English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2018 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.07.31   - Pasieniečiai pagerbė Medininkų žudynių aukų atminimą (fotoreportažas)

Pirmadienį Lietuvai minint 27-ąsias Medininkų tragedijos metines septynių šalies gynėjų, žuvusių prie valstybės sienos, atminimą pagerbė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.


2018.07.31   - Laikinai neveiks prie sienos su Baltarusija esantis Adutiškio kontrolės punktas (foto)

Nuo rugpjūčio 6 dienos dėl infrastruktūros tvarkymo darbų Baltarusijos pusėje dvi savaites neveiks vietinio eismo sienos perėjimo punktas Adutiškis – Moldevičiai.


2018.07.30   - Tradiciniame Medininkų bėgime - aštunta iš eilės VSAT komandos pergalė (foto)

Tradiciniame estafetiniame bėgime, skirtame Medininkų tragedijai atminimti, teisėsaugos pareigūnų įskaitoje niekas neprilygo VSAT komandai. Pasieniečių bėgikai aukščiausio pakylos laiptelio neužleidžia aštuntus metus iš eilės.


2018.07.27   - Bus minimos 27-osios Medininkų tragedijos metinės

Liepos 31 d. sukanka 27 metai nuo tragiškų įvykių Medininkuose. Šiai tragedijai pažymėti liepos 29-31 d. vyks iškilmingi renginiai Vilniuje ir Medininkuose.


2018.07.27   - Iš Baltarusijos Nemunu į Lietuvą plaukė 2 tūkst. pakelių cigarečių (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai iš Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija, ištraukė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2018.07.26   - Į Šengeno erdvę bandantys patekti "sirgaliai" tebestringa prie Lietuvos sienos

Trečiadienį pasieniečiai neleido į Lietuvą įvažiuoti dar aštuoniems futbolo „sirgaliams“. Šie į Šengeno erdvę norėję patekti Gvinėjos ir Gambijos piliečiai VSAT pareigūnams rodė Rusijoje liepos 14 d. pasibaigusio pasaulio futbolo čempionato sirgalių pasus. Pasieniečiai nustatė, kad užsieniečiai buvo apsirūpinę ir, įtariama, suklastotais Prancūzijos bei Belgijos dokumentais, taip pat klastotomis Šengeno vizomis.


2018.07.25   - Iš Lietuvos vykęs gruzinas buvo apsirūpinęs klastotėmis

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Gruzijos pilietį, turėjusį, įtariama, suklastotus savo šalies vairuotojo pažymėjimą ir leidimą gyventi Lietuvoje. Be to, įtariama, suklastoti ir jo pase buvęs sienos kirtimo spaudai.


2018.07.24   - Į stovyklą susirinko dar šimtas jaunųjų pasieniečių, šaulių, policijos rėmėjų ir gelbėtojų (foto)
Antradienį VSAT Pasieniečių mokykloje atidaryta antra mokinių vasaros poilsio stovyklos pamaina, į kurią susirinko dar apie šimtą Jaunojo pasieniečio būrelių narių, jaunųjų šaulių, jaunųjų policijos rėmėjų, jaunųjų gelbėtojų, Viešojo saugumo tarnybos globojamų jaunuolių.

2018.07.24   - Kontrabandines cigaretes lietuvis ir baltarusis slėpė svetimos sodybos lauko tualete (foto)

Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė tarptautinį kontrabandos gabentojų duetą, kuris svetimos sodybos lauko tualete norėjo paslėpti pusketvirto tūkstančio pakelių baltarusiškų rūkalų.


2018.07.23   - Belgų aviganiai padėjo sulaikyti du kontrabandininkus iš Eišiškių (foto)

Talkinami tarnybinių belgų aviganių Oktavijos ir Orso pasieniečiai Varėnos rajono miške sulaikė du Eišiškių gyventojus. Netoli sienos su Baltarusija jie į Lietuvos gilumą nešė pustrečio tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų.


2018.07.21   - R. Požėla su Jordanijos pareigūnais dalinsis gerąja Lietuvos pasieniečių patirtimi

Vykdant ES Dvynių projektą VSAT vadas Renatas Požėla lankysis Jordanijoje, kur Lietuvos pasieniečių patirtį perduos šios šalies pareigūnams.


2018.07.20   - VSAT gretose - 73 sėkmingai Pasieniečių mokyklą baigę jauni pareigūnai (foto)
Penktadienį su Pasieniečių mokykla atsisveikino 73 jos absolventai. Tai - 33-ioji mokyklą baigusių ir pasieniečių kvalifikaciją įgijusių jaunuolių laida.

2018.07.20   - Kontrabandą baltarusiai gabeno prieš tris dešimtmečius pagamintu mersedesu (foto)

Pasieniečiai ir muitininkai iš Baltarusijos važiavusiame prieš 32 metus pagamintame automobilyje „Mercedes Benz E230“ aptiko slėptuvę. Du baltarusiai joje į Lietuvą per Šalčininkų punktą vežė daugiau kaip 1700 pakelių kontrabandinių cigarečių.


2018.07.19   - Išlydėdami „Misija Sibiras“ dalyvius pasieniečiai jiems įteikė Lietuvos vėliavas (foto)

Vilniuje į Kazachstaną išlydint ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius pasieniečiai jiems kelionėn įteikė Lietuvos valstybės istorines vėliavas.


2018.07.19   - Automobilio slėptuvėje rusė į Lietuvą vežė 15 kilogramų gintaro (foto)

Pagėgių pasieniečiai sulaikė Rusijos pilietę, kuri automobilio slėptuvėje iš Kaliningrado srities į Lietuvą įvežė apie 15 kilogramų gintaro.


2018.07.19   - Pasieniečiai ir gelbėtojai bendradarbiaus mažinant nelaimių paplūdimiuose skaičių (foto)

Palangoje maudynių jūroje mėgėjai jausis dar saugesni – trečiadienį Palangos savivaldybėje VSAT Renatas Požėla ir Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant sumažinti žuvusių ir skęstančiųjų skaičių Baltijos jūros priekrantės ruožuose ir paplūdimiuose, bei skatinti pramogautojus laikytis saugaus elgesio vandenyje taisyklių.


2018.07.18   - Jonaviškiai iš Latvijos vežė, įtariama, falsifikuoto alkoholio krovinį (foto)

Prie sienos su Latvija VSAT pareigūnai sulaikė du iš šios šalies grįžtančius jonaviškius, gabenusius, įtariama, padirbto alkoholio krovinį. Iš viso automobilyje „Volvo S70“ pasieniečiai aptiko 120 litro talpos butelių su užrašu „Kabančik Vodka“.


2018.07.18   - Vietnamo ir Lietuvos pareigūnai aptaria bendradarbiavimo ir kovos su nelegalia migracija klausimus (foto)
VSAT centrinėje įstaigoje įvykusiame Vietnamo pareigūnų ir diplomatų delegacijos bei Lietuvos pasieniečių susitikime buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas kovoje su neteisėta migracija ir planai pasirašyti savitarpio memorandumą dėl bendradarbiavimo imigracijos srityje. Taip pat vietnamiečiai susipažindinti su VSAT veikla.

2018.07.17   - Pasieniečių mokykloje atidaryta jaunųjų pasieniečių, šaulių, policijos rėmėjų ir gelbėtojų stovykla (foto)

Antradienį VSAT Pasieniečių mokykloje atidaryta mokinių vasaros poilsio stovykla, į kurią susirinko Jaunojo pasieniečio būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji Ugniagesių sąjungos nariai, Viešojo saugumo tarnybos globojami jaunuoliai.


2018.07.17   - Pagėgių pasieniečiai Vilkijoje sulaikė kontrabandą gabenusį vietinį gyventoją (foto)

Kauno rajone Pagėgių pasieniečiai sulaikė Vilkijos gyventoją, kurio vairuotame automobilyje aptiko pusę tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių.


2018.07.16   - Pasieniečiai su Vietnamo pareigūnais svarstys nelegalios migracijos užkardymo klausimus

Vietnamo pareigūnų ir diplomatų delegacija ir Lietuvos pasieniečiai aptars dvišalį bendradarbiavimą kovoje su neteisėta migracija ir planus pasirašyti savitarpio memorandumą dėl bendradarbiavimo imigracijos srityje. Taip pat vietnamiečiai susipažins su VSAT veikla ir lankysis jos padaliniuose.


2018.07.16   - Latvijos pilietis gabeno keturis nelegalius migrantus iš Vietnamo (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Saab 9-5“, kuriuo Latvijos pilietis gabeno keturis nelegalius migrantus iš Vietnamo.


2018.07.16   - Trys kontrabandininkai įkliuvo su 3 tūkst. pakelių rūkalų (foto)

Kabelių pasieniečiai sulaikė druskininkietį, alytiškį ir Varėnos rajono gyventoją, kurie mišku gabeno 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.


2018.07.13   - Dėl tarptautinio maratono sekmadienį bus apribotas eismas per Raigardo – Privalkos punktą

Dėl tarptautinio draugystės maratono „Druskininkai - Gardinas 2018“ liepos 15 d. porai valandų gali kilti nepatogumų vykstantiesiems per tarptautinį Raigardo – Privalkos pasienio kontrolės punktą (nuotraukoje).


2018.07.13   - Įvadinio mokymo kursuose pasieniečiu tampama per 14 savaičių
Penktadienis yra paskutinė diena, kai dar galima pateikti dokumentus į Pasieniečio įvadinio mokymo kursus. Jie nuo rugsėjo 3 d. bus organizuojami VSAT Pasieniečių mokykloje. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos kursus ir per 14 savaičių tapti pasieniečiais.

2018.07.12   - Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais specialiais mikroautobusais

Olandijos teisingumo ministerija Lietuvos pasieniečiams perdavė du mikroautobusus „VW Crafter“, kurie yra specialiai pritaikyti vežti sulaikytus asmenis. Juos nuo šiol naudos Pabradėje esantis VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) nelegaliems migrantams konvojuoti.


2018.07.12   - Vogtą „VW Passat“ vairavusį estą išdavė ranka piešti numeriai

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė estą, kuris bandė į Lenkiją išvažiuoti savo šalyje pavogtu automobiliu „VW Passat“. Ant jo buvo suklastoti ranka piešti numeriai. Pabūgęs Lietuvos pasieniečių estas mašiną paliko krūmynuose Lazdijų rajone, tačiau VSAT pareigūnų buvo prisivytas ir sulaikytas.


2018.07.11   - VSAT bėgimo varžybose nugalėjo centrinės įstaigos komanda (foto)
VSAT bėgimo varžybose komandinėje įskaitoje nugalėjo centrinės įstaigos bėgikai. Moterų įskaitoje 5 km trasoje triumfavo Aneta Jacukevič  iš Pasieniečių mokyklos. Tarp vyrų nepralenkiami buvo broliai dvyniai Škarnuliai: Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos viršininkas Donatas laimėjo 5 km varžybas, Imuniteto valdybos viršininkas Darius greičiausias buvo 10 km trasoje.

2018.07.11   - Šalčininkų rajono gyventoja kontrabandinius rūkalus slėpė bamperiuose ir prie variklio (foto)

Eišiškių punkte pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuri automobiliu „Volvo V70“ grįždama iš Baltarusijos jo slėptuvėse gabeno beveik tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.


2018.07.10   - Didelis nelegalių cigarečių krovinys maskuotas žvyru (foto)

Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai sulaikė didelį išradingai maskuotą kontrabandinių rūkalų krovinį. 21,5 tūkst. pakelių cigarečių buvo gabenami savivarčiu ir užpilti keliomis tonomis žvyro. Šio baltarusiškų rūkalų krovinio vertė yra apie 65 tūkst. eurų.


2018.07.10   - Kontrabandinė vilniečio kelionė į Varėnos rajoną baigėsi nesėkme (foto)

Pasienyje su Baltarusija sustabdyto vilniečio vairuotame automobilyje „Honda CV-R“ Varėnos rinktinės pareigūnai aptiko beveik 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Rūkalai buvo iškaišioti slėptuvėse.


2018.07.09   - Du lazdijiškiai mišku gabeno pusketvirto tūkstančio pakelių kontrabandą (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiams įkliuvo du lazdijiškiai, mišku gabenę pusketvirto tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų.


2018.07.09   - Pakartotinai patikrinę vilniečio automobilį pasieniečiai jame aptiko kontrabandos (foto)

Iš Baltarusijos grįžtantis vilnietis automobilio „VW Passat“ slėptuvėse gabeno daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Tuo, kad jie nepatektų į juodąją rinką, pasirūpino Varėnos pasieniečiai, surengę pakartotiną mašinos patikrinimą.


2018.07.09   - Valstybės dieną pasieniečiai minėjo dviračių žygyje (foto)
Liepos 6-ąją - Valstybės dieną - pasieniečiai šventė dalyvaudami turistiniame žygyje dviračiais po Dzūkijos apylinkes. 42 kilometrų trasą įveikė 130 aktyvaus sporto entuziastų iš visos Lietuvos.

2018.07.06   - VSAT pilotas G. Jankūnas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu (foto)

Valstybės dieną Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už uolų ir sąžiningą darbą valstybės tarnyboje, pilietiškumo skatinimą ir pilietinės visuomenės stiprinimą apdovanojo VSAT Aviacijos valdybos Skrydžių skyriaus orlaivio vadą Gintarą Jankūną.


2018.07.05   - Žemaičių Kalvarijos atlaiduose melstasi už teisėsaugos institucijų darbuotojus (foto)

Ketvirtadienį Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose buvo melstasi už teisėsaugos institucijų darbuotojus ir jų šeimas. 2018-ieji – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos metai. Jie iškilmingai minimi liepos 1-12 d.


2018.07.05   - Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną pasieniečiai minės dviračių žygyje

Turistiniame dviračių žygyje, skirtame Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, dalyvaus apie 150 dviratininkų iš visos Lietuvos. Šį renginį Valstybės dieną, liepos 6-ąją, Druskininkų apylinkėse organizuoja VSAT Varėnos pasienio rinktinė.


2018.07.04   - Minimos Specialiojo tranzito schemos įsteigimo 15-osios metinės

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardoje paminėtos Specialiojo tranzito schemos 15-osios veiklos metinės.


2018.07.04   - Marijampolėje esančiame garaže Pagėgių pasieniečiai aptiko kontrabandinių rūkalų (foto)

Pagėgių pasieniečiai Marijampolėje užklupo du vyrus, kurie garaže krovė kontrabandines cigaretes. Sulaikyta daugiau kaip pustrečio tūkstančio pakelių nelegalių rūkalų.


2018.07.03   - Geriausi Pasieniečių mokyklos kursantai susitiko su VSAT vadu (foto)
Geriausiai Pasieniečių mokykloje (PM) besimokantys 33-ios laidos kursantai savo tarnybos perspektyvas antradienį aptarė su VSAT vadu Renatu Požėla. Susitikimo metu kalbėta ir apie kursantų studijas PM.

2018.07.03   - Bekelės maratono standartinių automobilių klasėje greičiausi buvo pasieniečiai (foto)

Bekelės maratono „4x4 Perimetras“ lenktynėse, gausiausioje dalyvių skaičiumi „Tourism“ klasėje, pergalę iškovojo tarnybiniu visureigiu „Nissan Patrol“ dalyvavusi pasieniečių „komanda.


2018.07.03   - Pasieniečiai neįsileido pusšimčio sirgalių pasais apsirūpinusių užsieniečių

Nors pasaulio futbolo čempionato kovos Kaliningrade baigėsi dar praėjusį ketvirtadienį, Lietuvos pasieniečiai tebesulaukia į šalį bandančių patekti „sirgalių“. Pirmadienį Kenos punkte iš traukinių buvo išlaipinti 9 senegaliečiai, apsirūpinę sirgalių pasais ir, įtariama, įvairiomis klastotėmis. Pastaruoju laikotarpiu į Lietuvą iš viso neįleisti 56 sirgalių pasus turėję įvairių šalių piliečiai.


2018.07.02   - Pasvalio užkardos pasieniečiai susitikime prisiminė tarnybos dienas (foto)
Penktadienį Pasvalio krašto muziejaus erdvėse susibūrė pusšimtis buvusios Pasvalio užkardos darbuotojų.

2018.07.02   - Nidoje vyko Pasieniečių dienos šventė (foto)

Penktadienį Nidoje įspūdingais reginiais buvo paminėta Pasieniečių diena. Juos organizavo VSAT ir Neringos savivaldybė.


2018.07.02   - Pasienyje su Rusija žvejys aptiko 7 granatas ir dėžę šovinių (foto)
Pasienyje su Rusija žvejys aptiko 7-ias karo laikų granatas ir dėžę šovinių. Pasieniečiai saugojo šiuos pavojingus radinius, kol atvykę išminuotojai juos sunaikino vietoje.

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.