2019 m. spalio 20 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasieniečių Ikiteisminio tyrimo skyrius mini įkūrimo 20-metį (foto)
2019-10-01

Pasieniečių Ikiteisminio tyrimo skyrius mini įkūrimo 20-metį. Ta proga antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Centrinėje įstaigoje surengtas iškilmingas minėjimas.


 

Jo metu prisimintas per du dešimtmečius pasieniečių tyrėjų nueitas kelias, šios veiklos svarbiausi momentai, buvo apdovanoti labiausiai pasižymėję tarnybos ikiteisminius tyrimus atliekantys pareigūnai. Renginyje dalyvavo VSAT vadas Renatas Požėla, vado pavaduotojas Antanas Montvydas, Generalinės prokuratūros atstovai.  Susirinkusiems koncertinę programą atliko Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos auklėtiniai.

VSAT Ikiteisminio tyrimo skyriaus veiklos pradžia – 1999 m. ruduo. Tų metų rugsėjį buvo priimtas sprendimas įsteigti Tardymo skyrių prie Pasienio policijos departamento. Rugsėjo 28-ąją buvo pasirašytas įsakymas dėl Tardymo skyriaus nuostatų patvirtinimo ir nuo spalio 1-osios pradėjo veikti Tardymo skyrius. Jo organizacinį, procesinį ir metodinį vadovavimą turėjo užtikrinti Tardymo departamentas, o veiklos finansavimą ir materialinį techninį aprūpinimą - Pasienio policijos departamentas. Tardymo skyrius veikė iki 2001 m., tuomet jis panaikintas ir įsteigta Tardymo valdyba. 2003 m. ji buvo pervadinta į Ikiteisminio tyrimo valdybą. 2008 m. Ikiteisminio tyrimo valdyboje buvo įsteigti Tyrimo bei Organizacinis metodinis skyriai. 2011 m.  reorganizacijos metu Ikiteisminio tyrimo valdyba buvo panaikinta ir vietoje jos įsteigtas Ikiteisminio tyrimo organizavimo skyrius, vėliau pervadintas į Ikiteisminio tyrimo skyrių.

Dvidešimtmetį švenčiantis skyrius atlieka ikiteisminius tyrimus bei vykdo su tuo susijusias funkcijas. Pasieniečių tyrėjai koordinuoja ir kontroliuoja visų rinktinių pareigūnų atliekamus ikiteisminius tyrimus ir tyrėjų veiklą bei rengia analitines pažymas ir teikia pasiūlymus jų darbui gerinti. Jie taip pat renka, kaupia, sistemina ir analizuoja informaciją apie ikiteisminius tyrimus išnagrinėtus pagreitinto proceso tvarka, pagal kompetenciją dalyvauja rengiant su ikiteisminio tyrimo veikla susijusių teisės aktų projektus, nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų pasiūlymus, pareiškimus, skundus, laiškus, priima sprendimus dėl ikiteisminio tyrimo bylų pradėjimo bei atsisakymo pradėti ikiteisminius tyrimus. Šie VSAT pareigūnai renka duomenis, atlieka nutrauktų ikiteisminio tyrimo bylų centralizuotą saugojimą, apskaitą, tvarkymą.

Ikiteisiminio tyrimo skyriaus tyrėjai nuolat dalyvauja prokuratūrų ir kitų teisėsaugos institucijų darbo grupėse, kasmet organizuoja mokymus VSAT ikiteisminio tyrimo padalinių pareigūnams. Pasieniečių tyrėjai taip pat dalyvauja sudarytose darbo grupėse Vidaus reikalų ministerioje bei Generalinėje prokuratūroje.

                      
                      

 

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.