2021 m. liepos 25 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Lietuvoje lankėsi FRONTEX vykdantysis direktorius F. Leggeri (foto)
2021-07-19

Su padėtimi Lietuvoje, kurios rytiniame pasienyje fiksuojami keliasdešimt kartų išaugę neteisėtos migracijos srautai, susipažino Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX vykdantysis direktorius Fabrice‘as Leggeri.


 

Sekmadienį svečias lankėsi Pabradėje esančiame Užsieniečių registracijos centre. Šiame VSAT padalinyje pastatytas laikinas palapinių miestelis, į kurį perkeliami pasienyje sulaikyti neteisėti migrantai.

Pirmadienį F. Leggeri Vilniuje susitiko su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite bei VSAT vadu generolu Rustamu Liubajevu. Susitikimo metu aptartas tolimesnis pagalbos dėl išaugusių neteisėtų migrantų skaičiaus priemonių planas.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX į Lietuvą atsiųs gausesnes, nei planuota iš pradžių, pajėgas. Jos dėstomos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Vietoje anksčiau prašytų skirti 30 FRONTEX pareigūnų, VSAT agentūrai pateikė pakoreguotą poreikį. Dabar Lietuvos ir Baltarusijos sienos apsaugai sustiprinti prašoma pasitelkti 60 patrulių, kurie vykdytų fizinę sienos apsaugą bei stebėjimą, 30 automobilių, du sraigtasparnius ir automobilį su termovizorine stebėjimo įranga. Lietuvos pasieniečiams taip pat padės papildomos apklausų specialistų komandos su vertėjais. Jos rinks informaciją apie sulaikytų neteisėtų migrantų kilmės šalis, kelionės aplinkybes ir tikslus, talkins identifikuojant sulaikytus asmenis.

FRONTEX pritarė skubios pasienio pagalbos mechanizmo aktyvavimui, tad dalis prašytų Europos Sąjungos pasieniečių pajėgų jau atvyko į Lietuvą ir pradėjo bendrą tarnybą su Lietuvos kolegomis.

Pirmadienį popiet F. Leggeri taip pat susipažino su VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos veikla. Vizito metu svečiui pateiktos naujausios žinios apie padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, pristatytos neteisėtos migracijos tendencijos.

FRONTEX vykdantysis direktorius lankėsi Druskininkų užkardos saugomame ruože pasienyje su Baltarusija, kur pradėta statyti spygliuotos tvoros užtvara, bendravo su Lietuvoje esančiais FRONTEX nuolatinio korpuso pareigūnais, atsakė į žiniasklaidos klausimus.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.