English
Į Pradžią
Kontaktų sąrašas VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos
vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
2017 m. liepos 24 d., pirmadienis
Vertikalus meniuBiudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2017.02.28   - Paminėtas įvykių Tarptautinėje jūrų perkėloje 25-metis (foto)

Antradienį Klaipėdoje, Tarptautinėje jūrų perkėloje, vyko renginys paminėti 25-metį, kai Lietuvos pasieniečiai iš sovietų kariuomenės perėmė pasienio kontrolę Klaipėdos jūrų uoste.


2017.02.28   - Belgų aviganis susekė rūkalų kontrabandą ir šalia buvusį baltarusį (papildyta - baltarusis suimtas)

Papildytas pranešimas - baltarusis suimtas 2 mėnesiams.

Panaudoję belgų aviganį Orso pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė baltarusį ir 6 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Įtariama, kad rūkalai į Lietuvą galėjo patekti per Pelesos upelį. Teismas baltarusį leido suimti 2 mėnesiams.


2017.02.28   - Studentai supažindinti su URC veikla (foto)

Antradienį VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje lankėsi 14 Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto (VSF) Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos 3 kurso studentų.


2017.02.28   - Kontrabandiniai rūkalai maskuoti baltarusiškomis skiedromis (foto)

Kaišiadoryse pasieniečiai sulaikė du kauniečius, kurie iš krovininio traukinio vagono į automobilius krovė 6 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Sąstatas su medžio skiedrų kroviniu atvyko iš Baltarusijos. Vėliau kratos metu vieno iš sulaikytųjų garaže pasieniečiai aptiko dar 7 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.02.28   - Išlipus iš automobilio reikia užtraukti rankinį, įsitikino mikroautobuso vairuotojas (foto)

Per Panemunės punktą į Kaliningrado sritį vykęs Latvijos pilietis neužtraukė mikroautobuso rankinio stabdžio, todėl „Mercedes Benz Sprinter“ pradėjo riedėti, trenkėsi į punkto tvorą ir ją apgadino.


2017.02.28   - Pakrančių apsaugos rinktinės specialiojo padalinio vadu paskirtas N. Gasparavičius (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Specialiosios paskirties komanda (SPK) turi naują vadą. Juo VSAT vado Renato Požėlos įsakymu nuo kovo 1 d. paskirtas 42-ejų majoras Nerijus Gasparavičius.


2017.02.27   - Kazacho pase – suklastoti sienos kirtimo spaudai

 

Ties Būtinge Palangos savivaldybėje pasieniečiai sulaikė kazachą, kurio pase buvo suklastoti sienos kirtimo spaudai. Užsienietis, kuriam gresia laisvės atėmimas iki trejų metų, uždarytas į areštinę.


2017.02.27   - Latvijoje prieglobsčio pasiprašęs pakistanietis spruko į Vokietiją

Latvijoje prieglobsčio pasiprašęs pakistanietis neteisėtai bandė išvykti į Vokietiją. Jį pasienyje su Lenkija sulaikė Kalvarijos užkardos pareigūnai.


2017.02.27   - Minimos 25-osios įvykių Klaipėdos uoste metinės

Sukanka 25 metai, kai Lietuvos pasieniečiai iš sovietų kariuomenės perėmė pasienio kontrolę Klaipėdos jūrų uoste. VSAT  Pakrančių apsaugos rinktinė ta proga organizuoja renginį šiai datai paminėti.


2017.02.25   - Italu apsimetęs albanas bandė išskristi į Airiją

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Albanijos pilietį, kuris pasinaudodamas suklastotais itališkais dokumentais bandė išskristi į Airiją.


2017.02.25   - Pasieniečių akivaizdoje nuo kelio nulėkė girtas "Wolkswagen Golf" vairuotojas (foto)

Pasieniečių akivaizdoje neblaivus automobilio „Volkswagen Golf“ vairuotojas nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešingą kelio juostą ir nulėkė į pakelės krūmus. Atskubėjusių ir jį sulaikiusių uniformuotų pasieniečių jis nustebęs vis klausinėjo, kas jie tokie.


2017.02.25   - Pasieniečiai padėjo pas sunegalavusią senolę skubėjusiam greitosios ekipažui (foto)

Atokioje Vilkaviškio rajono sodyboje sušlubavus senolės sveikatai, pas ją lėkė greitosios pagalbos automobilis. Jis užklimpo pažliugusiame lauko keliuke, todėl medikams padėti išskubėjo pasieniečiai. Jie ne tik juos nugabeno pas pasiligojusią moterį ir vėliau atvežė atgal, bet ir iš purvynų ištraukė greitosios automobilį.


2017.02.24   - Tarnauti VSAT pradeda 101 jaunas pasienietis (foto)

Penktadienį su Pasieniečių mokykla atsisveikino 101 jos absolventas. Jiems iškilmingai įteikti profesinio mokymo diplomai, kiti pažymėjimai, apdovanojimai bei padėkos. Tai jau 30-oji mokyklą baigusių ir pasieniečių kvalifikaciją įgijusių jaunuolių laida.


2017.02.24   - Iš Baltarusijos atėjusius du gruzinus pasieniečiai susekė termovizorinėmis kameromis (foto, video)

Naudodamiesi stebėjimo sistema pasieniečiai Šalčininkų rajone sulaikė du iš Baltarusijos neteisėtai į Lietuvą patekusius Gruzijos piliečius. Naktį išvydę pasieniečių visureigio šviesas jie griuvo ant žemės ir bandė išlikti nepastebėti, tačiau nė neįtarė, kad visą laiką yra stebimi pasieniečių termovizorinių kamerų.


2017.02.23   - Jurbarkiškis įkliuvo kitą dieną po jo paieškos paskelbimo

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė nusikaltimo padarymu kaltinamą jurbarkiškį. Jo paieška buvo paskelbta išvakarėse.


2017.02.23   - Dokumento neturėjęs kirgizas problemą sprendė siūlydamas kyšį

Automobilio techninės apžiūros dokumento neturėjęs kirgizas pasienietei bandė įsiūlyti 10 eurų kyšį, kad ši įleistų jį į Lietuvą.


2017.02.22   - Aptarti praėjusių metų VSAT rezultatai ir veiklos aktualijos (atnaujinta)

Papildyta informacija iš VSAT vado pranešimo.

Vasario 15 d. Vilniaus rajone, Medininkuose, įsikūrusiame Pasieniečių mokyklos komplekse aptarti praėjusių metų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veiklos rezultatai.


2017.02.21   - Už nusikaltimą nuteistas kaunietis bandė pabėgti į užsienį

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė autobusu į užsienį norėjusį išvykti kaunietį, kuris yra nuteistas už nusikaltimą ir bandė pasislėpti nuo teismo jam skirtos bausmės. Bėglys dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą kitam asmeniui išduotą tapatybės kortelę. 


2017.02.21   - Prie sienos su Rusija aptiktos karo laikų granata ir mina

Prie sienos su Rusija Šakių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko pavojingą karo laikų granatą ir priešpėstinę miną. Iš viso pernai pasieniečiams panašiais atvejais išminuotojus teko kviesti 23 kartus.


2017.02.20   - Iš Baltarusijos permestą rūkalų krovinį gabeno Šalčininkų rajono gyventojų trijulė (foto)

Šalčininkų rajone Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikė 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių ir jas gabenusių vietinių gyventojų trijulę.


2017.02.20   - Mašiną rūkalų slėptuve pavertęs vilnietis nepergudravo pasieniečių ir muitininkų (foto)

Lavoriškių punkte pareigūnams įkliuvo vilnietis, iš Baltarusijos automobilio slėptuvėse gabenęs daugiau kaip 2 tūkstančius pakelių cigarečių.


2017.02.18   - Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus

Šeštadienio naktį Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus, atsidūrusius ant atskilusios ledo lyties ar patekusius į pavojingą situaciją. Juos į krantą atgabeno Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula. Be išgelbėtųjų, ant pavojingo ledo liko žvejų, kurie atsisakė būti pargabenti į krantą.


2017.02.17   - VSAT ir fondas „Mūsų krantas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Černobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama ugdyti Lietuvos piliečių, ypač jaunimo, bei pareigūnų pilietiškumą ir skatinti mokytis veikti ekstremaliomis sąlygomis.


2017.02.17   - Nuo penktadienio Šumsko - Lošos punktas veikia kaip tarptautinis

Pasienyje su Baltarusija veikiantis Šumsko – Lošos kontrolės punktas, iki šiol turėjęs vietinio eismo punkto statusą, nuo penktadienio tampa tarptautiniu. Be to, nuo šiol jis dirbs visą parą. Planuojantiems vykti per Šumską – Lošą vairuotojams būtina žinoti kelis svarbius dalykus.


2017.02.17   - Ant Vištyčio ledo trys neatsargūs žvejai pažeidė Lietuvos ir Rusijos sieną

Trys ant Vištyčio ežero žvejoję Vilkaviškio rajono gyventojai dėl neatsargumo ir tiršto rūko nuklydo į Rusijos pusę. Vieną jų sulaikė šios šalies pareigūnai, kitus du – Lietuvos pasieniečiai. Sienos pažeidėjai atsipirko minimaliomis administracinėmis baudomis po 35 eurus.


2017.02.17   - Baltarusio automobilio „Hyundai i40“ registracijos liudijimas – visiška klastotė (foto)

Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė baltarusio vairuotą 2015 m. laidos automobilį „Hyundai i40“, nes užsienietis pateikė klastotą registracijos liudijimą.


2017.02.15   - Pasieniečių vado sveikinimas Valstybės atkūrimo dienos proga
VSAT vadas Renatas Požėla Vasario 16-osios išvakarėse kreipėsi į pasieniečius, sveikindamas juos Valstybės atkūrimo dienos proga.

2017.02.15   - Kapčiamiesčio pasieniečiai iš Nemuno ištraukė 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai iš Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija, ištraukė 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Iš rūkalų pakuočių buvo suformuotas vadinamasis plaustas.


2017.02.15   - Lietuvos ir Baltarusijos pareigūnai kalbės apie Šumsko punkto darbą

Trečiadienį VSAT vadas Renatas Požėla Baltarusijos pusėje veikiančiame Kamennyj Log punkte (Lietuvos pusėje – Medininkai) dalyvaus abiejų šalių sienos apsaugos ir muitinės tarnybų vadovų sutikime.


2017.02.15   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė cigarečių slėptuve paverstą mikroautobusą (foto)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė iš Lietuvos į Lenkiją vykusį mikroautobusą, kuriuo gabentos kontrabandinės cigaretės. Lazdijų rajono gyventojo vairuotoje mašinoje rūkalus pasieniečiams teko traukti iš dvigubų grindų.


2017.02.14   - Neapdairus žvejys Kuršių mariose į Rusiją nuklydo savadarbėmis rogėmis (foto)

Kuršių mariose pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Viesulas“ įgula sulaikė poledinės žūklės mėgėją, dėl neatsargumo pažeidusį valstybės sieną. Į Rusiją apie 100 metrų Klaipėdos rajono gyventojas neapdairiai nukeliavo stumdamas savadarbes roges su kėde.


2017.02.14   - Nuo pasieniečių bėgusiam rūkalų nešikui gresia tūkstantinė bauda (foto)

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo vietinis gyventojas, įtariama, gabenęs 2 tūkstančius pakelių baltarusiškų cigarečių.


2017.02.13   - Geriausi Pasieniečių mokyklos kursantai susitiko su VSAT vadu R. Požėla (foto)

Geriausiai Pasieniečių mokykloje (PM) besimokantys 30-os laidos kursantai savo tarnybos perspektyvas pirmadienį aptarė su VSAT vadu Renatu Požėla. Susitikimo metu kalbėta ir apie kursantų studijas PM.


2017.02.13   - Teisėsaugos ieškomas kalvarijietis iš Lietuvos spruko su suklastotu pasu

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė autobusu į Lenkiją vykusį Kalvarijos savivaldybės gyventoją, besislapsčiusį nuo teisingumo. Jis dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą asmens dokumentą.


2017.02.13   - Pasieniečiai sulaikė kaimo parduotuvėje peiliu besišvaisčiusį neblaivų vyrą

Šalčininkų rajono Poškonių kamo parduotuvėje pasieniečiai sulaikė joje siautėjusį neblaivų asmenį, kuris parduotuvės lankytojus gąsdino peiliu.


2017.02.13   - Kaune pasieniečiai sutrukdė susituokti vilnietei ir apsišaukėliui pakistaniečiui

Civilinės metrikacijos skyriuje Kaune pasieniečiai sutrukdė susituokti suklastotus dokumentus turėjusiam pakistaniečiui ir vilnietei. Išvydę santuokos ceremonijoje pasirodžiusius uniformuotus pasieniečius, jaunikis ir du liudytojai pakistaniečiai dėjo į kojas. Juos sulaikant Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams teko panaudoti kovinės savigynos veiksmus.


2017.02.13   - Neblaivus vairavęs ir kyšį siūlęs pasienietis jau buvo išmestas iš tarnybos

Prie vairo neblaivus įkliuvęs ir policininkus papirkti bandęs pasienietis kinologas bus atleistas iš tarnybos. Šis pareigūnas po vieno incidento, kai irgi „pasižymėjo“ neblaivus, jau buvo išmestas iš darbo, tačiau per teismą į jį sugrįžo.


2017.02.10   - Sulaikytas ir rūkalų krovinys, ir du, įtariama, jį gabenę asmenys (foto)

Šalčininkų rajone Tribonių užkardos pasieniečiai sulaikė pusantro tūkstančio pakelių cigarečių. Policijos pareigūnai sulaikė, įtariama, du kontrabandos nešikus, Šalčininkų rajono gyventojus.


2017.02.10   - Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 200 kg nelegalaus gintaro (foto)

Pasieniečiai Šiaulių rajone sulaikė daugiau kaip 200 kg nelegalaus gintaro. Jį automobiliu  „BMW X5“ gabeno Latvijos pilietis. Krovinys įvertintas daugiau kaip 31 tūkst. eurų.


2017.02.09   - Iš Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos išsiųsti lietuviai buvo ieškomi gimtinėje

Į Vilnių už Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos įstatymų pažeidimus buvo grąžinti du lietuviai. Vienas iš jų, Druskininkų gyventojas, dėl nusikaltimo buvo ieškomas Lietuvoje. Kitas, prieš 7 metus į Didžiąją Britaniją išvykęs vyras, Lietuvoje ieškotas kaip dingęs be žinios.


2017.02.08   - Modernios Lietuvos sienos apsaugos sistemos turi būti įrengtos iki 2020 m. (foto)
Trečiadienį VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyko  išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis. Po jo Ministrų kabinetas lankėsi prie sienos su Baltarusija linijos.

2017.02.08   - Baltarusis cigaretes į Lietuvą vežė degalų bake (foto)

Raigardo punkte pasieniečiai ir muitininkai sulaikė baltarusio vairuotą automobilį, kurio degalų bake įrengtoje slėptuvėje buvo pusė tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų.


2017.02.08   - Nemunu plaukė kontrabandinės "lytys" su GPS įranga (foto)

Kapčiamiesčio pasieniečiai iš Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija, ištraukė pusaštunto tūkstančio pakelių kontrabandinių rūkalų. Iš 30 pakuočių buvo suformuoti 5 vadinamieji plaustai, o ant poros iš jų buvo pritvirtinta GPS įranga. Plaustai buvo apdėti sniegu ir ledu, matyt, bandant imituoti ledo lytis.


2017.02.08   - Klaipėdos jūrų ir Vilniaus oro uostuose sulaikyti nusikaltimais įtariami lietuviai

Klaipėdos jūrų ir Vilniaus oro uostuose pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, įtariamus nusikaltimų padarymu. Didžiojoje Britanijoje gyvenančio lietuvio paieška paskelbta prieš pustrečios savaitės, o iš Ispanijos išsiųsto klaipėdiečio – prieš daugiau kaip pusmetį.


2017.02.07   - FRONTEX Valdančiojoje taryboje bus aptariami aktualiausi agentūros veiklos klausimai

VSAT vadas Renatas Požėla trečiadienį ir ketvirtadienį dalyvaus Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX Valdančiosios tarybos posėdyje. Dar vieną dieną tarybos nariai lankysis Sicilijos saloje esančioje Katanijoje, "karštajame taške" kovojant su nelegalia migracija.


2017.02.07   - Pasieniečiai įgyvendina Specialiajai tranzito schemai užtikrinti skirtus projektus

VSAT įgyvendina Specialiajai tranzito schemai (STS) užtikrinti skirtus projektus, kurių tikslas – užtikrinti Specialiąją tranzito schemą, siekiant atlikti per valstybės sieną vykstančių su supaprastinto tranzito dokumentais (STD) bei su supaprastinto tranzito geležinkelio dokumentais (STGD) turėtojų pasienio tikrinimus ir kompensuoti papildomas veiklos išlaidas. 


2017.02.06   - Cigaretes į Lietuvą baltarusis gabeno automobilio sėdynėje (foto)

Švenčionių pasieniečiai sulaikė per Papelekio punktą į Lietuvą vykusį baltarusį. Jis automobilio slėptuvėje, įrengtoje sėdynėje, iš savo šalies bandė atgabenti beveik pusšešto šimto pakelių kontrabandinių cigarečių.


2017.02.04   - Tranzitinį traukinį sekusiems pasieniečiams teko gabenti donoro organus (foto)

Šeštadienį tranzitinį Rusijos traukinį sraigtasparniu kontroliavę pasieniečiai atliko neplanuotą skrydį - iš Kauno į Vilnių prireikė skubiai atgabenti donoro organus transplantacijos operacijai.


2017.02.03   - Klaipėdiečio automobilyje pasieniečiai rado ir kontrabandinių rūkalų, ir nelegalaus alkoholio (foto)

Kelyje Kretinga – Gargždai sustabdę ir patikrinę klaipėdiečio automobilį pasieniečiai jame aptiko kontrabandinių cigarečių ir, įtariama, naminės degtinės.


2017.02.03   - Vilniaus oro uoste sulaikyti su teisėsauga problemų turintys panevėžietis ir alytiškis

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė panevėžietį ir alytiškį. Pirmąjį už įstatymų pažeidimus išsiuntė Švedija, o Lietuvoje jis yra ieškomas dėl baudžiamojo nusižengimo. Antrasis Lietuvoje nuteistas už nusikaltimą, tačiau vengė atlikti bausmę.


2017.02.02   - Pasieniečių imuniteto padaliniai suskaičiavo veiklos rezultatus

Su korupcija kovojančio ir jos prevenciją vykdančio VSAT Imuniteto skyriaus pareigūnai suskaičiavo pagrindinius savo ir tarnybos padaliniuose dirbančių kolegų veiklos rezultatus 2016 m.


2017.02.01   - Parodoje „Studijos 2017“ bus kviečiama pasirinkti pasieniečio profesiją

Pasieniečių mokykla vasario 2–4 d. dalyvaus tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“. Ji vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Kad jaunuoliai susidomėtų pasieniečio profesija, stengsis ir VSAT kinologai, ir prie „Litexpo“ nusileisiančio VSAT sraigtasparnio pilotai.  


2017.02.01   - Nelegalus pažymėjimas pridarė bėdų užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui

Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė Jungtinėje Karalystėje gyvenantį Lietuvos pilietį, kuris pateikė neegzistuojančio pavyzdžio esą tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, vadinamąjį fantazijos dokumentą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyras uždarytas į areštinę.


2017.02.01   - Pasienietis dokumentuose aptiko pinigų: kas vyksta toliau?

Į pasienyje su Rusija ar Baltarusija veikiantį kontrolės punktą įvažiavo automobilis. Sieną kirsti norintis vairuotojas Lietuvos pasieniečiui tiesia savo šalies pasą. Jį atvertęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas pamato įdėtą kupiūrą. Pasieniečio paklaustas, kam skirti šie pinigai, keliautojas atsako: „Pamiršau“. Daugiau pinigų jis siūlyti nebando.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.