2018 m. vasario 19 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Su Lietuvos pasieniečių veikla susipažįsta Jordanijos pareigūnai, Dvynių projekto partneriai (foto)
2018.02.07

Trečiadienį vizitą Lietuvoje pradėjo Jordanijos Karalystės Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento pareigūnų delegacija.


 

Šios valstybės atstovai Lietuvoje vieši mūsų šalies ir Suomijos konsorciumui įgyvendinant Europos Sąjungos Dvynių programos projektą, skirtą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.

Minėtos struktūros viršininko Mutasemo Almajali vadovaujama delegacija trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinėje įstaigoje Vilniuje susitiko su tarnybos vado pavaduotoju Vidu Mačaičiu.

Svečiams pristatyta VSAT struktūra bei pagrindiniai veiklos aspektai, Lietuvos pasieniečių patirtis integruoto sienos valdymo srityje, bendradarbiavimas su ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX.

Jordanijos pareigūnų delegacija taip pat lankysis Lietuvos ir Baltarusijos sieną saugančioje Padvarionių pasienio užkardoje, kur bus supažindinta su jos ruože įdiegtos modernios techninės sienos kontrolės sistemos galimybėmis, stebės Lietuvos pasieniečių atliekamas pasienio patikros procedūras tarptautiniame Medininkų pasienio kontrolės punkte.

Vizito Medininkuose įsikūrusioje Pasieniečių mokykloje metu svečiams bus pristatoma šio VSAT padalinio, rengiančio pirminės grandies pasieniečius, veikla bei infrastruktūra.

Jordanijos pareigūnai taip pat viešės Vidaus reikalų ministerijoje bei Policijos departamente.

Pusantro milijono eurų vertės Dvynių programos projektas, skirtas Jordanijos Viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti, apima penkis bendradarbiaujančius partnerius. Tai - Jordanijos viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamentas, Lietuvos policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Centrinė projektų valdymo agentūra ir Suomijos HAUS viešojo valdymo institutas.

Sienų ir apgyvendinimo pareigūnai atlieka svarbų vaidmenį prisidėdami prie vidaus saugumo užtikrinimo Jordanijoje, nes jie bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų saugumo tarnybų kontroliuoja asmenis, norinčius atvykti ir likti šalyje. Pareigūnų užduotis - aptikti neteisėtus keliautojus, nusikaltėlius ir teroristus. Taip pat jie padeda kovoti su neteisėta prekyba žmonėmis ir kontrabandininkais. Tai yra kompleksinės užduotys regione, kuriame vis dar yra labai nestabili saugumo situacija ir suklastoti dokumentai vis dar labai dažnai naudojami.

 

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.