2020 m. vasario 22 d., šeštadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Serbijos pasieniečių vadovui pristatoma VSAT veikla (foto)
2019-12-03

Antradienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje Lietuvos pasieniečiai savo veiklą pristatė Lietuvoje viešintiems Serbijos pasienio policijos direktorato vadovui Miljanui Stanojevičiui ir jo vadovaujamai delegacijai. Taip pat buvo pasirašytas abiejų žinybų bendradarbiavimo protokolas. Serbijos pasieniečių vadovas dar lankysis pasienyje su Baltarusija ir VSAT Pasieniečių mokykloje.


Serbijos atstovai Lietuvoje vieši mūsų šalies pareigūnams Serbijoje įgyvendinant Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Šengeno veiksmų plano plėtojimas“.

Į atskirus komponentus suskirstytą projektą vykdo Lietuvos vidaus reikalų ministerija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) bei Policijos departamentas. Projekto partneriai – atsakingos Vengrijos žinybos.

VSAT yra atsakinga už vieno iš komponentų - Serbijos teisinės bazės sienų valdymo srityje atitikimo Šengeno acquis – įgyvendinimą.

Antradienį ryte Vilniuje įvykusio susitikimo metu laikinasis VSAT vadas Vidas Mačaitis ir M. Stanojevičius pasirašė bendradarbiavimo protokolą. Svečiams taip pat buvo perteikta Lietuvos VSAT sukaupta tarpžinybinio bei tarptautinio bendradarbiavimo patirtis.

Antradienį M. Stanojevičiaus vadovaujama delegacija lankėsi Lietuvos ir Baltarusijos sieną saugančioje Lavoriškių pasienio užkardoje. Joje Serbijos kolegos buvo supažindinti su Vilniaus pasienio rinktinės veikla, užkardos ruože įdiegtomis modernios techninės sienos kontrolės sistemos galimybėmis, stebėjo Lietuvos pasieniečių atliekamas patikros procedūras.

Trečiadienį Serbijos pareigūnai lankysis Medininkuose įsikūrusioje Pasieniečių mokykloje. Čia jiems bus pristatoma šio VSAT padalinio, rengiančio pirminės grandies pasieniečius, veikla bei infrastruktūra.

Dvynių programos projektas „Šengeno veiksmų plano plėtojimas“ pradėtas įgyvendinti praėjusių metų rudenį, kuomet buvo pasirašyta Lietuvos VRM ir Serbijos finansų ministerijos sutartis. Projekto trukmė – dveji metai.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.