2019 m. balandžio 23 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Tarptautinio projekto dalyviai susitiko seminare Anykščiuose (foto)
2019-04-02

Kovo 28-29 dienomis Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas surengė tarptautinį seminarą „Nusikaltimai elektroninėje erdvėje ir terorizmas“. Jis organizuotas vykdant  INTERREG V-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte „SYNERGY FOR SECURITY“ numatytas veikas.


 

Šio projekto tikslai – sukurti saugumo platformą Latvijos–Lietuvos rytinės sienos teritorijose ir, bendradarbiaujant teisėsaugos ir savivaldybių institucijoms, operatyviai reaguoti ir atskleisti nusikalstamas veikas.

Seminare dalyvavo dvidešimt Lietuvos ir Latvijos policijos ir pasienio pareigūnų. Seminaro pradžioje buvo pristatyta projekto veikla ir pasidžiaugta įgyvendintomis idėjomis. 

Seminaro dalyviams Nacionalinio kibernetinio saugumo centro Kibernetinės gynybos departamento atstovė Eglė Ivanovaitė papasakojo apie kibernetinį saugumą bei pasidalino praktiniais patarimais, į ką reikia atkreipti dėmesį tiriant nusikaltimus elektroninėje erdvėje.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-os valdybos 3-iojo skyriaus viršininkas Vytautas Tuinyla pristatė aktualiausius nusikaltimus, vykdomus elektroninėje erdvėje, nusikaltimų tendencijas ir tyrimų sėkmės pavyzdžius Lietuvoje. 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos atstovai pristatė savo patirtį bei problemas, su kuriomis susiduria tiriant nusikaltimus elektroninėje erdvėje savo apskrityje. 

Kovo 29 dieną seminaro dalyviai apsilankė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“ Vilniuje. „Aro“ vadas Viktoras Grabauskas skaitė pranešimą tema „Terorizmo grėsmės ir kita rizika nacionaliniam saugumui“ bei pristatė „Aras“ veiklą.

Seminaro tema neabejotinai aktuali šiandieniniame policijos ir pasieniečių darbe, tačiau kartu ir sudėtinga, kadangi ši sritis yra nuolat ir sparčiai kintanti, reikalaujanti specialių žinių, techninių sprendimų.

Šioje srityje dirbantys pareigūnai privalo turėti ne tik aukštą kompetenciją, tačiau ir asmenines savybes nuolat tobulėti, domėtis ir mokytis.

Utenos apsk. VPK informacija ir nuotraukos

 

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.