2018 m. kovo 17 d., šeštadienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kontaktų sąrašas Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į./k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Veiklos 10-mečius paminėjo sieną su Rusija saugančios Šilgalių ir Rociškių užkardos (foto)
2018.03.07

VSAT  Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių ir Rociškių užkardos paminėjo savo veiklos 10 metų jubiliejus. Dešimtmetis praėjo ir nuo tos dienos, kai abiejų užkardų kolektyvai pradėjo dirbti naujuose už ES lėšas pastatytuose užkardų pastatuose, iškilusiuose pasienyje su Rusija.


Šilgalių ir Rociškių užkardos oficialiai atidarytos tą pačią 2008 m. kovo  6 d.   4 mln. 392 tūkst. Lt kainavusi Šilgalių užkarda iškilo Šakių rajono Rukšnių kaime, o 5 mln. 498 tūkst. Lt atsiėjusi Rociškių užkarda pastatyta to paties  rajono Puknių kaime. Lėšos šių užkardų statybai ir visai įrangai buvo skirtos iš Šengeno priemonės programos.

Abi užkardos saugo sausuma einančios sienos su Rusija ruožus. Anksčiau ši sienos atkarpa buvo priskirta vienai Slavikų užkardai. Ji prieš dešimtmetį persikėlė į naują Rociškių užkardos pastatą, o buvusį ruožą pasidalino saugoti  su visiškai nauja Šilgalių užkarda.

Pranešimas apie šių užkardų atidarymą prieš 10 metų buvo paskelbtas čia.

Fotoinformacija apie Šilgalių užkardos atidarymą paskelbta čia, o Rociškių užkardos atidarymo šventės akimirkas galima pamatyti čia.

Antradienį į abi užkardas pasveikinti jose dirbančių pasieniečių 10-mečio proga atvyko Šakių savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, daug svečių iš bendradarbiaujančių teisėsaugos institucijų, seniūnijų, bendruomenių ir įvairių įstaigų atstovai, Pagėgių rinktinės vadovybė,  užkardų vadai,  kolegos iš kitų rinktinės užkardų.

Iš pradžių 10-metis paminėtas Šilgalių užkardoje. Jai vadovaujantis Redas Naujokas dalinosi prisiminimais apie padalinio veiklos pradžią, įvardino svarbius užkardos veiklos momentus, dėkojo pasieniečiams už jų tarnybą bei pasiekimus.

Pagėgių pasienio rinktinės vadas Rimantas Timinskis pabrėžė užkardos svarbą ir priminė, kokį  svarbų darbą VSAT pareigūnai atlieka saugodami valstybės sieną su Rusiją. R. Timinskis kolegoms dėkojo už  tarnybą bei apdovanojo pareigūnus. Rinktinės vadas suteikė vidaus tarnybos puskarininkio laipsnį Šilgalių pasienio užkardos jaunesniajam specialistui Žilvinui Vaitkevičiui, o jaunesniojo puskarininkio laipsnius - jaunesniajam specialistui Deividui Rėčkui bei vyresniajai pasienietei Sonatai Vasaitytei.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir gerą darbą padėka pareikšta   jaunesniajam specialistui Kęstučiui Krukoniui, vyriausiajam specialistui Redui Naujokui bei Aptarnavimo grupės logistui Antanui Sniečkui.

Šilgalių pasieniečius ir atvykusius svečius su 10-mečiu sveikino ir pirmasis šios užkardos vadas Darius Martinkevičius, kuris dabar vadovauja Rociškių užkardai. Jis dalinosi prisiminimais apie užkardos kūrimąsi, puikiai surengtos atidarymo šventės momentus, įspūdžiais apie pirmas tarnybos dienas naujose patalpose.

Vėliau šventinis renginys tęsėsi Rociškių užkardoje. Čia irgi buvo prisiminti svarbiausi  užkardos  veiklos momentai, laimėjimai ir pasiekimai, infrastruktūros pokyčiai. 

Rinktinės vadas R. Timinskis apžvelgė Rociškių pasieniečių nueitą kelią, jų darbo rezultatus, pasiekimus visuomeninėje veikloje. Rinktinės vadas suteikė jaunesniojo puskarininkio laipsnį Rociškių pasienio užkardos vyresniajam pasieniečiui Gyčiui Pranskaičiui, o už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą trečiojo laipsnio Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasižymėjimo ženklu „Valstybės sienos sargyboje“ apdovanojo Rociškių pasienio užkardos vyresnįjį pasienietį Irmantą Duobą. Padėkos buvo pareikštos jaunesniajai specialistei Deimantei Banaitytei, jaunesniajam specialistui Tomui Dainiui, specialistui Alvydui Jasulaičiui, jaunesniajam specialistui Gintautui Jokūbaičiui, jaunesniajam specialistui Kęstučiui Kubiliui, vyriausiajam specialistui Vaidui Rimkūnui ir Aptarnavimo grupės Logistikos padalinio vadovei Ritai Petravičiūtei.

Prisiminimais dalinosi ir buvęs Rociškių užkardos vadas Redas Juškaitis, kuris užkardai įteikė paveikslą su  užfiksuotais  jos atidarymo  šventės momentais.

Sveikinimo žodžius  rinktinės ir užkardos vadovybei bei visiems pareigūnams tarė Šakių savivaldybės meras E. Pylipaitis, kuris taip pat Rociškių pasieniečiams įteikė dovaną.

   

Padėkas už  glaudų bendradarbiavimą, sveikinimo žodžius, linkėjimus ir dovanas užkardos vadas D. Martinkevičius priėmė iš policijos, muitinės, kariškių ir bendruomenių atstovų.

Užkardos vado kalbą vainikavo VSAT pareigūnų ir svečių  į dangų paleisti  trispalviai balionai su kiekvieno noru ir linkėjimu.

Vėliau D. Martinkevičius šventės dalyvius pakvietė paklausyti koncerto, kurį užkardai dovanojo vietos bendruomenės moterų trio.

Po koncerto svečiai apžiūrėjo pasienietiškos technikos ekspoziciją ir susipažino su užkardos ruože įdiegtos sienos kontrolės sistemos galimybėmis. Visi renginio dalyviai vaišinosi pasienietiška koše ir 10-mečio tortu.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.