2018 m. gegužės 20 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pasieniečių klubas

Visuomeninė organizacija „Pasieniečių klubas“ (klubas) įsteigtas 2003 m. kovo 6 d. 52-iejų entuziastų iniciatyva. Tuomet į steigiamąjį Pasieniečių klubo susirinkimą susirinko būrys pasienio apsaugos veteranų ir dar dirbančių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų. Ši puiki iniciatyva buvo brandinta ne vienerius metus, bet tik įsteigus Pasieniečių muziejų jai buvo lemta išsipildyti.

Pasieniečių klubas padeda įgyvendinti muziejaus veiklos koncepciją, kuriai būtina pirmųjų atsikūrusios nepriklausomos Lietuvos valstybės pasieniečių, stovėjusių prie valstybės sienos apsaugos ištakų, pagalba: jų prisiminimai, komentarai, išsaugotos ir išlaikytos relikvijos. Į klubą telkiami ir tarpukario nepriklausomos Lietuvos pasienio apsaugoje dirbusių pareigūnų palikuonys.

 

Klubas savo veikloje vadovaujasi klubo įstatais. Visuotinis narių susirinkimas renka klubo prezidentą, valdybą, revizijos ir etikos komisijas bei klubo iždininką su pavaduotoju. Klubas turi emblemą ir vėliavą.

Pirmuoju klubo pirmininku 8-erius metus buvo Lietuvos kariuomenės pulkininkas leitenantas Algis Balaišis (1936-2015). 2011-2016 m. klubui vadovavo buvęs VSAT vadas atsargos generolas Algimantas Songaila.

2016 m. vasario 20 d. visuotinis klubo narių susirinkimas 5-erių metų kadencijai prezidentu išrinko buvusį VSAT vado pavaduotoją štabo viršininką Vaclovą Zabarauską.

Pasieniečių klubo devizas - „Buvome, esame, būsime“. Jis sujungia buvusius, esamus ir būsimus pasieniečius, jų šeimos narius ir kitus šiai veiklai pritariančius žmones.

Klubo tikslai:

• Puoselėti valstybės sienos apsaugos, pasienio tarnybos istoriją ir tradicijas, dalyvauti plėtojant valstybės sienos apsaugą, kelti pasienio tarnybos ir pasieniečio autoritetą Lietuvos Respublikoje ir už jos ribų;

• Skatinti klubo narių kultūrinį ir socialinį bendravimą, rūpintis pilietinės atsakomybės ugdymu, ginti teisėtus klubo narių interesus, koordinuoti jų veiklą;

• Prisidėti prie baigusių pasienio tarnybą pareigūnų socialinės integracijos, įtraukti juos, pareigūnų šeimos ir kitus visuomenės narius į valstybės sienos apsaugos tradicijas propaguojančią arba kitą visuomeninę veiklą;

• Ugdyti jaunimo pilietiškumą ir socialinį savarankiškumą, skatinti jį papildyti pasienio tarnybos ar kitų teisėsaugos pareigūnų gretas.

2006 m. buvo įsteigti Pasieniečių klubo I ir II laipsnio atminimo ženklai „Buvome, esame, būsime“, o 2013 m. – jubiliejinis atminimo ženklas „Pasieniečių klubui 10 metų“. Jais apdovanojami ne tik klubo nariai, bet ir klubui paramą suteikę ar kitaip valstybės sienos apsaugos tradicijų puoselėjime dalyvavę pareigūnai bei civiliai asmenys.

Klubas turi savo Etikos kodeksą ir svetainę internete www.pasienieciuklubas.lt.

Klube veikia regioniniai būriai – Vilniaus (su 8 grandimis, iš jų viena Kaune), Visagino, Ignalinos (su grandimis Adutiškyje ir Švenčionyse), Medininkų (Pasieniečių mokykloje), Marijampolės, Pagėgių, Klaipėdos ir Pasvalio – Rokiškio.

Per keliolika klubo veiklos metų nariai aplankė daugelį VSAT struktūrinių padalinių, pamatė, kaip keitėti, vystėsi ir tobulėjo valstybės sienos apsaugos infrastruktūra, kilo profesinis lygis ir jų teikiamų paslaugų kokybė. Kartu buvo aplankomos ir šalia esančios istorinės ir kitos įsimintinos vietos, organizuojamos ekskursijos į įvairius Lietuvos muziejus, kaimynines valstybes, apsilankyta Lietuvos kariuomenės ir policijos padaliniuose.

Klubo nariai parengė ir organizavo nemažai pranešimų ir paskaitų klubo nariams, Pasieniečių mokyklos kursantams, Mykolo Romerio Universiteto Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros studentams, tarnybos darbuotojams; padėjo rinkti eksponatus Pasieniečių muziejui, dalinosi prisiminimais apie pirmuosius sunkius valstybės sienos apsaugos žingsnius, apie OMON'o terorą ir dalyvavimą1991 m. sausio įvykiuose.

Klubas kasmet organizuoja sąskrydžius, kurie yra patys masiškiausi klubo renginiai. Sėkminga klubo veikla istorinės atminties išsaugojimo ir valstybės sienos apsaugos istorijos tyrinėjimo, jos propagavimo bei įprasminimo srityje. Didžiulį indėlį šioje srityje įnešė šviesios atminties A. Balaišis, kuris kartu tapo ir keleto valstybės sienos apsaugos istoriją nagrinėjančių knygų autorius ir bendraautoris. Jo darbus sėkmingai tęsė Pasieniečių muziejaus vadovė ir klubo narė Loreta Dumbauskienė.

Pasieniečių klubo nariai aktyviai dalyvauja pirmojo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. gegužės 19 d. tarnybos metu žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio atminimo minėjimuose.

Klubo ir Pasieniečių muziejaus iniciatyva buvo įamžintas ir pirmojo nuo sovietų okupantų rankos1940 m. birželio 15 d. žuvusio pasieniečio Aleksandro Barausko atminimas: 2005 m. A. Barauskas buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi (po mirties), Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro lėšomis buvo pastatytas atminimo ženklas jo žuvimo vietoje Ūtos kaime Varėnos r.2006 m. VSAT vadovybė suteikė A. Barausko vardą Varėnos rinktinės Dubičių užkardai. Klubo ir Pasieniečių muziejaus iniciatyva iš užmaršties prikeltas ir prie administracijos linijos 1931 m. žuvęs pasienietis Jurgis Kybartas. Klubo iniciatyva VSAT rinktinių pasieniečiai kasmet pagerbia žuvusių savo kolegų atminimą ir kitose Lietuvos vietose.

Klubas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, su Atsargos karininkų sąjunga, užmezgęs ryšius su Latvijos pasienio veteranų asociacija,2010 m. lapkričio 27 d. prisijungė prie Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, susitarimo, aktyviai dalyvauta jo Koordinacinės tarybos veikloje.

2012 m. Pasieniečių klubas prisijungė prie iniciatyvos, kurią pareiškė atkurtos Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos departamento ir pirmosios Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, įsteigę liudijimus kariams ir savanoriams, davusiems priesaiką, atlikusiems profesinę karo tarnybą, karininko, liktinio tarnybą, būtinąją karo tarnybą ar savanorio tarnybą nuo Krašto apsaugos departamento įkūrimo1990 m. balandžio 25 d. iki Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų išvedimo iš Lietuvos1993 m. rugpjūčio 31 d. Klubo tarpininkavimu per keletą metų buvo įteikta apie 300 liudijimų klubo nariams, tarnaujantiems ir tarnavusiems VSAT pareigūnams.

2015 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Pasieniečių mokykloje įsikūrusiu Pasieniečių muziejumi. Nemažai pastangų klubo nariai deda ir siekdami plėtoti Jaunojo pasieniečio būrelių veiklą. 2013 m. balandžio 3 d. buvo pasirašyta „Deklaracija dėl jaunojo pasieniečio būrelių plėtros“, kuria siekiama ne tik išplėtoti būrelių veiklą, bet ir apjungti juos į visumą. Džiugu, kad jau tapo tradicija kiekvieną vasarą Medininkuose organizuoti bendras jaunųjų pasieniečių, jaunųjų šaulių ir jaunųjų policijos rėmėjų stovyklas.

Pasieniečių klubas 2013 m. Kauno karininkų ramovėje iškilmingai paminėjo savo veiklos 10-metį. Ta proga netoli Medininkų k (Vilniaus r.sav.) buvo pasodinta klubo ąžuolų giraitė, kurią iki šiol padeda puoselėti Pasieniečių mokyklos darbuotojai - klubo nariai ir kursantai.

2016 m. pradžioje Pasieniečių klubas vienijo 291 narį.

  

Pasieniečių klubo informacija kontaktams:

Savanorių pr. 2, 03116, Vilnius,
tel. (8 686) 43001,
el. paštas: pasienieciuklubas@gmail.com,
svetainė internete www.pasienieciuklubas.lt 

 < Atgal

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.