2019 m. balandžio 23 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT centrinė įstaiga perėmė cigarečių vagystės iš Varėnos rinktinės sandėlio tyrimą (foto)
2019-04-09

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) aiškinasi didelio kiekio kontrabandinių cigarečių vagystę iš Varėnos pasienio rinktinės teritorijoje esančio sandėlio. Dėl šio fakto pradėtą ikiteisminį tyrimą perėmė centrinė pasieniečių įstaiga.


 

Balandžio 3-osios naktį VSAT pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos, netoli Varėnos rinktinės vadavietę juosiančios tvoros sulaikė vieną asmenį ir du automobilius – „Volkswagen Transporter“ ir „Chrysler Voyager“. Mikroautobuse ir šalia jo ant žemės rasta 30 dėžių cigarečių „NZ Gold“.

Nedelsiant atlikus Varėnos rinktinės vadavietės teritorijoje esančio sandėlio patikrą paaiškėjo, jog iš jo buvo pavogtos 585 dėžės čia saugotų rūkalų. Jų vertė, įskaičiavus visus privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, yra beveik 1 milijonas eurų.

Antradienį VSAT Centrinėje įstaigoje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo VSAT vadas Renatas Požėla ir jo pavaduotojas Antanas Montvydas.

Jos metu R. Požėla pranešė, jog rūkalai į Varėnos pasienio rinktinės sandėlį saugoti buvo atgabenti po sulaikymo Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Praėjusių metų lapkričio pabaigoje pasieniečiai patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiavusį vilkiką su priekaba, kurioje buvo rasta 2 000 dėžių, įtariama, kontrabandinių cigarečių.

Pasak pasieniečių vadovo, į kontrabandinių prekių sandėlį buvo patekta per teritoriją juosiančią tvorą, kurią stebi vaizdo kameros.

„Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas ir tarnybinis patikrinimas, kurio metu nuo pareigų nušalinti 6 VSAT pareigūnai. Jie budėjo tomis naktimis, kuomet buvo vykdomos vagystės. Du iš jų yra apklausti kaip specialieji liudininkai. Taip pat sulaikyti du asmenys, siejami su rūkalų vagyste. Vienas iš jų jau yra suimtas“, - patvirtino R. Požėla.

Anot jo, visas įvykio aplinkybes aiškinasi ne tik VSAT ikiteisminio tyrimo bei kriminalinės žvalgybos padaliniai, bet ir Imuniteto valdybos pareigūnai: „Neatmetame galimybės, jog tokio pobūdžio nusikalstama veika galėjo būti vykdoma su mūsų pačių pareigūnų žinia, todėl šią versiją reikia tikrinti itin atidžiai“.

R. Požėla pabrėžė, jog šiuo metu VSAT padaliniams yra duotas nurodymas iš naujo įvertinti savo objektų būklę ir jų apsaugos lygį: „Po to, kai bus baigti minėti patikrinimai, spręsime klausimą, ar mūsų tarnybai tikrai reikia turėti tiek daug vietų, kuriose saugomos įvairios sulaikytos kontrabandinės prekės“.

„Puikiai suvokiame, jog VSAT reputacijai padaryta didelė žala, tad dabar mūsų įstaiga privalo padaryti viską, kad šis nusikaltimas būtų atskleistas. Tyrimo sėkme neabejojame“, - tvirtino R. Požėla.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.