2017 m. balandžio 24 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
 
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-01
Iš viso apsilankė: 8318058
Šiandien apsilankė: 416
Dabar naršo: 50

Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Studentams pristatyta Pakrančių apsaugos rinktinės veikla (foto)
2017.04.04

Antradienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje lankėsi ir pasieniečių darbu domėjosi Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 3 kurso studentai.


Pažintinį vizitą Klaipėdoje 18 trečiakursių, lydimų fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros lektoriaus Vladimiro Andrejevo, pradėjo Uosto užkardoje. Kartu su jais buvo atvykę ir 10 to paties fakulteto teisės ir policijos veiklos studentų.

Studentus su jos infrastruktūra, turima technika, ginklais bei specialiosiomis priemonėmis supažindino užkardos vadas Ričardas Ūba. Jis papasakojo ne tik apie darbo specifiką, tarnybos organizavimą bei ypatumus užkardai priskirtame ruože, bet ir apie sienos apsaugą ir pasieniečių veiklą Klaipėdos jūros uoste. Studentams buvo įdomu, kaip atliekamos sienos kontrolės procedūros, kokie VSAT įgaliojimai yra jūrų uoste bei koks yra uosto režimo teisinis reglamentavimas.

Rinktinės Specialiosios paskirties komandos (buvusios Specialiosios paskirties užkardos) viršininkas Nerijus Gasparavičius studentams papasakojo apie padalinio kasdieninę tarnybą ir šiam padaliniui keliamus uždavinius bei apie įvykusius struktūrinius jo pasikeitimus nuo š. m. kovo 1 d.

Tęsdami vizitą būsimieji pareigūnai lankėsi Neringos užkardos techninių stebėjimo priemonių centre Kopgalyje, kuriame juos svetingai pasitiko ir apie centro veiklą papasakojo vyriausioji specialistė Skaistė Vaičiulienė. Studentai apžiūrėjo tarnybines patalpas, kurios skirtos kompiuteriais stebėti Baltijos priekrantę, tarnybinių laivų angarą.

   
                                             

Pajūrio pasieniečiai pasakojimą apie Pakrančių apsaugą baigė patruliniame laive “Aleksandras Barauskas”. Jo įgula būsimiems kolegoms papasakojo apie savo darbo specifiką ir laivo įrangą bei galimybes parodė plaukiant uosto akvatorija ir Kuršių mariomis.

Pakrančių apsaugos rinktinėje apsilankiusių pasienietiškus mokslus kremtančių studentų, būsimųjų bakalaurų, studijos trunka 3,5 metų. Mokslus jie baigs 2018 m. sausį ir tuomet taps VSAT pareigūnais.

M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete Teisės ir valstybės sienos apsaugos bakalauro studijų programa yra skirta asmenims, siekiantiems tapti A lygio valstybės tarnautojais valstybės sienos apsaugos padaliniuose, kituose Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose bei institucijose, veikiančiose nacionalinio saugumo srityje. Pagal šią programą galima mokytis ir dieninėse studijose, ir neakivaizdiniu būdu.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės ir MRU Viešojo saugumo fakulteto inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.