2018 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Lietuvos ir Ukrainos pasieniečių vadovai aptarė aktualius bendradarbiavimo klausimus (foto)
2018.08.03

Lietuvoje viešėjęs Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Petro Cigikalis su VSAT vadu Renatu Požėla aptarė žinybų bendradarbiavimo klausimus, kovą su per sienas plintančiais nusikaltimais bei viešėjo Lietuvos pasieniečių padaliniuose prie sienos su Rusija.


 

Trijų dienų vizito metu kartu su dabartiniu Ukrainos pasieniečių vadovu viešėjo ir buvęs šios šalies sienos apsaugos žinybos vadas Viktoras Nazarenko. Jis šiuo metu dirba Ukrainos Prezidento patarėju sienos apsaugos klausimais.

Viešnagės metu Ukrainos pareigūnai supažindinti su Lietuvos VSAT veikla saugant sausumos sieną su Kaliningrado sritimi bei sienos apsaugos ypatumais Kuršių mariose ir jūroje.

P. Cigikalis bei V. Nazarenko, lydimi R. Požėlos, viešėjo Palangos miesto savivaldybėje, o vėliau vyko į prie sienos su Kaliningrado sritimi esančią VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardą. Joje taip pat lankėsi vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma bei Prezidentės patarėjas Mindaugas Silkauskas.

Čia Ukrainos delegacijai pristatyta Lietuvos pareigūnų naudojama sienos apsaugos ir techninės stebėjimo kontrolės sistema bei jos galimybės.

Ketvirtadienį P. Cigikalis ir V. Nazarenko taip pat viešėjo uostamiestyje bei Neringoje. Čia svečiai supažindinti su VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės veikla ir pagrindinėmis jos užduotimis, apžiūrėjo naujausią VSAT patrulinį laivą „Aleksandras Barauskas“. Ukrainiečiams buvo pristatytas Kopgalyje veikiantis Neringos pasienio užkardos teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo centras.

Viešnagės metu buvęs Ukrainos sienos apsaugos vadovas V. Nazarenka už nuopelnus atnaujinant ir plėtojant Lietuvos ir Ukrainos pasieniečių bendradarbiavimą apdovanotas I-ojo laipsnio Vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklu „Už nuopelnus“.

Svečiai taip pat vyko į prie sienos su Rusija esantį Nidos pasienio kontrolės punktą, kur stebėjo Lietuvos VSAT pareigūnų vykdomus pasienio tikrinimus, susipažino su Neringos užkarda.

Lietuvos ir Ukrainos pasieniečių keitimasis patirtimi neapsiriboja vien dvišaliu bendradarbiavimu.

VSAT kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Vokietijos vykdo ES Dvynių programos projektą „Parama Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybai naudojant informacinių technologijų sprendimus kelionės dokumentų patikroje ir identifikuojant vogtas motorines transporto priemones“.

Projektui įgyvendinti skirtas 1,3 mln. eurų Europos Komisijos finansavimas.

Lietuvos VSAT šiame dvejų metų projekte, startavusiame 2016-ųjų rugsėjį, pagrindinį dėmesį skiria nelegalios migracijos užkardymo ir klastotų dokumentų nustatymo komponentui. Jo veiklas Ukrainoje patikėta įgyvendinti ekspertinių žinių turintiems dokumentų tyrimo, pasienio kontrolės procedūrų, informacinių technologijų, rizikos analizės, nelegalios migracijos prevencijos specialistams, dirbantiems VSAT ir Lietuvos policijoje.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.