2018 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pareigūnų sustabdyto mikroautobuso konstrukcijoje – rūkalų prikimštos slėptuvės (foto)
2018.08.08

Šalčininkų rajone patikrinti sustabdytame mikroautobuse Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko net kelias kontrabandos slėptuves, o jose – 15 tūkstančių pakelių į Lietuvą neteisėtai atgabentų cigarečių.


 

Pirmadienį vakare Vilniaus pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai ties Šalčininkų rajono Širvių kaimu patikrinti sustabdė iš vadinamosios Dieveniškių kilpos važiavusį mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“.

Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 56 metų Vilniaus gyventojas. Patikros metu VSAT pareigūnai nustatė, jog mikroautobusas yra išregistruotas.

Įtarimą sukėlusio „Mercedes Benz Sprinter“ apžiūros metu paaiškėjo, kad transporto priemonė paversta slėptuve ant ratų – kontrabandai gabenti sumontuotas dvigubas dugnas, dvigubas stogas, įrengta speciali ertmė pertvaroje tarp vairuotojo sėdynės ir krovinių skyriaus.

Iš viso pasieniečiai slėptuvėse aptiko 15 tūkstančių pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“. Rūkalai pažymėti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Tokio krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 45 tūkstančiai eurų.

Automobilis ir juo gabentas kontrabandinis krovinys laikinai saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Po apklausos mikroautobuso vairuotojas uždarytas į areštinę.

VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.

Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima naudojantis pasieniečių interneto svetainėje www.pasienis.lt esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.