2018 m. birželio 25 d., pirmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Varėnos pasieniečiai sulaikė, įtariama, 5 kontrabandininkus ir 16 tūkst. pakelių cigarečių (foto)
2018.06.04

Varėnos ir Šalčininkų rajonuose pasieniečiai užkardė du bandymus neteisėtai atgabenti rūkalų iš Baltarusijos. Sulaikyti 5 asmenys, o kontrabandininkai iš viso neteko daugiau kaip 16 tūkst. pakelių cigarečių.


Šeštadienį naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai surengė pasalą ties Varėnos rajono Būdų kaimu. Už maždaug 2 kilometrų nuo sienos su Baltarusija buvo pastebėta įtartina asmenų grupė. Ji ėjo kaimyninės valstybės link. VSAT pareigūnai įtartinų asmenų nusprendė iškart nesulaikinėti. Netrukus penkiukė, jau paėmusi ryšulius, pajudėjo atgal į Lietuvos gilumą ir miškingoje vietovėje buvo sulaikyta kontrabandininkų  tykojusių pasieniečių.

Keturis nešikus VSAT pareigūnai sučiupo vietoje. Vienas jų bendrininkas mėgino sprukti pasinaudojęs tamsa, tačiau sustojo supratęs, jog tarp pasalą surengusių pasieniečių yra kinologas su tarnybiniu šunimi.

Paaiškėjo, kad penkiukė – Šalčininkų rajono gyventojai, kuriems yra nuo 17 iki 23 metų. Čia pat rastuose polietileno plėvele aptrauktuose ryšuliuose buvo 4 tūkst. pakelių cigarečių „Premier“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikytieji uždaryti į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Dviem sulaikytiesiems taip pat teks atsakyti administracine tvarka už tai, kad būdami pasienio ruože neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Kontrabandinės cigaretės saugomos A. Barausko užkardoje.

Tą pačią šeštadienio naktį Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties komandos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Milvydų kaimu aptiko polietileno plėvele apvyniotas dėžės. Jose rasta 12 490 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Premier“. Ši vieta yra prie pat sienos su Baltarusija.

Apylinkes ties minėtu kaimu tikrinęs VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau įtartinų daiktų ar asmenų nerado. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir šiuo atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Rūkalai saugomi Tribonių užkardoje.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.