2019 m. sausio 22 d., antradienis
 
English
Į pradžią
VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Savanorių pr. 2, LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306
Į.k. 188608252
Vertikalus meniu
Biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 188608252

Savanorių pr. 2
LT-03116 Vilnius, Lietuva
Tel. (+370 5) 271 9305
Faks. (+370 5) 271 9306

Pasitikėjimo telefonas
8-800 10 112

El.paštas dvks@vsat.vrm.lt

Duomenys apie VSAT prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Vertintas Lietuvos sausumos, oro ir jūros sienų apsaugos atitikimas Šengeno reikalavimams (foto)
2018.11.09

Penktadienį darbą baigė Europos Komisijos mandatą turinčių ekspertų grupė, nuo pirmadienio vertinusi Lietuvos sausumos, oro ir jūros sienų apsaugos atitikimą Šengeno reikalavimams. Vienuolika tarptautinių ekspertų analizavo ir su tuo susijusią Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padalinių veiklą.


 

Vizitą vertintojai pradėjo nuo apsilankymo Europos Sąjungos išorės sienos ruožą su Baltarusija saugančioje VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje. Ekspertai buvo supažindinti su šio VSAT padalinio ir jam pavaldžių Padvarionių bei Lavoriškių užkardų veikla, pagrindinėmis funkcijomis ir uždaviniais.

Vėliau jie lankėsi tarptautiniuose Lavoriškių bei Medininkų pasienio kontrolės punktuose, kur stebėjo ir vertino tarnybą vykdančių VSAT pareigūnų darbą, jų atliekamas pasienio tikrinimo procedūras ir tam naudojamas technines priemones, uždavinėjo klausimus pasieniečių kompetencijai nustatyti. Tokios pat patikros realiu laiku vyko Vilniaus bei Kauno oro uostuose ir Kenos pasienio užkardoje. Pastarojoje tarnaujantys pasieniečiai kontroliuoja Rusijos piliečių vykimo tranzitu per Lietuvą srautus.

Ekspertai pasinaudojo jiems suteikta teise atlikti iš anksto neplanuotą pasirinkto VSAT padalinio vertinimą. Tokiam patikrinimui šįkart pasirinktas prie sienos su Baltarusija veikiantis Šumsko kontrolės punktas.

Vertintojai taip pat inspektavo prie sienos su Rusijos Kaliningrado sritimi veikiančias VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų ir Kybartų pasienio užkardas. Pastaroji, kaip ir Kenos užkarda, vykdo per Lietuvą tranzitiniais traukiniais vykstančių Rusijos piliečių kontrolę. Dar stebėtos ir analizuotos pasieniečių atliekamos patikros procedūros Panemunės kontrolės punkte.

Europos Komisijos mandatą turintys ekspertai buvo nuvykę ir į VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinę ir jai pavaldžius padalinius – Uosto, Palangos ir Neringos pasienio užkardas bei Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktą. Kopgalio atraminiame punkte vertintojams buvo pristatyta teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistema, jos galimybės ir naudojimasis.

Darbą Lietuvoje penktadienį užbaigusi ekspertų komisija vėliau pateiks vertinimo ataskaitos projektą, kuriam bus galima teikti pastabas. Tuomet bus parengta galutinė ataskaita.

Spalio pabaigoje Lietuvoje lankęsi ekspertai vertino vadinamojo grąžinimo modulio atitikimą Šengeno reikalavimams. Jis yra susijęs su Šengeno erdvės valstybės kompetentingų institucijų gebėjimais užtikrinti tinkamą legaliai ar neteisėtai atvykusių užsieniečių laikymą, sklandų ir teisės aktų reikalavimus atitinkantį tokių asmenų grąžinimą į jų kilmės šalis.

Tokių tikrinimų visos Šengeno erdvei priklausančios valstybės sulaukia maždaug kas penkerius metus.
 
Atgal   Spausdinti  
© Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, Infostruktūra. Įdiegta Smart Web sistema.