2017 m. balandžio 25 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8321833
Šiandien apsilankė: 151
Dabar naršo: 12

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasieniečiai Varėnos rajone vaikėsi du kontrabandininkų automobilius (foto)
2017.03.06

Varėnos rinktinės pasieniečiai kartu su kolegomis iš Vilniaus rinktinės Varėnos rajone po dešimtis kilometrų trukusių gaudynių sulaikė beveik 6 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir 5, įtariama, su jų gabenimu susijusius Šalčininkų rajono gyventojus. Šioje operacijoje pasižymėjo ir tarnybinis belgų aviganis Elas.


Penktadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės pareigūnai bei jų kolegos iš Vilniaus rinktinės ties Varėnos rajono Aladiškių kaimu pastebėjo du asmenis. Jie nešė krovinį ir judėjo nuo valstybės sienos su Baltarusija į Lietuvos gilumą. Nešikai sudėjo krovinį į prie Aladiškių kapinių atvažiavusius automobilius „VW Passat“ ir „VW Sharan“ ir patys į juos įlipo. Tuomet automobiliai pajudėjo skirtingomis kryptimis: „VW Passat“ pasuko link Šalčininkų, „VW Sharan“ – Varėnos kryptimi.

Pirmąjį pasieniečiai iškart bandė stabdyti, tačiau vairuotojas nepakluso teisėtiems reikalavimams ir didindamas greitį spruko. Jį tarnybiniu automobiliu „Renault Koleos“ nusivijo Vilniaus rinktinės pareigūnai. Kad sustabdytų apie 20 kilometrų persekiotą „VW Passat“, ties Šalčininkų rajono Pajuodupio kaimu Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai patiesė priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“. Jį pervažiavęs bėglys pradurtomis padangomis sustojo. Vairuotojas iškart buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad pasieniečiams įkliuvo 24-erių Šalčininkų rajono gyventojas. Automobilio salone VSAT pareigūnai aptiko 4850 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

                            

                                                   

Kitas pasieniečių ekipažas apie 40 kilometrų vijosi Varėnos link sprukusį „VW Sharan“. Jį VSAT pareigūnai sulaikė ties Varėnos rajono Maskaukos kaimu, kelyje Varėna – Vilnius. Prie „VW Sharan“ vairo sėdėjo 33 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Kartu vyko 32-ejų, 37-erių ir 43-ejų Šalčininkų rajono gyventojai. Įtariama, kad šie asmenys susiję su kontrabandinių cigarečių gabenimu.

Įvykio vietą ties Aladiškių kaimu, kur buvo atgabentos ir į automobilį sukrautos kontrabandinės cigaretės, patikrinti atvyko Purvėnų užkardos kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Elu. Keturkojis pasieniečių kolega pėdsakais sekė apie puskilometrį, kol miške aptiko dvi išardytas gamyklines cigarečių dėžes. Jose buvo tūkstantis pakelių tokių pat cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais. 

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikyti Šalčininkų rajono gyventojai buvo uždaryti į areštinę. Vėliau jie paleisti skyrus kardomąsias priemones dokumentų paėmimus bei rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Sulaikyti automobiliai ir kontrabandinės cigaretės saugomi Varėnos rinktinėje.

VSAT Varėnos rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.