2021 m. spalio 23 d., šeštadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2021   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2021-01-29   - Pasieniečiai neleido į užsienį išvykti teisingumo vengusiam raseiniškiui

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė teisingumo vengusį ir iš Lietuvos išvykti mėginusį Raseinių gyventoją. Paaiškėjo, jog nusikaltimo padarymu kaltinamo vyro paieška paskelbta prieš porą savaičių.


2021-01-28   - Drama Druskininkų pašonėje: automobilio partrenktą ir pasieniečių saugotą briedį teko nušauti (foto)

Druskininkų pasieniečiai kurorto pakraščiu einančiame kelyje aptiko, įtariama, baltarusio vairuotojo partrenktą ir sužalotą briedį. VSAT pareigūnai pusantros valandos saugojo, kad tamsoje nepalankiomis oro sąlygomis čia neįvyktų dar viena nelaimė. Deja, sužalotas briedis nebūtų išgyvenęs – jį medžiotojams teko nušauti.


2021-01-27   - Pasieniečiai sulaikė tris kontrabandos organizavimu ir piktnaudžiavimu įtariamus kolegas

Atlikdami anksčiau pradėto ikiteisminio tyrimo veiksmus VSAT Imuniteto valdybos  pasieniečiai sulaikė tris pareigūnus, įtariamus kontrabandos organizavimu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Taip pat sulaikytas ir dar vienas druskininkietis.


2021-01-26   - Rusijos pilietis pateikė, įtariama, suklastotą registracijos liudijimą

Kybartų punkte (nuotraukoje) pasieniečiai sulaikė Rusijos piliečio vairuotą krovininį automobilį „Scania“. Įtariama, kad  jo registracijos liudijimas yra suklastotas.


2021-01-25   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė įtartinus dokumentus pateikusius uzbeką ir lenką

Pasieniečiai savaitgalį sulaikė iš Lenkijos į Lietuvą automobiliais „Mercedes Benz“ ir „Hyundai Getz“ vykusius du užsieniečius. Patikros metu uzbekas pateikė fantazijos dokumentą, o lenkas ištiesė, įtariama, padirbtą ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą.


2021-01-25   - Kontrabandą gabenęs panevėžietis pažeidė ir karantino reikalavimus (foto)

Pasieniečiams Panevėžio rajone įkliuvo kontrabandinius rūkalus automobiliu “Škoda Octavia“ gabenęs Panevėžio gyventojas. Vyras karantino metu taip pat pažeidė dabar taikomus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus ir turės mokėti baudą.


2021-01-25   - Druskininkų pasieniečiai sulaikė suklastotą pažymėjimą pateikusį ukrainietį

Druskininkų pasieniečiai Raigardo punkte sulaikė ukrainietį, kuris pateikė, įtariama, visiškai suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą.


2021-01-23   - Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė 14 neteisėtų migrantų iš Irako

Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pareigūnai sulaikė 14 Irako piliečių, neteisėtai perėjusių sieną iš Baltarusijos. Užsieniečiai Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.


2021-01-22   - Kariuomenės ir pasieniečių vadai pasirašė bendradarbiavimo planą (foto)

Penktadienį Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu generolu Rustamu Liubajevu. Susitikimo metu institucijų vadovai aptarė praėjusių metų tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatus ir pasirašė šių metų bendradarbiavimo planą.


2021-01-22   - Cigarečių krovinys iš Baltarusijos gabentas vagone su trąšomis

Iš Baltarusijos įvažiavusio krovininio sąstato vagone pasieniečiai aptiko 44 500 pakelių kontrabandinių cigarečių. Rūkalai, kurių vertė siekia beveik pusantro šimto tūkstančių eurų, buvo paslėpti vagone su trąšomis.


2021-01-22   - Pusšešto tūkstančio cigarečių pakelių krovęs širvintiškis pusmečiui neteko laisvės

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 50-mečiui širvintiškiui, kurį Pagėgių pasieniečiai pernai rugsėjį sulaikė vienoje Šiaulių sodų bendrijoje kraunantį kontrabandinius rūkalus. Vyras pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo 5 500 pakelių cigarečių. Jam skirta reali 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ketvirtadienį pranešė Šiaulių apygardos teismas.


2021-01-21   - Vilkaviškietis vienatūriu gabeno 6 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių (foto)

Vilkaviškyje pasieniečiai sulaikė vietinį gyventoją, automobiliu „VW Sharan“ gabenusį 6 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų.


2021-01-21   - Vairuotojas baltarusis namo grįžo be vilkiko ir galimai suklastoto pažymėjimo

Tribonių užkardos pasieniečiai į Lietuvą neįleido vilkiką vairavusio baltarusio, kuris Šalčininkų kontrolės punkte patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą.


2021-01-20   - Du Lietuvoje dėl nusikaltimų ieškoti vyrai iš Londono grįžo vienu lėktuvu

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Radviliškio ir Akmenės rajono gyventojus, vienu lėktuvu atskridusius iš Londono. Paaiškėjo, kad Anglijos įstatymus pažeidę vyrai nemalonumų su teisėsauga turi ir gimtinėje - jie Lietuvoje ieškoti dėl nusikaltimų.


2021-01-20   - Cigaretės slėptos krovininių vagonų konstrukcijose (foto)
Kenos punkte krovininio traukinio vagonuose įrengtose slėptuvėse aptikti beveik 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. 

2021-01-19   - Pasieniečių pernai 16 kartų baustas vyras ir šiemet renkasi pažeidimų kelią

Kybartuose pasieniečiai sulaikė Vilkaviškio rajono gyventoją, kuris vairavo automobilį neturėdamas tam teisės, o jo „BMW 530“ buvo neregistruota, nedrausta ir be techninės apžiūros. Vien pasieniečiai pernai šį romą už panašius administracinius nusižengimus baudė 16 kartų. Baudų suma, kurią jam yra skyrę VSAT ir policijos pareigūnai ir kurios vyras nemoka, siekia 28 tūkst. eurų.


2021-01-19   - Iš Danijos išsiųstas kaunietis Lietuvoje ieškotas dėl nusikaltimo

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Kauno rajono gyventoją. Paaiškėjo, kad Danijos įstatymus pažeidęs vyras nemalonumų su teisėsauga turi ir gimtinėje - jo daugiau kaip dvejus metus ieškojo Kauno policija.


2021-01-18   - Svarbi informacija keliaujantiesiems į Latviją

Lietuvos pasieniečiai iš kolegų Latvijoje gavo informaciją, kad nuo šiol visi į Latviją atvykstantys asmenys privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Be to, ir toliau galios anksčiau įvesti reikalavimai dėl saviizoliacijos ir privalomų specialiųjų anketų pildymo.


2021-01-15   - Lašinius baltarusis slėpė po striuke, kontrabandines cigaretes – po agurkais

Į Lietuvą per Raigardo punktą vykęs baltarusis nedidelį kontrabandinių rūkalų kiekį galimai bandė užmaskuoti stiklainiais su agurkais. Vyras taip pat norėjo įsivežti lašinių paltį, kurią slėpė prie kūno po striuke, bei nelegalaus alkoholio.


2021-01-14   - Karantino apribojimai pakoregavo dalį VSAT statistikos rodiklių

Praėjusiais metais šiek tiek išaugo pasieniečių nustatytų kontrabandos atvejų skaičius, sulaikyta ir daugiau asmenų, kurie ją gabeno. Sienos pažeidėjų pernai įkliuvo beveik tiek pat kaip 2019 m. Dėl karantino ribojimų smarkiai sumažėjo pasienio kontrolės punktų režimo pažeidėjų, sulaikytų vogtų automobilių, iš užsienio grąžintų asmenų bei į Lietuvą neįleistų užsieniečių skaičiai.


2021-01-14   - Nelegalius rūkalus vežusi kaunietė pažeidė ir karantino ribojimus (foto)

Kaišiadorių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė kaunietę, kuri automobiliu "Volkswagen Touran" gabeno 2 tūkst. pakelių rusiškų ir baltarusiškų cigarečių. Moteriai teks atsakyti ir už karantino ribojimų nepaisymą.


2021-01-13   - VSAT vadovai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą (foto)

Sausio 13-ąją Lietuvai minint Laisvės gynėjų žuvusiųjų už šalies Nepriklausomybę dieną, jų atminimą pagerbė ir VSAT pareigūnai.


2021-01-13   - Pasienio apsaugos tarnyba 1991 m. sausio įvykių metu

Sukanka 30 metų nuo tragiškųjų 1991-ųjų sausio įvykių. Kviečiame prisiminti, koks buvo tuometinių pasieniečių indėlis į Lietuvai svarbių objektų gynybą. O jo būta tikrai svaraus – pavyzdžiui, sausio 10 d. Aukščiausiojoje Taryboje nuolat buvo apie 600 gynėjų, iš jų apie 500 – pasieniečiai.


2021-01-13   - Prezidentas G. Nausėda tris buvusius pasieniečius apdovanojo Sausio 13-osios atminimo medaliais (foto)

Laisvės gynėjų dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Sausio 13-osios atminimo medaliais apdovanojo  dvylika Lietuvos piliečių, kurie 1991 m. sausį – rugsėį aktyviai gynė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojo visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą. Tarp apdovanotųjų – trys buvę pasieniečiai.


2021-01-13   - Latvijos pareigūnai ir toliau kontroliuos, ar atvykstantieji į šalį užpildė anketas

Latvija dar beveik mėnesiui pratęsė sustiprintą į šalį atvykstančių asmenų kontrolę, kurios metu, be kitų dokumentų, privaloma pateikti ir specialią anketą. Apie tai Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybą informavo kolegos iš Latvijos.


2021-01-12   - Pavoverės užkardai vadovaus S. Golosujevas (foto)

Sieną su Baltarusija Švenčionių rajone saugančios Pavoverės užkardos vadu paskirtas pulkininkas leitenantas Sergejus Golosujevas. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas vadovauti šiai Vilniaus pasienio rinktinės užkardai jį paskyrė nuo sausio 11 d.


2021-01-11   - Vilnietis nusikalto ir Prancūzijoje, ir Lietuvoje
Sostinės oro uoste pasieniečiai sulaikė vilnietį, kuris iš Prancūzijos buvo išsiųstas už įstatymų pažeidimus, o Lietuvoje ieškotas dėl nusikaltimo padarymo.

2021-01-11   - Seimo kanceliarijos parodose – dramatiška 1991-ųjų istorija

Minint Laisvės gynėjų dienos 30-metį Seimo kanceliarija pakvietė virtualiai susipažinti su naujomis parodomis, liudijančiomis dramatišką 1991-ųjų istoriją. Jose – dokumentai, nuotraukos, autentiški garso įrašai ir kita išsami informacija. Seimo interneto svetainėje pristatomos parodos primins 1991 metų Lietuvos žmonių ryžtą apginti savo valstybę. Lietuvos žmonių laikysena buvo išbandyta 1991 metų sausį, Sovietų Sąjungos karinės agresijos prieš Lietuvos valstybę dienomis.


2021-01-11   - Kontrabandinius rūkalus gabenęs švenčioniškis stos prieš teismą

Adutiškio pasieniečiams įkliuvo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių gabenęs ir neteisėtai valstybės sieną perėjęs Švenčionių gyventojas. Už tai vyrui gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.


2021-01-08   - Pasieniečiai vėl kontroliuos judėjimą tarp savivaldybių

Nuo penktadienio pasieniečiai vėl kontroliuos keliaujančiuosius tarp skirtingų savivaldybių. Per pirmus tris tokios priemonės etapus VSAT pareigūnai kirsti savivaldybių ribų neleido beveik 1800 automobilių.


2021-01-08   - Tarp sulaikytų ieškomų asmenų daugiausia – vengusiųjų atlikti pradinę karo tarnybą

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė rietaviškį, kuris iš Prancūzijos buvo išsiųstas už įstatymų pažeidimus, o Lietuvoje ieškotas dėl nusikaltimo padarymo. Pernai pasieniečiai iš viso sulaikė 1775 ieškotus asmenis, kurių didžioji dauguma buvo vengusieji atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą.


2021-01-07   - Į Klaipėdą vėl atplaukė tas pats laivas su dviem neteisėtais migrantais

Apie vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį į Klaipėdos uostą vėl atplaukė krovininis laivas, kuriame yra du neteisėti migrantai, galimai Alžyro piliečiai. Baigus patikrinimą prie jo vėl budi VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai, kurie užtikrina, kad migrantai neišliptų iš laivo.


2021-01-06   - Radviliškyje pasieniečių sulaikytiems baltarusiams teismas skyrė 6000 eurų baudas (foto)

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečių sučiuptiems dviem baltarusiams teismas skyrė baudas po 6000 eurų. Taip pat konfiskuotas automobilis „VW Passat“, kuriuo jie atvyko susikrauti daugiau kaip 2 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų krovinio. Jis buvo krovininiame sąstate, anksčiau atvažiavusiame iš Baltarusijos.


2021-01-05   - Neteisėtai iš Baltarusijos patekę migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė tris neteisėtai iš Baltarusijos patekusius, įtariama, Tadžikistano piliečius. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.


2021-01-05   - Kontrabandininkai pažeidė akcizinių prekių gabenimo, karantino ir patekimo į rezervatą taisykles (foto)
Varėnos rajone Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiams įkliuvo du Šalčininkų rajono gyventojai, gabenę 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Be to, jie pažeidė asmenų judėjimo tarp skirtingų savivaldybių draudimą bei į čia esantį rezervatą pateko be leidimo.

2021-01-04   - Devyni Lietuvos pasieniečiai pradeda tarnybą Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgose

Nuo pirmadienio, sausio 4 d., devyni Lietuvos pasieniečiai pradeda dvejus metus truksiančią tarnybą septyniose Europos valstybėse, iš jų šešios - ES šalys. Šie Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgoms priklausysiantys VSAT pareigūnai tarnaus prie išorės ES sienų ir vykdys jų kontrolę.


2021-01-04   - Prancūzijoje ir Lietuvoje nusikaltęs vilnietis dar turėjo, įtariama, suklastotą tapatybės kortelę

Iš Prancūzijos už nusikaltimą išsiųstas vilnietis ir gimtinėje buvo ieškomas kaip kaltinamasis nusikaltimu. Be to, jis dar turėjo, įtariama, suklastotą asmens tapatybės kortelę.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.