2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VSAT pranešimai spaudai
  2021   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis

2021-02-27   - Įvadinio mokymo kursai - galimybė per 15 savaičių įgyti pasieniečio profesiją

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.


2021-02-26   - Neapdraustą automobilį vairavęs baltarusis bandė papirkti pasienietę

Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, namo vykusį automobiliu „VW Golf“, kurio draudimas nebegaliojo. Šią problemą baltarusis bandė spręsti pasienietei duodamas 20 eurų kyšį, todėl užsitraukė baudžiamąją atsakomybę ir buvo uždarytas į areštinę.


2021-02-26   - Vasario 26–kovo 1 d. VSAT veiklos istorijoje

Įvairiais sienos apsaugos sistemos veiklos metais paskutinėmis vasario dienomis bei kovo 1-ąją buvo svarbių pasieniečiams įvykių.


2021-02-25   - VSAT primena, ko nepamiršti ruošiantis žvejoti pasienio ruožo vandenyse
Pasieniečiai įspėja, kad norint žvejoti Kuršių marių pasienio ruožo vidaus vandenyse reikia iš anksto užpildyti dokumentus ir būti įtrauktiems į asmenų, turinčių teisę būti pasienio vandenyse, sąrašą bei pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybai apie išvykimą ir grįžimą.

2021-02-23   - Pasieniečiai sulaikė kontrabandos už 120 tūkst. eurų ir tris, įtariama, su ja susijusius asmenis

Greitkelyje Vilnius–Kaunas sustabdę automobilį „Volvo V70“ pasieniečiai jame aptiko 10 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Vėliau atlikę kratas Kauno rajone bei Vilniuje VSAT pareigūnai rado dar beveik 27 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Viso sulaikyto krovinio vertė siekia 120 tūkst. eurų. Į areštinę uždaryti kaunietė ir du Kauno rajono gyventojai.


2021-02-23   - Galimai suklastotą vairuotojo pažymėjimą turėjęs tadžikas uždarytas į areštinę

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė iš Lenkijos į Lietuvą automobiliu „Opel Astra“ vykusį tadžiką, kuris pateikė, įtariama, padirbtą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Maža to, įtariama, kad prie automobilio pritvirtinti vokiški valstybiniai numeriai priklauso kitai mašinai.


2021-02-22   - Neteisėtai į Lietuvą patekęs Turkijos pilietis pasiprašė prieglobsčio

Ignalinos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą patekusį Turkijos pilietį. Per užšalusią Dysnos upę iš Baltarusijos atėjęs užsienietis pasiprašė prieglobsčio.


2021-02-20   - Nuo pirmadienio įsigalioja nauji reikalavimai dėl vežėjų izoliacijos

Į Lietuvą atvykstantiems vežėjams bus privaloma izoliacija, išskyrus atvejus, kai jie tik pristato ar pasiima krovinį arba vyksta tranzitu. Šie reikalavimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 22 d.


2021-02-19   - VSAT kviečia rinktis Pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.


2021-02-19   - Neringos pasieniečiai Kuršių mariose mokėsi gelbėti įlūžusius žmones (foto)

Sieną su Rusija Kuršių mariose saugančios Neringos užkardos pasieniečiai  surengė skęstančiųjų gelbėjimo mokymus.


2021-02-18   - Nuotoliniu būdu tarėsi Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos įgaliotiniai (foto)

Ketvirtadienį konferenciniu būdu vyko Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos įgaliotinių susitikimas. Viena svarbiausių jo temų buvo kova su nelegalia migracija bei veiksmai atnaujinus kontrolę prie vidinės Lietuvos – Latvijos sienos.


2021-02-18   - Sniego roges vairavusi 13-metė vežė 11-os draugę
Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone sustabdė sniego roges, kurias vietinio eismo keliu vairavo 13-metė. Kartu su ja važiavo 11-os mergaitė. Sniego rogių savininkui teks atsakyti už tai, kad transporto priemonę perdavė naudotis teisės vairuoti neturinčiai mažametei.

2021-02-18   - Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių bendradarbiavimui stiprinti skirtas projektas įgyvendinimas toliau

Nepaisant situacijos dėl su COVID19 pandemija susijusių apribojimų, tęsiamas projekto „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“ įgyvendinimas. 


2021-02-17   - Vilniaus oro uoste įkliuvo už nusikaltimą nuteistas Pasvalio rajono gyventojas

Pasieniečiai Vilniaus oro uoste sulaikė iš Londono atskridusį Pasvalio rajono gyventoją. Šio už nusikaltimo padarymą nuteisto vyro paieška paskelbta prieš dvejus metus.


2021-02-17   - Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji yra užsiregistravę NVSC

Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji į Lietuvą yra užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir ar jie yra pateikę visus reikalaujamus ir teisingus duomenis.


2021-02-15   - Dėl, įtariama, suklastoto pažymėjimo baltarusis nepateko į Lietuvą

Tribonių užkardos pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti krovininį automobilį vairavusiam baltarusui. Jis Šalčininkų kontrolės punkte pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą.


2021-02-15   - VSAT vado sveikinimas Valstybės atkūrimo dienos proga

VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas Vasario 16-osios išvakarėse kreipėsi į kolegas, sveikindamas juos Valstybės atkūrimo dienos proga.


2021-02-15   - Į sveikinimą visuomenei sugulė žodžiai, kurie pasieniečiams asocijuojasi su Lietuva

Rytoj bus minima Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ta proga kelios dešimtys pasieniečių įvardijo žodžius, kurie jiems asocijuojasi su Lietuva.


2021-02-12   - Kybartų pasieniečiai neįsileido klastotę pateikusio Rusijos piliečio

Kybartų pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Kaliningrado srities įvažiuoti krovininį automobilį vairavusiam Rusijos piliečiui. Jis pateikė, įtariama, suklastotą transporto priemonės registracijos liudijimą.


2021-02-11   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė nusikaltimu kaltinamą kaunietį

Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo į Lietuvą grįžtantis kaunietis, kuris nuo 2018-ųjų buvo ieškomas kaip kaltinamasis nusikaltimo padarymu.


2021-02-10   - Į Rusiją vištieną gabenęs vairuotojas turėjo, įtariama, suklastotą dokumentą (foto)

Kybartų punkte pasieniečiai sulaikė į Kaliningrado sritį važiavusį vilkiką su puspriekabe. Pastarosios registracijos liudijimas, kurį pateikė vištienos krovinį vežęs Rusijos pilietis, įtariama, yra suklastotas.


2021-02-10   - Neteisėtai į Lietuvą patekę irakiečiai bandė sušilti negyvenamoje sodyboje

Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą ką tik patekusią 12 migrantų grupę. Irako piliečių pasus turintys 9 vyrai ir 3 moterys vėliau pasiprašė prieglobsčio.


2021-02-09   - Keliaujantieji į Latviją tebeprivalo užpildyti specialią anketą

Latvija iki balandžio pradžios pratęsė sustiprintą į šalį atvykstančių asmenų kontrolę, kurios metu, be kitų dokumentų, privaloma pateikti ir specialią anketą. Apie tai Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybą informavo kolegos iš Latvijos.


2021-02-09   - Pasieniečiai šauliams perdavė vienuolika visureigių „Mitsubishi Pajero“ (foto)

Antradienį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje Lietuvos šaulių sąjungai (LŠS) pasieniečiai perdavė  vienuolika visureigių „Mitsubishi Pajero“. Jų raktelius simbolinės ceremonijos metu LŠS vadui plk. Albertui Dapkui įteikė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


2021-02-09   - Du albanai turėjo, įtariama, suklastotus Čekijos pasus

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė į Minską susiruošusius skristi du Albanijos piliečius, turėjusius, įtariama, suklastotus Čekijos pasus.


2021-02-09   - Pasieniečių veikla domėjosi Seimo NSGK atstovai (foto)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas bei šio komiteto narys Saulius Skvernelis lankydamiesi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padaliniuose domėjosi pasieniečių veikla ir apžiūrėjo jų naudojamą infastruktūrą bei techniką.


2021-02-08   - Pasieniečiai padeda NVSC specialistams tikrinti grįžtančių asmenų dokumentus

Nuo pirmadienio sustiprinus visų į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolę šalies oro uostuose bei Klaipėdos jūrų uoste Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams talkina ir papildomos pasieniečių pajėgos.


2021-02-08   - Baltarusis galimai suklastotą dokumentą rodė Druskininkų pasieniečiams, rusas – Lavoriškių (foto)

Raigardo punkte Druskininkų pasieniečiai sulaikė vilkiko vairuotoją ukrainietį, kurio pateiktas Ukrainos vairuotojo pažymėjimas yra, įtariama, visiška klastotė. Lavoriškių punkte VSAT pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, kurio vairuoto vilkiko su puspriekabe registracijos liudijimai irgi, įtariama, yra suklastoti.


2021-02-04   - Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du, įtariama, Vokietijoje vogtus automobilius

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Kauno gyventoją, vairavusį krovininį automobilį „Mercedes Benz Atego“, įtariama, vogtą Vokietijoje. Juo teisės vairuoti tokios kategorijos transporto priemonę neturėjęs vyras gabeno, įtariama, irgi Vokietijoje pavogtą automobilį „Mazda CX-5“.


2021-02-04   - Galimai suklastotą pažymėjimą turėjęs vairuotojas baltarusis neįleistas į Lietuvą

Tribonių užkardos pasieniečiai neleido į Lietuvą patekti baltarusiui vilkiko vairuotojui, kuris turėjo, įtariama, suklastotą pažymėjimą.


2021-02-03   - Šauliams bus perduoti 11-a VSAT visureigių "Mitsubishi Pajero"

Lietuvos šaulių sąjungai bus perduoti 11-a VSAT visureigių "Mitsubishi Pajero", kurie pagaminti 2007 m. ir yra tinkami naudoti.


2021-02-03   - Kybartų pasieniečiams antrąsyk šiemet įkliuvo gerai žinomas Vilkaviškio rajono gyventojas

Praėjusiais metais už įvairius administracinius nusižengimus net 16 kartų pasieniečių baustas Vilkaviškio rajono gyventojas šiemet irgi renkasi pažeidėjo kelią. Jis antrąsyk šiemet sulaikytas neteisėtai vairuojantis niekur neregistruotą ir neapdraustą lengvąjį automobilį. Teisės vairuoti vyras neturi.


2021-02-01   - Medininkų punkte du baltarusiai pasieniečiams pateikė klastotes (foto)

Medininkų punkte pasieniečiai sulaikė du Baltarusijos piliečius, pateikusius, įtariama, suklastotus transporto priemonių registracijos liudijimus. Vienas užsienietis vilkiko priekaboje gabeno automobilį ,,BMW 530”, kitas vairavo VSAT pareigūnams įtarimų sukėlusį ,,Audi A6”.


2021-02-01   - Vilniaus oro uoste įkliuvo už nusikaltimą nuteistas palangiškis

VSAT pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė iš Graikijos atvykusį Palangos gyventoją. Patikros metu paaiškėjo, kad už nusikaltimo padarymą nuteisto vyro paieška paskelbta vos prieš kelias dienas.


© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos.