2021 m. spalio 23 d., šeštadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Neringos pasieniečiams įkliuvo puokštę pažeidimų padaręs neblaivus laivavedys
2021-10-06

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė nuo alkoholio apsvaigusį laivavedį. Jis burine valtimi į Kuršių marias išplaukė be pasieniečių leidimo ir neturėdamas asmens tapatybę bei plaukiojimo priemonės registraciją patvirtinančių dokumentų.


 

Antradienį anksti ryte Pagėgių pasienio rinktinės tarnybinio laivo „Madeleine“ įgula Kuršių mariose naktinio matymo žiūronais užfiksavo burinę valtį „Mishel“, įplaukusią į pasienio ruožo vidaus vandenis. Apie tokį išplaukimą laivavedys privalėjo pranešti pasieniečiams, tačiau to nepadarė.

VSAT pareigūnai, į vandenį nuleidę tarnybinį katerį „Boomeranger“, priplaukė prie pažeidėjo. Nustatyta, kad laivavedys, 29-erių Vilniaus gyventojas, į pasienio ruožo vidaus vandenis įplaukė daugiau nei pusę kilometro.

Apie išplaukimą ir buvimą pasienio vandenyse vyras privalėjo informuoti Neringos užkardą, tačiau to nepadarė. Paaiškėjo, kad jis taip pat nėra įtrauktas į asmenų, turinčių teisę būti pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Patikros metu valties taip pat nustatyta, kad vairininkas su savimi neturėjo nei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, nei plaukiojimo transporto priemonės registracijos liudijimo, nei dokumento, suteikiančio teisę valdyti vandens transporto priemonę.

Oro sąlygas bei matomumą įvertinę pasieniečiai pažeidėją palydėjo į Nidos uostą. Įtarus, kad laivavedys gali būti neblaivus, iškviesti policijos pareigūnai. Jie vyrui nustatė 1,17 promilės girtumą.

Dėl pasienio teisinio režimo ir vidaus vandenų laivybos taisyklių pažeidimų Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Vyras po apklausos paleistas ir privalės atvykti į Neringos užkardą, kur bus nagrinėjama jo byla.

Pasieniečiai primena, kad išplaukti ir žvejoti Kuršių mariose ir kituose pasienio ruožo vidaus vandenyse be VSAT išduotų vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų draudžiama. Asmenys tarnybai privalo pranešti apie išvykimą ir grįžimą, o VSAT gali riboti išvykimo laiką ir vykimo teritoriją.

Už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą toks sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas bauda nuo 40 iki 90 eurų. Pakartotinai įkliuvusiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 91 iki 170 eurų.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.