2019 m. vasario 18 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Lietuvos pasieniečiai domėjosi sienų kontrolę atnaujinusios Lenkijos patirtimi (foto)
2018-12-06

Lietuvos pasieniečių grupė apsilankė Lenkijoje ir pasidomėjo, kaip šios šalies pasieniečiams sekasi dirbti atnaujinus vidaus sienų kontrolę. Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo lapkričio 22 d. laikinai atnaujino pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų, taip pat ir su Lietuva.


 

Tokių papildomų saugumo priemonių, galiosiančių iki gruodžio 16 d., Lenkija ėmėsi dėl Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencijos 24-osios sesijos Katovicuose.

Buvusiame Lenkijos valstybės sienos perėjimo punkte Budziske apsilankę Lietuvos pasieniečiai trečiadienį stebėjo kolegų vykdomas procedūras, domėjosi naudojama įranga bei taktika atnaujinus vidaus sienų kontrolę. Į Lenkiją atvyko VSAT centrinės įstaigos bei VSAT Varėnos ir Ignalinos pasienio rinktinių pareigūnai.

VSAT delegacija susitiko su Balstogės rinktinės vadovybe ir užkardų vadais. Lietuvos pasieniečiams kolegos papasakojo, kad sienos kontrolė atnaujinta  tik dalinai, tai yra naudojant rizikos vertinimo kriterijus yra tikrinami į Lenkiją atvykstantys asmenys ir transporto priemonės.

Prie sienos su Lietuva nustatyta 12 jos kirtimo vietų. 

Iš Lenkijos išvykstantys asmenys ir transporto priemonės tikrinami minimaliai.

Lenkijos pareigūnai pažymėjo, kad  sienos kontrolės atnaujinimo metu buvusių Budzisko ir Aradninkų punktų vietose, kur didžiausi vykstančiųjų srautai, naudoja išnuomotus kilnojamus vagonėlius. Juose yra visa reikiama techninė įranga.

Tokių vagonėlių sienos kontrolės atnaujinimo metu prie šių dviejų Lietuvą ir Lenkiją jungiančių kelių naudojama po du. Viename vagonėlyje įrengtos darbui skirtos vietos, kitame -  persirengimo, pavalgymo ir poilsio erdvės. Be to, šalia vagonėlių yra pastatyti biotualetai.

Kitose 10-yje vietų, kur keliais galima iš Lietuvos vykti į Lenkiją, kaimyninės šalies pasieniečiai sienų kontrolę atnaujino naudodami specialius mikroautobusus. Juose yra visa patikroms reikalinga įranga.

Buvusiame Budzisko valstybės sienos perėjimo punkte Lenkijos pareigūnai pastatė kelio ženklus, kurie riboja važiavimo greitį. Vienas pasienietis žiūronais stebi iš Lietuvos atvykstančias transporto priemones ir vadovaudamasis rizikos analizės kriterijais jas pasirinktinai nukreipia į patikrinimo zoną.

Čia vidutiniškai dirba apie 6 pareigūnus.Jie pamainomis budi ištisą parą visą sienos kontrolės atnaujinimo laiką.
Lenkija taip pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų atnaujina ne pirmą kartą. Tai buvo padaryta 2012 m., kuomet ši šalis kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą. 2013 m. Lenkijos sienų kontrolė buvo laikinai atnaujinta dėl Varšuvoje vykusios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos. 2016-ųjų vasarą Lenkija tokias priemones taikė dėl šalyje vykusio NATO viršūnių susitikimo ir Pasaulio jaunimo dienų, kuriose lankėsi popiežius.

Kontrolė vykdoma buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva. Papildomų saugumo bei kontrolės priemonių Lenkijos teisėsaugininkai taip pat ėmėsi šalies oro bei jūrų uostuose.

Lietuvos vidaus sienų kontrolės nebuvo atnaujinusi, bet VSAT nuolat organizuoja tokios kontrolės atnaujinimo pratybas prie šalies vidaus sienų su Lenkija ir Latvija bei oro uostuose.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.