English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2017 m. balandžio 25 d., antradienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.01.31   - Čečėnas neteisėtai gabeno prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusią tautiečių šeimą (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė automobilį „Nissan Primera“ vairavusį  čečėnų tautybės Rusijos pilietį. Šis leidimą Suomijoje gyventi turintis vyras neteisėtai gabeno čečėnų šeimą, kuri Lietuvoje yra pasiprašiusi prieglobsčio ir bandė iš šalies pasišalinti nesulaukusi sprendimo dėl jo.


2017.01.30   - Pasieniečių sulaikytas Šilgalių užkardos vadas nuo tarnybos nušalintas 3 mėnesiams

Piktnaudžiavimu ir vagyste įtartas Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos vadas nuo tarnybos nušalintas 3 mėnesiams. Jis buvo sulaikytas kolegų pasieniečių.


2017.01.30   - Pasieniečiai dažniausiai sulaiko Vokietijoje vogtus automobilius (foto)

Pasienyje su Lenkija ir Baltarusija VSAT pareigūnai sulaikė Ispanijoje ir Vokietijoje, įtariama, vogtas transporto priemones. Vilkiką „Iveco Stralis“ vairavo Kazachstano pilietis, visureigį „BMW X5“ – baltarusis. Iš viso pernai pasieniečiai sulaikė 107, įtariama, vogtus automobilius (dažniausiai nuvarytus Vokietijoje). Pagal markes daugiausiai sulaikyta „Mercedes Benz“ ir „BMW“. Dar 65 tokios mašinos iš Baltarusijos ir Rusijos visai nebuvo įleistos į Lietuvą.


2017.01.30   - Neblaiviam kretingiškiui pasieniečiai neleido išskristi į Oslą

Palangos oro uoste pasieniečiai sulaikė į Norvegiją susiruošusį skristi kretingiškį. Vyras buvo smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio, elgėsi agresyviai ir plūdo lėktuvo įgulą.


2017.01.30   - Į Lietuvą Nerimi plaukė kontrabandinių baltarusiškų cigarečių krovinys (foto)

Švenčionių rajone iš Neries, kuria eina siena su Baltarusija, Pavoverės užkardos pasieniečiai ištraukė pusantro tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių. Du paketai, neabejojama, buvo paleisti Baltarusijos krante.


2017.01.27   - Graikijos piliečiu bandė apsimesti vėliau siru prisistatęs vyras

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė vyrą, bandžiusį pasinaudoti svetimu graikišku pasu. Jis dar turėjo suklastotą graikišką vairuotojo pažymėjimą ir bandė išskristi į Liverpulį. Pasieniečių demaskuotas asmuo vėliau prisistatė Sirijos piliečiu.


2017.01.27   - Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo nuo bausmės slapstęsis 19-metis

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė už baudžiamąjį nusižengimą nuteistą ir bausmės vengusį lietuvį. Pernai prieš Kalėdas šio 19-mečio paiešką buvo paskelbusi Kauno policija.


2017.01.26   - Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą baigusiems pasieniečiams įteikti bakalaurų diplomai (foto)

Iškilmingos ceremonijos metu Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje keturiolikai  Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto (VSF) absolventų ketvirtadienį įteikti bakalauro studijų diplomai. Tai jau 13-oji Kaune įsikūrusio VSF absolventų laida, baigusi studijas pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.


2017.01.25   - Viešbutyje prie Kauno pasieniečiai sulaikė keturis neteisėtus migrantus

Netoli Kauno esančiame viešbutyje Pagėgių pasieniečiai sulaikė keturis neteisėtus migrantus, prisistačiusius Šri Lankos piliečiais.


2017.01.25   - Baltarusė kontrabandines cigaretes vežė kompiuterių krepšiuose (foto)

Pasieniečiai sulaikė baltarusę, kuri iš Minsko traukiniu į Vilnių atsivežė pusketvirto šimto pakelių kontrabandinių rūkalų. Juos moteris buvo sukišusi į kompiuterių krepšius.


2017.01.24   - Pasieniečiai reiškia užuojautą dėl Pagėgių policininko žūties

Antradienį Lietuvos žmones pasiekė žinia apie tragediją, kurios metu Pagėgių savivaldybėje vykdydamas pareigas žuvo Pagėgių policijos komisariato vyr. patrulis Tomas Srūgys. Policija neteko pavyzdingo pareigūno, Lietuvos žmonių saugumo gynėjo.


2017.01.24   - Apdovanoti geriausi VSAT sportininkai, pasirašyta sutartis su Lengvosios atletikos asociacija (foto)

Antradienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo apdovanoti geriausi ir aktyviausi VSAT sportininkai bei sportinių renginių organizatoriai. Renginio metu taip pat pasirašyta pasieniečių bendradarbiavimo sutartis su Lengvosios atletikos asociacija (LAA).


2017.01.24   - Rygoje tarsis trijų Baltijos šalių sienos apsaugos žinybų vadovai

VSAT vadas Renatas Požėla trečiadienį dalyvaus Rygoje vyksiančiame Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Vidaus reikalų vyresniųjų pareigūnų komiteto Sienų apsaugos pakomitečio posėdyje.


2017.01.24   - VSAT ir Muitinės departamentas pasirašė bendradarbiavimo planą 2017 m.

Tokį dokumentą VSAT centrinėje įstaigoje patvirtino Muitinės departamento generalinis direktorius Arūnas Adomėnas ir VSAT vadas Renatas Požėla.


2017.01.24   - Sieną Kuršių mariose kaliningradiečių pora pažeidė neįprasta transporto priemone (foto)

Ant Kuršių marių ledo pasieniečiai sulaikė kaliningradiečių porą, dėl neatsargumo pažeidusią Lietuvos ir Rusijos sieną. Sutuoktiniai Rusijos piliečiai važiavo savadarbe motorine priemone. Už pažeidimą jiems skirtos baudos po 35 eurus.


2017.01.24   - Šalčios upe į Lietuvą atplaukė cigarečių "karavanas" (foto)

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai iš Šalčios upės ištraukė tarpusavyje suraišiotų kontrabandinių cigarečių dėžių „karavaną“. Į pasieniečių rankas pateko 10 tūkst. pakelių rūkalų. 


2017.01.24   - Įsisiautėjusį kubietį pasieniečiai tramdė koviniais veiksmais ir elektra

Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje pasieniečiai tramdė įsisiautėjusį prieglobsčio prašytoją iš Kubos. Vyras gadino centro inventorių, priešinosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams, juos plūdo. Kai kubietis iš kišenės traukė peilį, pasieniečiams teko panaudoti elektros impulsinį prietaisą „Taser X26“.


2017.01.23   - Dėl aukšto lygio politinių renginių Malta atnaujino vidaus sienų kontrolę

Šengeno erdvei priklausanti Malta nuo sausio 23 d. laikinai atnaujina pasienio tikrinimus prie savo sienų.


2017.01.21   - VSAT padaliniuose patirties semsis Vengrijos pasienio policininkų delegacija

Pirmadienį penkių dienų vizitą VSAT padaliniuose pradeda keturių Vengrijos pasienio policijos ekspertų delegacija. Vienas pagrindinių šio apsilankymo tikslų – susipažinti su Lietuvos pasieniečių veikla kovojant su nelegalia migracija bei gerąja patirtimi saugant išorės ES sienas.


2017.01.20   - Po Ramzio žūties Nyderlanduose gyvenanti lietuvė pasieniečiams padovanojo belgų aviganę (foto)

Penktadienį pirmąsyk VSAT veiklos istorijoje surengtas renginys, kurio metu užsienyje gyvenanti lietuvė pasieniečiams padovanojo šuniuką. Diana Svilpaite Ev Kamphuis tokiam žingsniui ryžosi, kai pernai rudenį buvo nušautas pasieniečių šuo Ramzis.


2017.01.20   - Pasieniečiams nepaklusęs ir juos įžeidinėjęs vairuotojas užsidirbo krūvą baudų

Pasieniečiams dėl kontrabandos gabenimo gerai žinomas Adutiškio gyventojas vėl prisidarė nemažų problemų – sustabdytas VSAT pareigūnų jis nevykdė jų nurodymų ir išplūdo necenzūriniais žodžiais. Be to, vyras neturėjo privalomų dokumentų.


2017.01.19   - Ramzio istorijos sujaudinta Nyderlandų lietuvė pasieniečiams dovanoja belgų aviganę

Pernai rudenį tarnybos metu nušauto pasieniečių šuns Ramzio istorija sujaudino Nyderlanduose gyvenančią lietuvę. Diana Svilpaite Ev Kamphuis iš Nyderlanduose veikiančio elitinio veislyno už savo lėšas nupirko jauną belgų aviganę Funn. Penktadienį ją moteris atskraidina į Vilnių padovanoti pasieniečiams. VSAT veiklos istorijoje tai bus pirmas toks atvejis.


2017.01.19   - Lietuvoje ieškomam moldavui nepavyko išskristi į Maskvą

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė moldavą, kuris beveik 2 mėnesius buvo ieškomas dėl baudžiamojo nusižengimo padarymo.


2017.01.19   - 30 laidos kursantai stažuojasi Suomijoje ir Vengrijoje (foto)

Dešimt Pasieniečių mokyklos kursantų šiuo metu stažuojasi Suomijos ir Vengrijos pasienio padaliniuose. 30 laidos kursantai šių metų sausio 16–27 dienomis dalyvauja ERASMUS + programos mobilumo projekte Nr. 2016-1-LT01-KA102-022929 „Pasieniečių mokyklos kursantų kompetencijų, susijusių su nelegalios migracijos užkardymu, tobulinimas“.


2017.01.18   - Ignalinos rajone sulaikyti 6 iš Baltarusijos atėję migrantai

Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaikė 6 kurdų tautybės Turkijos piliečiais prisistačiusius asmenis, neteisėtai perėjusius sieną iš Baltarusijos.


2017.01.17   - Bendradarbiavimo klausimus aptaria Baltijos šalių pasieniečių mokymo įstaigų vadovai

Pasieniečių mokyklos viršininkas Vytautas Strolia nuo antradienio dalyvauja Kentšyne (Lenkija)  vykstančiame susitikime su šios šalies, Latvijos ir Estijos pasieniečių mokymo įstaigų vadovais. 


2017.01.17   - Leidimus į sienos apsaugos zoną galima gauti elektroniniu būdu (atnaujinta)

Patekti į valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ) galima tik turint pasieniečių leidimus, kuriuos galima gauti ir elektroniniu būdu. Nors formaliai tokių metus galiojančių leidimų išdavimo laikas yra iki 10 dienų, tačiau pasieniečiai juos dažniausiai išduoda per porą dienų. Pasieniečiai dar kartą primena patekimo į VSAZ tvarką ir informuoja apie leidimų atvykti ir būti VSAZ išdavimo taisykles.


2017.01.16   - Ramzio darbus pasienyje su Rusija pratęs belgų aviganis Marsas (foto)

Pirmadienį VSAT centrinėje įstaigoje pasieniečių vadas Renatas Požėla VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos kinologui Valdui Stancikui perdavė 3 mėnesių belgų aviganį Marsą. Jis pakeis V. Stanciko nuo mažens augintą ir dresuotą vieną geriausių tarnybinių pasieniečių šunų Ramzį, pernai rugsėjį kinologo akivaizdoje nušautą kontrabandininkų persekiojimo operacijos metu. 


2017.01.16   - Vištyčio ežero ledą raižęs sniego motociklininkas buvo girtas ir be dokumentų (foto)

Ant Vištyčio ežero, kuriuo eina siena su Rusija, pasieniečiai sulaikė naktį sniego motociklu važinėjusius vyrą ir moterį. Šie Vilkaviškio  rajono gyventojai neturėjo privalomų dokumentų ir leidimų pramogauti šioje vietoje. Motociklo vairuotojas buvo neblaivus ir neturėjo jokių šios transporto priemonės dokumentų.


2017.01.16   - 19-metis vilnietis su cigaretėmis įkliuvo prie sienos su Baltarusija (foto)

Pasieniečiai Šalčininkų rajone,  vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, su kontrabandinių rūkalų kroviniu sulaikė vilnietį. Jam gresia tūkstantinė bauda.


2017.01.14   - Tarnybos metu nušautą Ramzį keičia belgų aviganis Marsas

Pernai rugsėjį tarnybos metu Pagėgių savivaldybėje nušautą belgų aviganį Ramzį pakeis jaunas belgų aviganis Marsas. Pirmadienį 11 val. VSAT centrinėje įstaigoje pasieniečių vadas Renatas Požėla VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos kinologui Valdui Stancikui perduos 3 mėnesių belgų aviganį Marsą. Jį V. Stancikas pradės dresuoti tarnybai sienos apsaugoje.


2017.01.13   - Pasieniečiai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą (foto)

Penktadienį Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną žuvusiųjų už šalies nepriklausomybę atminimą pagerbė ir VSAT pareigūnai. Tarnybos vadas dalyvavo iškilmingame renginyje sostinės Antakalnio kapinėse. Ceremonijos vyko ir prie prie Medininkų tragedijos memorialo bei pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nušauto pasieniečio Gintaro Žagunio žūties vietoje. Minėjimai taip pat organizuoti VSAT padaliniuose.


2017.01.12   - Į Parlamento gynėjų rikiuotę stojo ir esami, ir buvę, ir būsimi pasieniečiai (foto)

Į Seime surengtą laisvės gynėjų rikiuotę stojo ir dvi dešimtys šiuo metu VSAT tarnaujančių pasieniečių, 15 dabartinių Pasieniečių mokyklos kursantų bei būrys anksčiau VSAT tarnavusių žmonių, daugelis kurių yra Pasieniečių klubo nariai.


2017.01.11   - Daugiausiai dėmesio planuojant VSAT biudžetą – pasieniečių algoms didinti

Nors Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) biudžetas šiemet auga apie 16 proc., tačiau 2017-ieji pasieniečiams bus sudėtingi ir įtempti finansiniai metai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama tam, kad didėtų pasieniečių algos ir jie būtų aprūpinti reikiamomis priemonėmis. Be to, šiemet laukia didelis darbai diegiant sienos kontrolės priemones bei įgyvendinant svarbius  investicinius projektus.


2017.01.10   - Pasirašytas VSAT ir kariuomenės bendradarbiavimo priemonių planas

Antradienį Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyti Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo priemonių planai 2017 metams su VSAT, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, Policijos, Vadovybės apsaugos ir Muitinės departamentais bei Viešojo saugumo tarnyba.


2017.01.10   - Pasieniečiai neįleido į Lietuvą sovietine simbolika "papuošto" automobilio (foto)

Druskininkų pasieniečiai į Lietuvą neįleido Baltarusijos piliečio, kurio automobilis buvo paženklintas sovietine simbolika.


2017.01.09   - Pasieniečiai neįsileido suklastotas itališkas vizas turėjusių šrilankiečių

Pasieniečiai į Lietuvą neįsileido iš Baltarusijos traukiniu vykusių dviejų Šri Lankos piliečių. Užsieniečiai Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams pateikė pasus su suklastotomis itališkomis vizomis.


2017.01.09   - Rusijoje vogtu visureigiu važiavęs baltarusis turėjo grįžti į savo šalį

Medininkų punkte dirbę pasieniečiai išsiaiškino, kad iš Baltarusijos vykęs šios šalies pilietis vairavo Rusijoje pavogtą 2014 m. laidos automobilį „Kia Sorento“. Vairuotoją ir visureigį VSAT pareigūnai grąžino Baltarusijos pareigūnams, nes tokiais atvejais vogtos transporto priemonės į Lietuvą neįleidžiamos.


2017.01.09   - Į Lenkiją vykęs Latvijos pilietis turėjo suklastotą vairuotojo pažymėjimą

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, dokumentų kontrolės metu pateikusį suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Teisės vairuoti šis vyras niekada ir neturėjo.


2017.01.06   - Užsieniečių registracijos centro veiklos 20-mečio iškilmių akimirkos (fotoreportažas)

Dvidešimtąsias veiklos metines penktadienį paminėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Užsieniečių registracijos centras (URC) Pabradėje.


2017.01.06   - Švenčionių rajone pasieniečiai blokavo kelią rūkalų kontrabandininkui

Švenčionių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vaikėsi jiems nestojusį ratuotą cigarečių kontrabandininką. Užblokavus kelią sulaikytame automobilyje rasta 12 tūkstančių pakelių neteisėtai gabentų rūkalų.


2017.01.05   - Pabradėje esantis Užsieniečių registracijos centras mini 20-ąsias įkūrimo metines
Savo veiklos 20-ąsias metines mini Valstybės sienos apsaugos tarnybos Užsieniečių registracijos centras (URC) Pabradėje.

2017.01.03   - Pasieniečiai pasirengę žmonių gelbėjimo operacijoms Kuršių mariose

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai pasiruošė netrukus prasidėsiančiam poledinės žūklės sezonui ir žvejų antplūdžiui. Pasieniečiai iš anksto numatė savo veiksmus galimų ekstremalių situacijų metu, o Kuršių mariose įvyko ir simbolinis sargybų pasikeitimas.


2017.01.02   - Kaune pasieniečiams įkliuvo 2017-ųjų išvakarėse iš Airijos atvykęs ieškomas lietuvis

Iš Airijos lėktuvu atvykusiam lietuviui vietoje Naujųjų metų sutikimo teko aiškintis su teisėsaugos pareigūnais. Pasieniečiai nustatė, kad vyras yra ieškomas nuteistasis.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.