2019 m. lapkričio 14 d., ketvirtadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pranešimo formalumai, susiję su Europos Sąjungos išorės sienos kirtimu vidaus vandenų keliais Kuršių mariose

Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities regioninės ir vietinės valdžios ilgalaikio bendradarbiavimo tarybos Pasienio kontrolės punktų veiklos komisijos pirmininkams 2013 m. birželio 18 d. pasirašius Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės institucijų informavimo apie planuojamą valstybės sienos kirtimą Kuršių marių akvatorijoje sportiniais buriniais ir pramoginiais laivais tvarką Kuršių mariose prasidėjo laivyba tarp Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos per Europos Sąjungos išorės sieną Kuršių mariose.

Valstybės sieną Kuršių mariose galima kirsti tik konkrečioje nustatytoje vietoje. Nuo valstybės sienos kirtimo vietos iki Nidos upių uosto pasienio kontrolės punkto ar priešinga kryptimi galima plaukti tik vidaus vandenų žemėlapiuose pažymėtu vidaus vandenų keliu. Per valstybės sieną gali vykti tik Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos registruose registruoti sportiniai, buriniai ir pramoginiai laivai, gabenantys ne daugiau kaip 12 asmenų ir tik jų bagažą.

Leistinas laivybos laikotarpis nustatytas nuo balandžio 25 dienos iki lapkričio 1 dienos. Leistinas sienos kirtimo paros metas nustatytas nuo 09.00 val. iki 21.00 val. Plaukiojimo priemonė, atplaukusi iš Rusijos Federacijos į Nidos upių uostą ar išplaukianti iš jo į Rusijos Federaciją bei joje esantys asmenys, turi pereiti kompetentingų valstybės institucijų patikrinimą dėl išorės sienos kirtimo.

Ketindamas kirsti valstybės sieną laivo kapitonas nurodytame susitarime nustatyta tvarka privalo informuoti įgaliotas kompetentingas valstybių institucijas apie planuojamą plaukimą ir pateikti nustatytus duomenis:

- Lietuvos Respublikos Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės budėtojams elektroniniu paštu ncc-klaipeda@vsat.vrm.lt arba faksu (+370 46) 39 78 72,

- Rusijos Federacijos Rybačij upių uosto kapitonui - elektroniniu paštu rppkosa@gmail.com arba faksu Nr. 8-4012 988019.

Laivybos, susijusios su Europos Sąjungos išorės sienos kirtimu, vidaus vandenų keliais Kuršių mariose pagrindus, pranešimo formalumų ir kirtimo tvarką nustato:

- Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Vyriausybių 2007 m. gruodžio 4 d. susitarimas “Dėl laivybos Kuršių mariose bei Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities vidaus vandenų keliais”;

- Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities regioninės ir vietinės valdžios ilgalaikio bendradarbiavimo tarybos Pasienio kontrolės punktų veiklos komisijos pirmininkų 2013 m. birželio 18 d. pasirašyta Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės institucijų informavimo apie planuojamą valstybės sienos kirtimą Kuršių marių akvatorijoje sportiniais buriniais ir pramoginiais laivais tvarka;

- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 rugpjūčio 14 d. nutarimas Nr.1119 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų  kelių sąrašo patvirtinimo“;

- Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2014 m. liepos 8 d. įsakymas Nr. 3-277-(E) „Dėl pasienio kontrolės punktų, esančių tarptautiniuose oro uostuose, geležinkelio stotyse, atviruose tarptautinei laivybai jūrų ar vidaus vandenų uostuose, darbo laiko, asmenų, transporto priemonių vykimo, gyvūnų, prekių (daiktų) gabenimo per valstybės sieną būdų sąrašo patvirtinimo“.

 

© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.