2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Pratybų metu Kuršių mariose gelbėti žvejai (foto)
2020-06-11

Trečiadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinė organizavo žmonių paieškos ir gelbėjimo Kuršių mariose pratybas. Jose pasieniečiai kartu su kitų institucijų atstovais gelbėjo du netvarkingos valties įgulos narius.


Pratybose, be Pagėgių rinktinės pareigūnų, dalyvavo kolegos iš Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos priešgaisrinės ir gelbėjimo valdybos, Neringos bei Priekulės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro (JGKC) ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų.

Pagal pratybų scenarijų į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu paskambino žmogus, kuris pranešė, kad pastebėjo du galimai neblaivius asmenis išplaukiančius iš Drevernos į Preilą su kiaura valtimi. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųsti pareigūnai su kateriais, sraigtasparniu.

Pirmą asmenį vandenyje pasieniečiai iš katerio „Boomeranger“ pastebėjo ir išgelbėjo prie Pervalkos švyturio. Tuo pat metu JGKC gavo pranešimą, kad Drevernos uostelio prieigose aptiktas ir antras asmuo. Jį išgelbėjo praplaukiantys žvejai ir krante perdavė Priekulės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnams.

Pagrindinis pratybų tikslas – patikrinti gelbėjimo operacijoje Kuršių mariose dalyvaujančių institucijų sąveiką įvykus incidentui bei patikrinti ryšį ir jų bendrą pasirengimą vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus. Pratybose buvo imituoti gelbėjimo darbai realiomis sąlygomis, kada dalyvaujančios institucijos iš anksto nežinojo tikslios įvykio vietos ir dar daugybės kitų aplinkybių. Dėl to tai buvo puiki proga įvertinti tikslų tarnybų reagavimo laiką.

Šios pratybos išskirtinės, nes siekiant užtikrinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo prevenciją buvo organizuotos nuotoliniu būdu. Tarp jose dalyvavusių pajėgų atstovų fizinio kontakto nebuvo, nes nukentėjusiuosius pakeitė manekenai.

Tokios pratybos yra būtinos pareigūnams, kad realiomis aplinkybėmis jie sugebėtų kuo skubiau suteikti reikiamą pagalbą į nelaimę pakliuvusiems asmenims.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.