


2018.03.26   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Vokietijoje pavogtą mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“ (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė prieš savaitę Vokietijoje pavogtą mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“. Jį į Lietuvą ant priekabos gabeno Marijampolės gyventojas.


2018.03.23   - Ignalinos AE darbuotojui vogti padėjęs pasienietis atleistas iš tarnybos

Iš tarnybos atleistas Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio pasienietis, jėgainės darbuotojui padėjęs vogti įvairias smulkias materialines vertybes. Užkardyta nusikalstama veika nėra susijusi su branduolinėmis ar kitomis neplatinamomis medžiagomis.


2018.03.23   - 14 nelegalių migrantų apgyvendinti URC

Šri Lankos piliečiais prisistatę 14-a nelegalių migrantų penktadienį pristatyti ir apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC).


2018.03.23   - Pasieniečių mokykloje prasideda įvadinio mokymo kursai

Kitą pirmadienį VSAT Pasieniečių mokykloje pradedami įvadiniai mokymo kursai  pagal „Pasieniečio įvadinio mokymo“ programą.


2018.03.23   - Cigarečių kontrabandininkai Kabelių pasieniečiams įkliuvo antrą kartą (foto)

Padedami belgų aviganio Ito Kabelių pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė du vietinius gyventojus. Jie mišku nešė 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Šie vyrai su kontrabanda buvo įkliuvę ir pernai vasarą, todėl dabar jiems gresia maksimali tūkstantinė bauda.


2018.03.23   - Kauno rajone Pagėgių pasieniečiai triuškina didelius kontrabandos sandėlius (foto)

Kauno rajone Pagėgių pasieniečiai likvidavo didelį kontrabandinių rūkalų sandėliavimo ir, įtariama, perpardavimo sandėlį. Jame buvo 185 tūkst. pakelių cigarečių už daugiau kaip pusę milijono eurų, taip pat dešimtys tūkstančių grynųjų, manoma, gautų iš neteisėtos veiklos. Kovą tai yra jau antra panaši Pagėgių pasieniečių operacija Kauno rajone.


2018.03.22   - Tvarkingus dokumentus turėjęs ukrainietis kažkodėl naudojosi suklastotu lenkišku dokumentu

Į Jungtinę Karalystę uždarbiauti vykęs ukrainietis pamėgino iš Lietuvos išvykti pasinaudodamas svetimu dokumentu. Užsieniečio kelionę netoli Lenkijos nutraukė Kalvarijos pasieniečiai.


2018.03.22   - Puspriekabėje tarp plastiko krovinio aptikti 14 sušalusių šrilankiečių (foto)

Lavoriškių punkte pareigūnai sulaikė 14 vilkiko puspriekabėje pasislėpusių neteisėtų migrantų, taip bandžiusių iš Baltarusijos patekti į Lietuvą. Pasieniečiams jie prisistatė esantys Šri Lankos piliečiai ir teigė uždaryti keliavę kelias dienas. Sulaikytas ir vilkiko vairuotojas Rusijos pilietis. Jis suimtas mėnėsiui.


2018.03.22   - Cigaretes mašinoje slėpęs baltarusis Druskininkų pasieniečiams pasiūlė 500 eurų kyšį

Su įkalčiais įkliuvęs cigarečių kontrabandininkas iš Baltarusijos nesėkmingai bandė papirkti Druskininkų pasieniečius. Už tai, kad šie „nepastebėtų“ mašinos slėptuvėje gabentų daugiau kaip 8 tūkst. pakelių rūkalų, užsienietis siūlė 500 eurų.


2018.03.22   - Pasieniečių sraigtasparniu iš Šiaulių į Vilnių atskraidinta donoro širdis

Ketvirtadienį paryčiais pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių per 45 minutes atskraidino donoro širdį transplantacijos operacijai.


2018.03.21   - Būsimieji pasieniečiai supažindinti su URC veikla (foto)

Trečiadienį VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje lankėsi 11 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto (VSF) Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 3 kurso studentų.


2018.03.21   - Pigesnių rūkalų atsigabenti sumanęs vyras juos slėpė automobilio dugne (foto)


Eišiškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė vietos gyventoją, kuris grįždamas iš Baltarusijos automobilio slėptuvėse vežė daugiau kaip tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.


2018.03.21   - Tarptautinio projekto dalyviai susipažino su vaizdo stebėjimo sistemų galimybėmis (foto)

Tarptautinio projekto „Sinerginės saugumo sistemos platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“ partneriai, tarp jų ir Lietuvos pasieniečiai, apsilankė Visagine, Šiauliuose, Daugpilyje ir Jelgavoje, kur susipažino su Lietuvoje ir Latvijoje naudojamų vaizdo stebėjimo sistemų galimybėmis, funkcionalumu ir palygino skirtingus techninius bei programinius sprendimus.


2018.03.20   - Susekti du kontrabandininkus pasieniečiams padėjo vaizdo stebėjimo įranga (foto)

Naudodamiesi techninėmis sienos kontrolės priemonėmis  pasieniečiai Varėnos rajone pričiupo du kontrabandinių cigarečių nešikus. Vienas pažeidėjas sulaikytas su įkalčiais, jo pasprukti bandęs bendrininkas – apieškojus apylinkes. Pasieniečių sandėliuose atsidūrė ir 5 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2018.03.20   - Pasieniečių mokykloje vyksta mokymai „Bendrojo integruoto rizikos analizės modelis“ (foto)

VSAT Pasieniečių mokykloje vyksta savaitės trukmės tarptautiniai mokymai Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) ir Europos Sąjungos (ES) pasienio tarnybų pareigūnams.


2018.03.20   - Lietuvos sambo čempionate pasieniečiai iškovojo tris aukso medalius (foto)

Šiaulių sporto mokykloje „Atžalynas“ vykusiame šalies sportinio sambo ir kovinio sambo čempionate trys pasieniečiai iškovojo nugalėtojų titulus ir įgijo teisę gegužę atstovauti Lietuvą Europos sambo čempionate, vyksiančiame Graikijoje. Be to, VSAT atstovai iškovojo ir prizinių vietų.


2018.03.19   - Pasieniečių klubas paminėjo 15-ąsias veiklos metines ir aptarė 2017 m. rezultatus (foto)

Šeštadienį Pasieniečių klubo nariai susirinko į tradicinį visuotinį susirinkimą aptarti praėjusių metų veiklos rezultatų. Kartu Vilniaus įgulos karininkų ramovėje buvo iškilmingai paminėta ir klubo veiklos 15-os metų sukaktis.


2018.03.19   - Vilniaus rajone girto vyro vairuotą automobilį pasieniečiai sustabdė tik po šūvių į ratus (foto)

Vilniaus rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai šūviais stabdė raginimų sustoti nepaisiusį lengvąjį automobilį. Paaiškėjo, kad techniškai netvarkingą ir niekur neregistruotą priemonę vairavo visiškai girtas vyras.


2018.03.19   - Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė cigaretes skraidinusį kontrabandininkų droną (foto)

Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė bepilotį orlaivį, vadinamąjį droną, kuriuo iš Baltarusijos į Lietuvą bandyta skraidinti kontrabandinius rūkalus.


2018.03.19   - Kuršių mariose pasieniečiai skubėjo į pagalbą lediniame vandenyje atsidūrusiems žvejams
Pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgulai savaitgalį darbo netrūko. VSAT pareigūnai į pagalbą suskubo ant Kuršių marių ledo įlūžusiems žvejams.

2018.03.16   - Apdovanoti geriausi VSAT sportininkai, atnaujinta sutartis su LAA (foto)

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo apdovanoti geriausi ir aktyviausi VSAT sportininkai bei sportinių renginių organizatoriai. Renginio metu taip pat atnaujinta pasieniečių bendradarbiavimo sutartis su Lengvosios atletikos asociacija (LAA).


2018.03.16   - Rusas į Lietuvą atvežė ir akmens vatos, ir kontrabandinių cigarečių (foto)

Vilkaviškio rajone pasieniečiai sulaikė rusą krovininio automobilio vairuotoją, gabenusį akmens vatos krovinį. Vairuotojas į Lietuvą kartu įvežė ir pusę tūkstančio cigarečių pakelių.


2018.03.16   - Šalčininkietis cigarečių pakelius sugrūdo į mašinos kondicionieriaus ertmę (foto)

Iš Baltarusijos grįžtančio Šalčininkų rajono gyventojo automobilyje „Audi A6“ vietoje kondicionieriaus buvo prikišta kontrabandinių cigarečių.


2018.03.15   - Baltarusis kontrabandinius rūkalus slėpė įvairiausiose „Škoda Superb“ vietose (foto)

Pasieniečiai pričiupo Baltarusijos pilietį, lengvuoju automobiliu iš savo šalies į Lietuvą gabenusį pustrečio tūkstančio pakelių cigarečių. Juos užsienietis iškaišiojo kone visose įmanomose automobilio „Škoda Superb“ ertmėse.


2018.03.14   - Sulaikyti bausmes vengę atlikti panevėžietis ir pagėgiškė

Pasienyje su Lenkija ir Palangos oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė panevėžietį ir pagėgiškę, kurie buvo nuteisti arešto bausmėmis ir vengė jas atlikti. Vyras įkliuvo, kai pėsčiomis ėjo į Lietuvą, o moteris sulaikyta parskridusi iš Londono.


2018.03.13   - Pagėgių pasienietis skynė laurus Europos veteranų čempionate (foto)

Švedijoje vykusiame Europos veteranų klasikinės jėgos trikovės čempionate Pagėgių rinktinės pasienietis Tadas Gečas (nuotraukoje ant nugalėtojų pakylos trečios vietos laiptelio) iškovojo bronzos medalį.


2018.03.13   - Teisingumo vengęs Estijos gyventojas naudojosi latviška klastote (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį Estijos gyventoją, kuris patikrinimo metu pateikė suklastotą latvišką pasą. Užsienietis uždarytas į areštinę.


2018.03.12   - VSAT centrinėje įstaigoje - tradicinė kraujo donorystės akcija (foto)

VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje pirmadienį surengtoje akcijoje kraujo davė 24 pareigūnai ir darbuotojai. Tokia Nacionalinio kraujo centro organizuojama akcija čia vyksta keturioliktus metus iš eilės.


2018.03.09   - Lenkas gabeno Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusią nepilnametę vietnamietę (foto)

Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė šios šalies pilietį, vienatūriu nelegaliai gabenusį dokumentų neturėjusią migrantę. Ji gulėjo tarp sėdynių ir dengėsi pledu. Ši Vietnamo pilietė yra pasiprašiusi prieglobsčio Latvijoje.


2018.03.09   - Lenkijos pilietis iš Lietuvos vežėsi beveik 2 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Lenkijos pilietį, kuris į savo šalį iš Lietuvos automobiliu gabeno beveik 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Dabar jam gresia tūkstantinė bauda, taip pat gali būti konfiskuotas kitam asmeniui priklausantis "Audi A4".


2018.03.08   - Mažėjant kontrabandos atvejų sienos su Baltarusija ruožas tebelieka problematiškiausias

Pastaruosius penkerius metus nustatytų kontrabandos ir neteisėto prekių gabenimo atvejų skaičius tolygiai mažėja, pastebi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tiesa, pasieniečių sulaikytų rūkalų pakelių skaičius pernai buvo apie 5 proc. didesnis nei 2016 m. Problematiškiausias ir toliau yra sienos su Baltarusija ruožas.


2018.03.07   - Veiklos 10-mečius paminėjo sieną su Rusija saugančios Šilgalių ir Rociškių užkardos (foto)

VSAT  Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių ir Rociškių užkardos paminėjo savo veiklos 10 metų jubiliejus. Dešimtmetis praėjo ir nuo tos dienos, kai abiejų užkardų kolektyvai pradėjo dirbti naujuose už ES lėšas pastatytuose užkardų pastatuose, iškilusiuose pasienyje su Rusija.


2018.03.07   - Tūkstantį pakelių cigarečių vairuotojas slėpė įvairiose „Audi A8“ vietose (foto)

Eišiškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris grįždamas iš Baltarusijos automobilio slėptuvėse vežė daugiau kaip tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.


2018.03.06   - Stojančiųjų į Pasieniečių mokyklą laukia kelios naujovės

Keičiasi dokumentų pateikimo į VSAT Pasieniečių mokyklą tvarka ir pretendentų atrankos organizavimo procesas. Nuo šiol siuntimą norintiems gauti jaunuoliams nebereikės vykti į pasienio rinktines, o atrankos metu galutiniam balui daugiau įtakos turės anglų kalbos žinios.


2018.03.06   - Į Kaliningrado sritį rusas vyko Vokietijoje pavogtu visureigiu „BMW X5“ (foto, papildytas pranešimas)

Papildytas pranešimas - nurodytos kardomosios priemonės Rusijos piliečiams.

Kybartų pasieniečių sulaikytą Rusijos pilietį, į Kaliningrado sritį iš Lietuvos bandžiusį išvykti Vokietijoje pavogtu visureigiu „BMW X5“, teismas leido suimti mėnesiui. Kartu su juo vykęs tautietis po 2 areštinėje praleistų parų paleistas už užstatą. Automobilio paieška oficialiai buvo paskelbta tą pačią dieną.   


2018.03.05   - Kauno rajone pasieniečiai sulaikė kontrabandinių rūkalų už daugiau kaip pusę milijono eurų (foto)

Kauno rajone pasieniečiai sulaikė beveik 185 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė - daugiau kaip pusė milijono eurų. Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) taip pat įkliuvo jas krovę keturi Kauno savivaldybės gyventojai.


2018.03.02   - Identifikacinių automobilių numerių klastotojams – Pagėgių pasieniečių smūgis (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, tęsdami anksčiau pradėtą tyrimą, atliko kratą vienoje Marijampolėje veikiančioje prekybos ir reklamos paslaugas teikiančioje įmonėje. Čia į pasieniečių rankas pateko automobilių identifikaciniams numeriams klastoti skirta įranga ir jau pagaminti padirbiniai.


2018.03.01   - Jordanijos pareigūnams perduodama Lietuvos bei Suomijos atstovų patirtis mokymų srityje

Dvynių programos projektą įgyvendinantys Lietuvos bei Suomijos atstovai surengė mokomąjį seminarą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento pareigūnams.


2018.03.01   - Iš Lietuvos vykusi baltarusė Medininkuose pasieniečiams pateikė klastotę

Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė iš Lietuvos vykusią Baltarusijos pilietę, kurios pase aptikti, įtariama, suklastoti sienos kirtimo spaudai. Moteris uždaryta į areštinę.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.