English
Į Pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
2019 m. sausio 22 d., antradienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2018.01.31   - Pasirašytas statutinių mokymo įstaigų bendradarbiavimo susitarimas (foto)

Trečiadienį pasieniečių, muitininkų, policininkų ir ugniagesių mokymo įstaigų vadovai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.


2018.01.31   - Cigaretes gabenęs Jonavos rajono gyventojas įkliuvo Kazlų Rūdos savivaldybėje (foto)

Kazlų Rūdos savivaldybėje pasieniečiams įkliuvo Jonavos rajono gyventojas, automobiliu „Kia Sorento“ gabenęs daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų.


2018.01.30   - Už ES pinigus VSAT įsigijo naujų kompiuterių ir multifunkcinių įrenginių

Už ES pinigus VSAT įsigijo naujų kompiuterių ir multifunkcinių įrenginių, kurie bus skirti Vilniaus, Varėnos, Pagėgių ir Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėms.


2018.01.29   - Vokiečių aviganis Joris aptiko kontrabandininkų paliktą baltarusiškų cigarečių krovinį (foto)

Varėnos rajone pasieniečiams sulaikant kontrabandinių rūkalų krovinį puikius pėdsekystės sugebėjimus pademonstravo Aleksandro Barausko užkardoje tarnaujantis vokiečių aviganis Joris. Jis kilometrą sekė, kol miške aptiko cigaretes, o vėliau dar du kilometrus pasieniečius vedė įtariamų pažeidėjų pėdsakais.


2018.01.29   - Pasieniečiai sulaikė dar vieną to paties ruso gabentą įtartiną kemperį (foto)

Panemunės punkte pasieniečiai sulaikė įtartiną kemperį, kurį į Kaliningrado sritį automobilvežiu gabeno Rusijos pilietis. Pernai lapkritį šis užsienietis irgi turėjo reikalų su pasieniečiais, kai per tą patį Panemunės punktą bandė išvežti, įtariama, Anglijoje pavogtą kitą kemperį.


2018.01.29   - Ukrainos pasieniečiams pristatoma Lietuvos pareigūnų patirtis dokumentų kontrolės klausimais (foto)

Pirmadienį penkių dienų pažintinį vizitą Lietuvoje pradėjo Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos pareigūnų grupė. Pagal ES Dvynių programos projektą kolegos semsis Lietuvos pareigūnų sukauptų žinių dokumentų patikros, tam naudojamos įrangos ir kitais šios srities klausimais.


2018.01.26   - Profesinių sąjungų ir VSAT atstovai aptarė pasieniečių algų klausimus (foto)

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje įvykusio VSAT ir profesinių sąjungų atstovų susitikime buvo aptartos tarnybos aktualijos, pasieniečių motyvavimo, darbo užmokesčio bei kiti klausimai.


2018.01.26   - Vilniuje pakrančių apsaugos pasieniečiai sulaikė didelį cigarečių krovinį ir nelegalaus alkoholio (foto)

Pakrančių apsaugos pasieniečiai Vilniuje esančiame garažų masyve aptiko beveik 46 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių krovinį ir 181 litrą nelegalaus alkoholio. Trims įvykio vietoje sulaikytiems vyrams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.


2018.01.26   - Pasieniečiai į jūrą neleido išplaukti girtai žvejybinio laivo įgulai

Pasieniečiai neleido į Baltijos jūrą išplaukti žvejybiniam laivui, kurio kapitonas ir visa įgula buvo neblaivūs.


2018.01.26   - Dar 21 absolventas gavo pasienietiškus bakalauro diplomus (foto)

Dar 21 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto (VSF) nuolatinių studijų absolventui, studijavusiam pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą, įteikti teisės bakalauro  diplomai.


2018.01.25   - Degalų bake – cigaretės, langų skysčio bakelyje - dyzelinas (foto)

Purvėnų užkardos pasieniečiai sulaikė iš Baltarusijos grįžtantį Eišiškių gyventoją, kuris automobilio „VW Passat“ degalų bake gabeno kontrabandinius rūkalus. Automobilis buvo varomas dyzelinu, supiltu į langų apiplovimo skysčio bakelį.


2018.01.23   - Pasieniečiai iš Neries vėl traukė kontrabandinę ledo lytį (foto)

Antradienį paryčiais Pavoverės pasieniečiai jau trečią kartą per pastarąją savaitę iš Neries traukė ledo lytį. Šįkart kontrabandiniai rūkalai buvo plukdomi ant jos viršaus. Prieš tai dukart kontrabandininkai rūkalus buvo pritvirtinę po lytimis.  


2018.01.22   - Muitininkai ir pasieniečiai pasirašė 2018-ųjų bendradarbiavimo planą

Siekdami plėtoti tarnybinį bendradarbiavimą pasieniečių ir muitininkų vadovai VSAT centrinėje įstaigoje pirmadienį pasirašė bendrų veiksmų planą 2018 metams. 


2018.01.22   - Kontrabandininkai rūkalų krovinį vėl pabandė pridengti ledo lytimi (foto)

Pavoverės užkardos pasieniečiai sulaikė dar vieną Nerimi iš Baltarusijos plukdytą  nelegalių rūkalų krovinį, kurį kontrabandininkai buvo pritvirtinę po ledo lytimi. Praėjusią savaitę tai buvo antras pasieniečių išaiškintas toks atvejis.


2018.01.22   - Du rumunai naudojosi Jungtinėje Karalystėje pavogtu automobiliu „BMW 520D" (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo du Rumunijos piliečiai, važiavę pernai gruodį Jungtinėje Karalystėje vogtu  automobiliu „BMW 520D“. Ant jo buvo rumuniški numeriai.


2018.01.19   - Kontrabandininkai pademonstravo sumanumą – cigaretes plukdė po ledo lytimi (foto)

Pavoverės užkardos pasieniečiai tarp gausybės Nerimi plaukiančių ledo lyčių sugebėjo pastebėti vieną, po kuria buvo paslėptas nelegalių rūkalų krovinys. Iš viso kontrabandininkai iš Baltarusijos Nerimi į Lietuvą taip pasiuntė pusantro tūkstančio pakelių cigarečių, prie jų pritvirtinę ir GPS įrenginį. 


2018.01.17   - Stebėjimo sistemomis užfiksuota ir kontrabanda, ir sienos pažeidimas (foto)

Vaizdo stebėjimo sistemomis Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai antradienį užfiksavo ir kontrabandos atvejį, ir sienos pažeidimą dėl neatsargumo.


2018.01.16   - Pernai pasieniečiai sulaikė 600 teisėsaugos ieškotų asmenų

Klaipėdos uoste VSAT pareigūnai sulaikė iš Vokietijos keltu atplaukusį uostamiesčio gyventoją. Jo paiešką buvo paskelbusi Klaipėdos policija. Pernai pasieniečiams iš viso įkliuvo 601 dėl nusikaltimų ar nusižengimų ieškomas asmuo.


2018.01.15   - Nerimi plaukė tūkstantis pakelių nelegalių rūkalų ir GPS imtuvas (foto)

Naudodamiesi sienos stebėjimo sistema Pavoverės užkardos pareigūnai susekė Nerimi plaukiantį kontrabandinių cigarečių krovinį, prie kurio buvo pritvirtintas GPS įrenginys. Paaiškėjo, kad Baltarusijos krante į upę kontrabandininkai paleido tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.


2018.01.15   - Kontrabandą vežusios mažeikiškės sugyventinis gali likti be automobilio (foto)

Mažeikiuose sustabdytame automobilyje „Ford Galaxy“ pasieniečiai aptiko pustrečio tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių. Sugyventinio automobiliu jas gabenusiai vietos gyventojai gresia administracinė bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų. Taip pat gali būti konfiskuotas automobilis.


2018.01.15   - Iš Lietuvos vykęs gruzinas pasieniečiams pateikė klastotę (foto)

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė automobilio vairuotoją iš Gruzijos, kuris tikrinimo metu pateikė suklastotą dokumentą - gruzinišką vairuotojo pažymėjimą.


2018.01.15   - Pagarbos bėgime dalyvavo daugiau kaip 60 pasieniečių (foto)

Sausio 13-ąją žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimui skirtame bėgime dalyvavo daugiau kaip 60 pasieniečių.


2018.01.13   - Pasieniečiai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą (foto)

Šeštadienį Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną žuvusiųjų už šalies Nepriklausomybę atminimą pagerbė ir VSAT pareigūnai. Tarnybos vadas Renatas Požėla dalyvavo iškilmingame renginyje sostinės Antakalnio kapinėse. Ceremonijos vyko ir prie Medininkų tragedijos memorialo bei pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nušauto pasieniečio Gintaro Žagunio žūties vietoje. Minėjimai taip pat organizuoti VSAT padaliniuose.


2018.01.12   - VSAT kviečia per 14 savaičių tapti pasieniečiais

Nuo kovo 26 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami įvadinio mokymo kursai. VSAT kviečia turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis rinktis šiuos kursus ir per 14 savaičių tapti pasieniečiais.


2018.01.11   - Šaltykščios upėje plūduriavo 45 tūkst. eurų vertės kontrabanda (foto)

Iš Baltarusijos įtekančioje Šalčykščios upėje pasieniečiai aptiko 15 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Šio krovinio vertė yra daugiau kaip 45 tūkst. eurų.


2018.01.10   - Pasalą surengę pasieniečiai kontrabandininkų laukė savaitę (foto)

Švenčionių rajone, prie sienos su Baltarusija, Adutiškio užkardos pareigūnai aptiko 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Buvo palikta pasala, bet visą savaitę kontrabandininkai rūkalų taip ir neatėjo pasiimti.


2018.01.10   - Pažadinta „Volkswagen Passat“ savininkė sužinojo apie savo automobilio gaisrą (foto)

Naktį Pasvalio rajono Saločių miestelyje patruliavę pasieniečiai viename kiemų pastebėjo degantį automobilį „Volkswagen Passat“. VSAT pareigūnai puolė jį gesinti tarnybinio automobilio gesintuvu, o vėliau pažadino miegojusią savininkę.


2018.01.09   - Italu apsimetęs nigerietis VSAT pareigūnams pateikė net tris klastotes

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą autobusu vykusį Nigerijos pilietį. Užsienietis dokumentų patikros metu VSAT pareigūnams pateikė šūsnį klastočių.


2018.01.08   - Du baltarusiai iš Lietuvos gabeno, įtariama, vogtą keturratį (foto)

Druskininkų užkardos pasieniečiams įkliuvo du Baltarusijos piliečiai, mėginę išgabenti, įtariama, vogtą keturratį. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad jo nuo gruodžio pradžios ieškojo Panevėžio policija.


2018.01.08   - Palangos oro uoste pagerėjo sąlygos atvykstančių asmenų kontrolei (foto)

Palangos oro uoste po rekonstrukcijos atidaryta išorinių skrydžių keleivių atvykimo salė, skirta skrydžiams iš ne Šengeno šalių.  Jau penktadienį vakare pasieniečiai  iš Londono atskridusius keleivius pasitiko naujai įrengtose darbo vietose.


2018.01.08   - Varėnos pasieniečiai sulaikė cigarečių slėptuvę ant ratų (foto)

Eišiškių pasienio kontrolės punkte Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo vilnietis, kontrabandines cigaretes slėpęs automobilyje įrengtose slėptuvėse.


2018.01.08   - Švenčioniškis baltarusiškus rūkalus gabeno automobilio slėptuvėje (foto)

Švenčionių pasieniečiams įkliuvo automobilio slėptuvėje beveik 600 pakelių kontrabandinių rūkalų iš Baltarusijos gabenęs švenčioniškis.


2018.01.05   - Smiltynėje aptiktas karo laikų artilerijos sviedinys (foto)

Gavę pranešimą apie Smiltynėje rastą sprogmenį pasieniečiai nuvyko į nurodytą vietą ir ėmėsi jo apsaugos. Vėliau atvykę išminuotojai karo laikų 105 mm artilerijos sviedinį išvežė sunaikinti. 


2018.01.05   - Turkijoje pavogtas BMW X5 į Lietuvą gabentas lenkų automobilvežiu (foto)

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė prieš ketverius metus Turkijoje pavogtą visureigį BMW X5, kuris automobilvežiu buvo gabenamas į Lietuvą.


2018.01.03   - Pasikeitė pasieniečių imuniteto padalinių struktūra ir darbo organizavimas

Nuo šių metų pradžios pasikeitė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) imuniteto padalinių struktūra bei darbo organizavimas. Per kiek daugiau nei dešimtmetį, kai veikia VSAT imuniteto padaliniai, už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas teismų kaltais buvo pripažinti 133 pasieniečiai.


2018.01.02   - Palangos oro uosto apsaugą pasieniečiai perdavė Viešojo saugumo tarnybai (foto)

Naujųjų metų naktį pasieniečiai Palangos oro uosto apsaugą perdavė Viešojo saugumo tarnybai. Palangos užkardos pareigūnai šią funkciją kurorto oro uoste vykdė dešimtmetį.


2018.01.02   - Nerimi į Lietuvą plaukė pusantro tūkstančio pakelių cigarečių (foto)

Pavoverės užkardos pasieniečiai iš Neries ištraukė ja plukdytą kontrabandinių rūkalų krovinį, kuris buvo paleistas Baltarusijos pusėje. Tam, kad kontrabandininkai matytų rūkalų judėjimą, prie cigarečių buvo pritvirtintas GPS įrenginys.


2018.01.02   - Centralizuota VSAT tapo vienu juridiniu asmeniu ir per metus sutaupys 2 mln. eurų

Reorganizavus visus pasieniečių struktūrinius padalinius nuo šių metų sausio 1 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) centralizuotos visos bendrosios funkcijos ir įgyvendintas vieno juridinio asmens principas. Pastarojo laikotarpio reformos VSAT leis kasmet sutaupyti maždaug po 2 mln. eurų.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.